دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ -
- 06 Apr 2020
12 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
کوهیار گودرزی کجاست؟
جرس: کمپین اعتراض سبز در اعتراض به بازداشت غیر قانونی کوهیار گودرزی برای تجمع سراسری در روز ۱۵ اکتبر فراخوان داده است.


در بیانیه ای که از سوی این کمپین منتشر و در اختیار جرس قرار گرفت، آمده است: بیش از 2 ماه از ناپدید شدن اجباری کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر و بازداشت غیر قانونی بانو پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی می گذرد و کماکان مقامات جمهوری اسلامی ایران در مورد این ربایش سکوت اختیار کرده اند و تمامی تلاش ها برای بدست اوردن خبری از سلامت و موقعیت وی با درهای بسته مواجه شده است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

در روزهایی به سر می بریم که بازداشتهای خودسرانه، آدم ربایی و صدور احکام غیر قانونی از ابزار متعارف سرکوب در حاکمیت اقتدارگرای جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و تیغ این سرکوب هر روز برنده تر و سازمان یافته تر، فعالان جامعه مدنی را مورد هدف قرار می دهد.
متاسفانه در حالی که ایران امروز ما همچنان داغدار شهادت مبارزان خستگی ناپذیر، هدی صابر و هاله سحابی است، شاهد اعمال ظلم و خشونت بر جوانان این مرز و بوم توسط مدافعین استبداد هستیم و پاسخگویی بر این ستم بی پایان نمی یابیم.

در شرایطی که بیش از 230 روز از ربایش یاران جنبش سبز، میر حسین موسوی و مهدی کروبی به همراه همسرانشان می گذرد و تا به امروز نهادی در حکومت پاسخ گوی این آدم ربای نبوده است، متاسفانه شاهد ربایش یکی دیگر از فعالان سیاسی اجتماعی در ایران بوده ایم.
بیش از 2 ماه از ناپدید شدن اجباری کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر و بازداشت غیر قانونی بانو پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی می گذرد و کماکان مقامات جمهوری اسلامی ایران در مورد این ربایش سکوت اختیار کرده اند و تمامی تلاش ها برای بدست اوردن خبری از سلامت و موقعیت وی با درهای بسته مواجه شده است.
در این میان پر واضح است که افکار عمومی مسئولیت حفظ سلامت جسمی و روحی کوهیار گودرزی را تنها و تنها بر عهده مقامات جمهوری اسلامی ایران می داند.
از همین روی کمپین اعتراض سبز قصد دارد تا در دفاع از حقوق قانونی کوهیار گودرزی، و دیگر ربوده شدگان اجباری، در تاریخ 15 اکتبر 2011 اقدام به برگزاری تجمعی اعتراض آمیز در شهر های مختلف دنیا نماید و از همه شما هموطنان نیز دعوت میکند تا به حمایت از کوهیار گودرزی و دیگر ربوده شدگان اجباری به این اعتراض سراسری بپیوندید.


اسامی شهرها:
1. لندن «انگلستان»
2. رم «ایتالیا»
3. هامبورگ «آلمان»
4. استکهلم « سوئد»
5. اومئو «سوئد»
6. گوتنبرگ «سوئد»
7. وین «اتریش»
8. ارواین «آمریکا»
9. نیوهون«آمریکا»
10. لوس آنجلس «آمریکا»
11. واشنگتن « آمریکا»
12. ملبورن «استرالیا»
13. واترلو« آمریکا»

این لیست به مرور تکمیل شده و نام محل های برگذاری در شهرها مشخص خواهد شد.
https://eteraazsabz.wordpress.com/
.(JavaScript must be enabled to view this email address)

ارسال به :