سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ -
- 18 Jun 2019
14 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
به نام شريعت، خر مراد مى ‏رانند
جرس: آیت الله علی محمد دستغیب با بیان اینکه "بعضى مردم نداى فطرت خود را مى‏ شنوند و به سویى که درونشان مى‏ خواندشان توجه مى‏ کنند" تصریح کرد: "اینها کسانى هستند که فریب دنیا را نمى‏ خورند و بازیها و لغویات آن، آنها را مشغول نمى‏ کند و اگر به منصب و حکومتى رسیدند به عدالت رفتار مى‏ کنند و احکام اسلام را جارى مى‏ سازند و از مظلومان دادخواهى مى ‏نمایند، بى آنکه ترس افتادن از تخت آنها را از این کار باز دارد."

 

به گزارش تارنمای «حیث سرو»، این مرجع  در در جلسه تفسیر قرآن هفته اخیر خود در شیراز اظهار داشت: "بعضى مردم در ظاهر مؤمنند و گمان مى ‏کنند صاحب مدارج بالاى ایمان هستند اما کوهها تاریکى در قلبشان است و ارزنى نور ایمان در دلشان رسوخ نکرده است."

 

این عضو منتقد حکومت در مجلس خبرگان، در ادامۀ دروس تفسیری خود تاکید کرد: "کار خوبى که انسان را تعالى و رشد مى ‏دهد موجب شکستن او در مقابل پروردگار و هیچ دیدن خود مى‏ شود...شيطان گروهى از مردم را از راه دين و ايمان فريب مى‏ دهد. فقه و اصول به تنهايى انسان را اصلاح نمى‏ كند و ايمان او را كامل نمى‏ سازد. دليل آن هم اين است كه در روايات متعدد، فقها به دو دسته عادل و فاسق تقسيم شده ‏اند. بنابراين ممكن است كسى فقه و اصول بخواند و فقيه شود اما فاسق باشد."

 

آیت الله دستغیب با انتقاد از برخی افراد که "دين را وسيله رسيدن به دنيا مى‏ سازند و به نام شريعت، خر مراد را مى ‏رانند"، آنان را همچون خلفاى بنى‏ اميه و بنى ‏عباس دانست كه خود را جانشين پيغمبر مى‏ ناميدند و ديگران را به اطاعت خود در مى‏ آوردند و مخالفين خود را از دم تيغ مى‏ گذراندند؛ غصب خلافت مى‏كردند و ظلم و ستم را از حد مى‏ گذراندند و با اين حال براى خويش ولايتى در حدّپيامبر قائل مى‏ شدند."

  

این مرجع تقلید مردمی همچنین تصریح کرد: "طلبه و عالمى که از ابتداى طلبگى و تحصیل هدفش مرجع ‏شدن و به ریاست رسید نبوده چگونه مى ‏تواند مردم را به خدا نزدیک کند؟ چنین کسى هنرى جز سرگرم کردن دیگران ندارد و پندها و مواعظش هرگز در دلها اثر نمى‏ کند چرا که فقط خود را مى‏ بیند. اگر القاب و احترامش کم و زیاد شد مردم را به باد انتقاد و ناسزا مى‏ گیرد و آنها را ملعون و مرتد مى‏ خواند."

ارسال به :