جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ -
- 24 Jan 2020
27 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
زیان هرگونه برخورد خصمانه متوجه مردم ایران خواهد شد
جرس: سیدمحمد خاتمی تصریح کرد: «نگرانم! بهانه گیری ها علیه ما روز به روز بیشتر شده است. هرگونه برخورد خشن و خصمانه با ایران مطرود است و زیان آن بیش و پیش از هر کس و هرجا متوجه مردم بزرگوار ایران خواهد بود.»

به گزارش پایگاه اینترنتی خاتمی، وی امروز در دیدار تعدادی از مسئولان سابق و صاحب نظران سیاسی، امنیتی و اطلاعاتی، و پس ازابراز نگرانی آنان نسبت به موضع گیریهای جدید غرب و بخصوص آمریکا در قبال جمهوری اسلامی، تاکید کرد: « من نیز مانند شما نگرانم! به نظر می رسد که بهانه گیری ها علیه ما روز به روز بیشتر و در این اواخر تشدید شده است و چه بسا که مصارف انتخاباتی برای بعضی جریان ها در غرب و آمریکا داشته باشد.»


در پی ارائه دیدگاه ها و نظرات کارشناسی امنیتی - سیاسی درخصوص رفتار منسجم و تدبیر شده سیاسی - تبلیغاتی علیه ایران و ارزیابی این رویکرد غیرمنتظره، سیدمحمد خاتمی اظهار داشت:
اولاً برای کسانی که به اصل انقلاب، مصالح ملی، حقوق مردم و سربلندی ایران می اندیشند به هیچ وجه قابل قبول و تحمل نیست که قدرت ها و کسانی درصدد ضربه زدن به ایران مصالح و منافع باشند و هرگونه برخورد خشن و خصمانه با ایران مطرود است و زیان آن بیش و پیش از هر کس و هرجا متوجه مردم بزرگوار ایران خواهد بود و اقدامی است علیه کل ملت و کشور که همگان باید در مقابل آن بایستند.
ثانیاً لازم است هوشیاری خود را در برابر توطئه ها و بدخواهی ها افزایش دهیم.
ثالثا مسائل و بحث و گفت و گوها و نقد و انتقادهایی که در درون ما هست امری است داخلی و نمی تواند و نباید دست آویز توجیه دخالت بیگانگان در امور داخلی شود.
رابعاً مواضع و رفتارها و گفتارها بخصوص از سوی مسئولان نیز باید به گونه ای باشد که بهانه ای به دست قدرت ها و جریانات بیرونی که مصالح ملی و امنیت و تمامیت ارضی ما را هدف قرار داده اند ندهد.
 

ارسال به :