پنج‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ -
- 27 Jun 2019
23 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محسن دعاگو: نباید از برخورد قانونی با رئیس دولت ترسید

جرس: محسن دعاگو امام جمعه شميرانات و عضو جامعه روحانيت مبارز معتقد است: جريان انحرافي در صورت ادامه فعاليت مي‌تواند خسارت‌هاي جبران ناپذير بيشتري به كشور وارد كند.


به گزارش ایلنا، وي معتقد است: «جریان انحرافي به دلیل ستیزه جویی با اصول گرایی، تقابل اساسی با میثاق‌های ملی، فتنه سازی‌های انتخاباتی، ادامه فتنه‌گری‌ها تا مقطع کنونی و بسترسازی‌های مبتنی بر خطاکاری در اختلاس سه هزار میلیاردی باید عرصه‌های قدرت سیاسی را به شایستگان مدیر، مدبر و کارآمد واگذار کند.


به باور محسن دعاگو جریان انحرافي خطری جدی برای کشور محسوب می‌شود از اين رو هیچ توجیه، تعارف، سهل انگاری و سازش کاری با این جریان صحیح نیست.» 

او به نقش جريان انحرافي در اتفاقات سال 88 اشاره مي‌كند و مي‌گويد: «فتنه‌ای که فتنه ۸۸ نامگذاری شد توسط جریان انحرافي پایه گذاری شد و سران انحراف با تخلف از قانون اساسی و موازین شرعی پای کسانی را در مناظره‌های تلویزیونی به درگیری‌های انتخاباتی کشاندند که در مناظره‌ها حضور نداشتند و دو جبهه موافق و مخالف ساختند و امنیت و اعتبار ملی را در معرض آسیب‌های ناروا قرار دادند.» 


دعاگو همچنين معتقد است با فضای مطلوبی که به انگیزه آفرینی و آفرینش شور انتخاباتی می‌انجامد فاصله داریم، اما می‌گوید باید فضایی ایجاد شود که در آن مردم احساس کنند که حقوق سیاسی‌شان تامین شده و حاکمیت درصدد تأمین هر چه بیشتر حقوق واقعی آنهاست تا مشارکت حداکثری که همه خواهانش هستند شکل بگیرد. 

وی همچنین در بخشی از صحبتهای خود با گله‌مندی‌های زیاد از عملكرد دولت و ضمن تاکید بر اینکه هرگز نباید از برخورد قانونی با رئیس و اعضای دولت ترسید، می‌گوید اگر نیرویی که کشور را اداره می‌کند دارای شایستگی کافی نباشد، بزرگ‌ترین مشکل‌شان با کسانی خواهد بود که دارای عقل سیاسی، عقل فرهنگی و عقل اقتصادی هستند، تجارب اجرایی ارزشمندی دارند و به نقد و تحلیل و افشاگری و آگاهی بخشی می‌پردازند. به این ترتیب نیروی اجرایی ضعیف و ناشایسته در قامت بزرگ‌ترین دشمن بزرگان کشور ظاهر می‌شود. 


وی در بخش ديگري از سخنانش تاکید می‌کند اتحاد وفاداران به رهبری و آقای هاشمی با یکدیگر، کشور را در تمام مشکلات اساسی به نقطه نجات می‌رساند و بن بست‌های کشوررا برطرف می‌كند. 

دعاگو می افزاید: بی‌تردید تلاش براي ايجاد فاصله بين این دو مجموعه وفادار و اثرگذار خیانتی بود که تندروهای بی‌بهره از درایت و سیاست به دنبال سازماندهی آن بودند و فتنه ۸۸ و جریان بزرگ انحراف را در بستر فتنه سازی و آشفته سازی شرایط فرهنگی و سیاسی فعال کردند. 

ارسال به :