پنج‌شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ -
- 17 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
خاتمی: شرایط اصلاح طلبان شرط تأمین مصالح و امنیت ملی و پیشرفت کشور است
جرس: سیدمحمد خاتمی با تاکید چندباره بر آزادی همه زندانیان سیاسی گفت: شرایطی که کف خواسته اصلاح طلبان و بخش مهمی از ملت و شرط تأمین مصالح و امنیت ملی و پیشرفت کشور است برآورده شود تا همه بتوانند در عرصه سرنوشت خود حضور فعال داشته باشند.

 
روز شنبه ۱۵ مهرماه تعدادی از زندانیان آزاد شده به دیدار سید محمد خاتمی رفتند.

به گزارش کلمه، در این دیدار خاتمی با تبریک میلاد امام رضا، از تمام کسانی که اینک در حصر و حبس به سر می برند یاد کرد، به خصوص کسانی که در زندان رجایی‌شهر دارای شرایط سخت تر هستند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه هرچه زودتر شاهد آزادی همه این زندانیان باشیم، تاکید کرد: این امر به نفع نظام و کشور و همه کسانی است که به سربلندی میهن و سرنوشت ملت می اندیشند.


رئیس جمهوری سابق کشورمان افزود: بسیاری از کسانی که دچار گرفتاری و مشکل شدند، با احساس مسؤولیت و دردمندی وارد عرصه فعالیت های گوناگون از جمله انتخابات شده و موجب پرشور شدن آن شدند، شایسته نبود که با آنان برخورد نامناسب صورت گیرد، آزادی و حقوق آنان سلب شود و در تنگنا قرار گیرند.


خاتمی در ادامه با ارائه تعریفی از اصلاحات، اصلاح طلبی را یک حرکت اصیل تاریخی دانست که از میان رفتنی نیست، و اظهار داشت: راهی مناسب تر از اصلاحات برای تأمین ارزشهای اصیل انقلاب و خواستهای روشن ملت و رسیدن کشور به جایگاه متناسب با شأن این ملت بزرگ و رفع مشکلات وجود ندارد.


وی درباره انتخابات پیش رو نیز گفت: حق تعیین سرنوشت، اساسی ترین حقی است که مردم دارند و انتخابات آزاد و فراگیر، پایه مردم سالاری و تأمین این حق مسلم است.

سید محمد خاتمی در پایان اظهار امیدواری کرد همانگونه که بارها اعلام شده است، شرایطی که کف خواسته اصلاح طلبان و بخش مهمی از ملت و شرط تأمین مصالح و امنیت ملی و پیشرفت کشور است برآورده شود تا همه بتوانند در عرصه سرنوشت خود حضور فعال داشته باشند.

ارسال به :