شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ -
- 25 Jan 2020
29 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
حضور مجدد رحیم مشایی در رکاب رئیس دولت در سفر تاجیکستان

جـــرس: در حالیکه محمود احمدی نژاد، جهت سفری دو روزه به تاجیکستان و انعقاد چندین معاهده، روز گذشته تهران را به مقصد دوشنبه ترک کرده، رسانه های خبری همچنان از انعکاس سفر و همراهی مجدد اسفندیار رحیم‌مشایی، مشاور و رئیس دفتر جنجالی وی در این سفر خودداری می کنند و خواستار سرپوش گذاشتن بر همراهی وی با احمدی‌نژاد هستند.


به گزارش فارس با اینکه رحیم مشایی بعد از ماهها غیبت، که در اثر حملات حامیان رهبری به طیف دولتی ها -موسوم به جریان انحرافی- بوقوع پیوست، در مراسم حضور در آرامگاه رهبر فقید جمهوری اسلامی و همچنین دیدار دولت با رهبری حضور داشت، اما مشخص نیست كه حضور سایه‌وار وی در كابینه احمدی‌نژاد خواست خود اوست یا پیامد فشاری است كه خواهان جدایی و خروج او از دولت – بعنوان هادیِ جریان انحرافی- است.


این گزارش با اشاره به خبرگزاری فارس که از تلاش مشایی در راستای عدم رسانه ای شدن مجدد خبر داده بود خاطرنشان کرد "آنچه این عمدی بودن گریزهای مشایی از تیررس رسانه‌ها را تقویت می‌كند، رفتار دیروز (در جریان سفر به تاجیکستان) است كه تلاش داشت سوژه نشود و در همین راستا، از نشستن در كنار احمدی‌نژاد و سایر مسوولان در سالن تشریفات پاویون فرودگاه هنگام سخنرانی رییس‌ دولت تا قبل از ترك تهران خودداری کرد و حتی احمدی‌نژاد و همراهانش را در سوار شدن به هواپیما همراهی نمی کرد، تا اینکه وقتی همه مسافران سوار هواپیما شدند، وی بعدا به آنها پیوست."


این گزارش می افزاید قبل از ملحق شدن مشایی به هیئت همراه احمدی نژاد، زمانی که مدت انتظار كمی به درازا ‌كشید، همراهان با تعجب ‌پرسیدند كه "آقای مهندس (مشایی)! شما نمی‌خواهید سوار ‌شوید؟! هواپیما دارد می‌پرد"؛ مشایی هم فقط با یك جمله گفت: "نترسید؛ سوییچ هواپیما دست من است! تا من نروم، پرواز نمی‌كند..."


مشایی آخرین بار در سفر قزاقستان به همراه احمدی‌نژاد حضور داشت.


گزارش ها همچنین حاکی از آن است که مشایی دیروز درحالی پس از چهار ماه سایه‌نشینی در ركاب احمدی‌نژاد عازم این سفر رسمی شد كه به نظر می‌رسد این سفر سرآغازی برای دیگر همراهی‌های وی با رییس دولت از جمله سفر دو هفته آینده احمدی‌نژاد به نیویورك برای شركت در مجمع عمومی سازمان ملل باشد؛ سفری كه معاون اطلاع‌رسانی دولت اعلام کرده با وجود طرح شایعات محتلف در مورد لغو آن، حتما انجام خواهد شد.ارسال به :