شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
- 21 Apr 2018
05 شعبان 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آغاز به کار سایت شهید دکتر بهشتی با موضوعات و طراحی جدید
آغاز به کار سایت شهید دکتر بهشتی با موضوعات و طراحی جدید
جرس: سایت بنیاد حفظ و نشر آثار شهید دکتر بهشتی با مطالب و طراحی جدید آغاز به کار کرد.


به گزارش کلمه، سایت شهید بهشتی که در شهریور سال ۱۳۸۹ با طراحی نوینی نسبت به ساختار پیشین راه اندازی شده بود، از بهمن ماه سال گذشته و در پی دستگیری میثم محمدی مدیر سایت به حالت تعطیل درآمد و فعالیت آن متوقف شد.

این سایت با آزادی وی در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را از نو آغاز کرد و با طراحی جدید و تقسیم بندی موضوعی آثار و مطالب شهید دکتر بهشتی، گام در راه نشر اندیشه های سیدالشهدای انقلاب گذاشت. از آن جمله، سایت اقدام به انتشار سخنرانی ها و دست نوشته های منتشر نشده شهید دکتر بهشتی، بازنشر سخنرانی ها و مصاحبه ها ایشان کرد.


از دیگر فعالیت های سایت می توان به انتشار خاطرات شخصیت هایی چون حضرات آیات مکارم شیرازی، موسوی اردبیلی، خامنه ای، هاشمی، مصباح یزدی و آقایان مرحوم مهندس بازرگان، مهندس میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی، صادق طباطبایی، عبدالمجید معادیخواه، حبیب الله عسگراولادی و دیگران از شهید دکتر بهشتی؛ تعریف و تهیه پروژه های تحقیقی درباره موضوعات سرنوشت سازی همچون فعالیت های شهید بهشتی پیش از انقلاب، شکل گیری و کارکرد شورای انقلاب، انتخابات خبرگان قانون اساسی و شکل گیری قانون اساسی ۱۳۵۸، آغاز جنگ، غائله کردستان، اشغال سفارت آمریکا، انتخابات ریاست جمهوری و مجلس اول؛ معرفی آثار و قرار دادن فایل پی دی اف کتاب های شهید بهشتی برای استفاده محققین، و همچنین بخشی با عنوان بهشتی از نگاه دیگران که آثار منتقدان علمی و سیاسی ایشان را در اختیار مخاطب قرار می دهد، اشاره کرد.


همچنین بانک اطلاعاتی دیجیتال در مراحل پایانی تولید است که سهولت و سرعت دسترسی دقیق به کلیه آثار و محتویات سایت را بالا برده و محققین و مخاطبین را در جهت استفاده و اطلاع از کلیه آثار شهید دکتر بهشتی یاری خواهد رساند.

تفسیر قرآن شهید دکتر بهشتی از جمله آثار دیگری است که مراحل پایانی تحقیق را پشت سر گذاشته و به محض انتشار، گزارشی از مجلدات آن بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

ارسال به :