جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ -
- 22 Nov 2019
23 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
درخواست وكیل محمدعلی طاهری از دادستان تهران

جـــرس: با گذشت ۱۲۴روز از بازداشت محمدعلی طاهری، از موسسان طریقت های عرفانی در کشور، وكیل وی از تضییع پی‌درپی حقوق موكلش در برخی رسانه‌ها اظهار تاسف كرد.


به گزراش شرق، شادی رصدی با اشاره به حجم بالای نقض قانون در مطبوعات اظهار داشت: رسانه‌ها قضیه را به جایی رسانده‌اند كه دیگر هیچ نوع جوابیه‌ای كارگر نیست و اتهامات منتسب به موكلم در اذهان عمومی جا افتاده است. این در حالی است كه به فرض صحت اتهامات هم تا زمان صدور حكم قطعی، رسانه‌ها طبق قانون به هیچ‌وجه اجازه نشر آن را نداشته و ندارند.


رصدی تصریح كرد: پیگیری من برای چاپ جوابیه مطالب كذب و افتراهای این رسانه‌ها تاكنون به جایی نرسیده و تاكنون كسی پاسخگوی شكایت ما نبوده است. وی با توجه به حجم عظیم این تخلفات، پیگیری دعاوی را خارج از عهده هر انسان متعارفی دانست و از دادستان تهران درخواست كرد ضمن پیگیری مستقیم و عاجل از ادامه تضییع حقوق محمدعلی طاهری در رسانه‌ها جلوگیری شود.


شادی رصدی گفت: با توجه به پخش برنامه‌هایی در شبكه‌های سراسری صداوسیما كه برخلاف نص صریح قانون و اساسنامه این سازمان انجام گرفته است، طبق قانون احقاق حق در صداوسیما باید به ما فرصت قانونی داده شود تا جهت تنویر افكار عمومی درخصوص اتهامات مطرح‌شده روشنگری صورت گیرد.


وی افزود: البته كسر حیثیتی كه در جامعه برای موكل بنده رخ داده است با این دست اقدامات جبران نخواهد شد اما اعاده حیثیت از موكلم وظیفه شرعی و قانونی دست‌اندركاران رسانه‌های متخلف است. این وكیل پایه یك دادگستری تاكید كرد: ارایه عمومی مباحث طرح شده توسط محمدعلی طاهری متعاقب تایید كارشناسان و صحه‌گذاری آنان بر تطابق مباحث با آموزه‌های اسلامی و نیز عدم انحراف آن، صورت گرفته است.


شادی رصدی در خصوص شبهات مطروحه درباره دكترای افتخاری اهدا شده به محمدعلی طاهری از دانشگاه طب سنتی ارمنستان گفت: اولا این تنها یكی از درجات علمی اعطا شده به وی است و دیگر اینكه دانشگاه طب سنتی ارمنستان میزبان تمام روش‌های طب مكمل از جمله طب سنتی اسلامی بوده كه حتی دارای دپارتمانی در این دانشگاه است. در واقع این دانشگاه كه سومین دانشگاه طب مكمل و سنتی در دنیا محسوب می‌شود نزدیك‌ترین قطب طب مكمل به ما بوده و بدیهی است همچون سایر روش‌های طب مكمل ایرانی اسلامی برای آموزش و كسب تاییدیه به آن مراجعه شود. هم اكنون روش‌های طب سنتی و اسلامی از جمله حجامت در این دانشگاه تدریس می‌شود.


رد شایعات
این وکیل دادگستری، چند روز پیش نیز طی بیانیه ای در خصوص برخی "شایعات منتشره در رسانه های خاص" گفته بود "اینجانب وکیل قانونی آقای محمد علی طاهری ، ضمن رد کلیه شایعات چند روز اخیر به اطلاع می رساند با توجه به فعالیت علمی ایشان که بر اساس اعلام دادستان محترم تنها در حوزه نظریه پردازی و اعلام تئوری های انسان شناختی بوده است و با بارقه امید ناشی از اظهار نظر ریاست جمهوری که هیچ نظریه پردازی در حوزه های مختلف نظری در ایران مورد محاکمه قرار نمی گیرد ، ان شاءالله با توجه به خاتمه کلیه فعالیت های موسسه علمی فرهنگی عرفان حلقه و همکاری دانش پژوهان این رشتهامید می رود با پیگیری های حقوقی و قانونی و با اطمینان کامل به عدالت و سعه صدر قوه قضاییه موجبات رفع سو تفاهمات از این دانشمند وارسته ایرانی فراهم گردد. کماکان از همه دوستان تداوم همکاری با مقامات محترم قضایی را انتظار داشته و خواهشمندم به هیچ شایعه ای توجه نکرده و اخبار غیر واقع وبلاگ های قارچ گونه معاند و موافق را ملاک قرار ندهند.


گفتنی است در ادامه بازداشت فعالان و رهبران گروههای عقیدتی و همچنین مسلک های عرفانی، پروین بهارزاده عضو هیات علمی، استادیار و مدیر بخش تحصیلات تكمیلی دانشگاه الهیات الزهرا و مدیر مسئول فصلنامه علوم قرآن و حدیث وابسته به دانشگاه الزهرا و از اعضای قدیمی تشکل «مجموعه الهی عرفان حلقه» نیز، چندی پیش توسط ماموران سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.


گزارش رسیده به جرس حاکی از آن است که پس از دستگیری محمد علی طاهری بنیانگذار مجموعۀ «عرفان حلقه» (یا عرفان کیهانی) در چهاردهم اردیبهشت امسال، دستگیری پروین بهارزاده چندمین بازداشت چهره های پزشكی و دینی این عرفان حلقه توسط سپاه می باشد.


محمد علی طاهری بنیانگذار "طب‌های مکمل ایرانی فرا درمانی و سایمنتولوژی" به اتهام ارتداد برای سومین بار توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

 

طاهری سال گذشته نیز، بدنبال طرح شکوائیه اطلاعات سپاه، مدت ۶۸ روز در سلول انفرادی بند ۲- الف محبوس و کلیه اسناد شخصی و عکس های خانوادگی ایشان توسط اطلاعات سپاه ضبط شده بود، تا اینکه نهایتا با تودیع قرار یک صد میلیون تومانی آزاد شده و پرونده کنونی وی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه در دست بررسی قرار گرفت.


ارسال به :