جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ -
- 24 Jan 2020
27 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بازداشت حمید موذنی روزنامه نگار بوشهری

 جرس: در ادامه موج بازداشت های جدید، حمید موذنی، فعال مدنی، روزنامه نگار و نویسنده بوشهری صبح روز سه شنبه پنجم مهرماه توسط نیروهای اطلاعات بوشهر دستگیر شد.

 

به گزارش رسیده به جرس، موذنی حمید موذنی عضو شورای صنفی خانه مطبوعات مستقل استان بوشهر ، صبح روز سه شنبه در محل شورای شهر استان بوشهر توسط ماموران اداره اطلاعات این استان بازداشت شده است .

 

آخرین خبرها حاکی است وی در تماسی کوتاه با خانواده اش از سلامتی خود خبر داده است. اتهام او مشخص نیست و به خانواده اش هم توضیحی نداده اند.

 

 

 

گفتنی است حمید موذنی در انتخابات گذشته در ستاد مهدی کروبی ، نامزد دربند دوره دهم ریاست جمهوری فعالیت می کرد. او سابقه همکاری با اکثر نشریات مستقل استان بوشهر و همچنین سردبیری هفته نامه های محلی همچون "بیرمی" و "آواب بهارستان" ، "دریای جنوب" و "سلام جنوب" را در پرونده فعالیت مطبوعاتی خویش دارد. از وی کتاب هایی همجون "تاریخ سینما در بوشهر" ، "بازنگری انتقادی" به چاپ رسیده است .

وی  که پس از انتخابات با مقالاتش در نشریات مختلف از حرکت اعتراضی مردم حمایت کرد، در آخرین مصاحبه اش دلالیل ناکامی جنبش های مردمی اخیر را این چنین بیا نمی کند : "باید این نوع برخورد سیاسی که شبیه بازی «مارو پله» است را بست و بازی «شطرنج» را جایگزین آن نمود . نباید با پله های شانس از مشروطه بالا رفت و با مارهای شانس به مطلقه فرود آمد و هی تکرار کرد و تکرار. بایست این بساط تقدیری ، جمع شود و صفحه ی خردورزانه ی شطرنج را دراین عرصه بازنمود... در اصل؛ هر کنشی در عرصه ی سیاست اگر با تفکر و تامل همراه شود ، مطلقه مات شده و مشروطه ثبات می یابد."


 

ارسال به :