یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مهدوِی‌کنی: نمایندگان جبهه پایداری زودتر در جلسات ۸+٧‌شرکت کنند

جـــرس: بعد از حمایت قاطع امام جمعه مشهد و عضو مجلس خبرگان رهبری از جبهه پایداری و همزمان با عقب نشینی اصولگرایان از مواضع خود در برابر افراطیون موسوم به جبهه پایداری، محمدرضا مهدوی‌کنی روز سه شنبه ٢٢ شهریور ماه ابراز امیدواری کرد نمایندگان جبهه پایداری هرچه سریعتر ‌در جلسات کمیته ۸+٧ ‌شرکت کنند.


دبیرکل جامعه روحانیت و رئیس مجلس خبرگان همچنین تاکید کرد "به جبهه پایداری توصیه می‌کنیم کم‌لطف نباشند و در جلسات کمیته وحدت اصولگرا شرکت کنند تا به نتیجه مطلوب برسند."


این درحالیست که کماکان برخی اصولگرایان معتقدند افراطیون «جبهه پایداری»، "خارج از ساز و کار اصولگرایان بوده و هم به اعضای آن و هم به کل جریان اصولگرا و وحدت آن آسیب خواهد رساند"، اما مهدوی کنی که پیش از این مخالف هرگونه سهم خواهی جبهه پایداری بود، طی روزهای اخیر با عقب نشینی کامل از مواضع جناح محافظه کار اصولگرایان، از محمد یزدی خواسته بود تا با رهبران جبهه پایداری به صحبت و مذاکره بنشیند.


وی در ادامه در رابطه با عدم حضور نمایندگان جبهه پایداری در کمیته وحدت اصولگرایی گفت: ‌دلیل عدم حضور نمایندگان جبهه پایداری در جلسات کمیته وحدت را باید از خود آنها پرسید‌ ولی امیدواریم که هرچه سریعتر نمایندگان این جبهه در کمیته وحدت‌آفرین اصولگرایی شرکت کنند.


انتخابات متکی بعنوان سخنگوی کمیته ۸+٧
به گزارش فارس، مهدوی‌کنی‌ درخصوص انتخاب منوچهر متکی به عنوان سخنگوی کمیته ۸+٧ نیز تصریح کرد: در رابطه با انتخاب وزیر امور خارجه اسبق به عنوان سخنگوی کمیته ۸+٧ اطلاع موثقی ندارم‌، چرا‌که در امور آنها دخالت نمی‌کنم و تنها به‌عنوان محور وحدت ساز در این کمیته حضور دارم، بنابراین ممکن است ایشان به عنوان سخنگو انتخاب شده باشند.


گفتنی است، بعد از مخالفت قاطع اصولگرایان با حضور روح الله حسینیان، عضو جبهه پایداری در کمیته داوری اصولگرایان، اوایل هفته جاری حسینیان با انتقاد از اینکه با حضور وی در جمع هیئت داوری اصولگرایان مخالفت شده، اما نمایندگان علی لاریجانی و قالیباف در کمیته های اصولگرایان حضور دارند اظهار داشت: "بنده همواره به این موضوع انتقاد داشته و در رسانه‌ها هم مطرح کردم. یکی از انتقادات ما به ۸+٧ این است که این دو نفر نباید نماینده‌ای در مرکزیت اصول‌گرایان داشته باشند."


ارسال به :