یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ -
- 22 Sep 2019
22 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مهدوی کنی: خبرگان به همان اندازه رهبری اهمیت دارد

جـــرس: رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد که این نهاد راه مستقیم رهبر فقید جمهوری اسلامی را ادامه داده و از مسیر وی منحرف نشوند.


به گزارش فارس، محمدرضا مهدویکنی در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری که بعد از اتمام اجلاس دو روزۀ این نهاد، روز پنجشنبه هفدهم شهریور ماه در آرامگاه رهبر فقید جمهوری اسلامی گرد هم آمده بودند، با تاکید بر اینکه خبرگان رهبری، در عمل و قول عهد می بندد مسیر امام و شهدا را دنبال کند، گفت: آرزو میکنیم پس از مودت اهل بیت با مودت امام باقی بمانیم و با مودت وی از دنیا برویم و راه مستقیمش را ادامه دهیم و از مسیر منحرف نشویم.


رییس مجلس خبرگان ابراز امیدواری کرد که مشکلات کشور برطرف شود و دولت، مجلس و قوای دیگر که در خدمت به اسلام و نظام هستند موفق باشند.


مهدوی کنی، مجلس خبرگان رهبری را میراث آیت الله خمینی دانست و افزود: رهبری از ارکان اول نظام است و خبرگان هم به همان اندازه اهمیت دارد. بنابر این سالی دوبار اجلاسیه خبرگان برگزار می‌شود و اعضای این مجلس برای تجدید پیمان به حرم امام مشرف می شوند.


رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین برای مصطفی و احمد خمینی، دو فرزند مرحوم رهبر فقید جمهوری اسلامی طلب علو درجات کرد و افزود: خانواده امام همیشه در میان ما مقدس و محترم هستند و ما هم به آنها احترام می‌گذاریم.

در این مراسم سید حسن خمینی تولیت آرامگاه رهبر فقید جمهوری اسلامی نیز حضور داشت.


گفتنی است دهمین نشست مجلس خبرگان رهبری، روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری، بدون رویکرد به وظیفه اصلی خود (نقد و بررسی عملکرد رهبری) در شرایطی به پایان رسید که بخش زیادی از سخنان ناطقان این نشست به ضرورت وحدت اصول گرایان و تعریف و تمجید از مقام ولی فقیه سپری شد و نتیجه این نشست دو روزه نیز، بیانیه ای بود که در دو بند نخستین آن مسوولان و مردم به پیروی از سخنان رهبری فراخوانده شدند و در بند سوم نیز از مردم مسوولان و رسانه ها خواسته اند تا در آستانه انتخابات وحدت را حفظ کنند و با حضور در انتخابات به وظیفه شرعی، قانونی و سیاسی خود عمل کنند.


ارسال به :