چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ -
- 16 Oct 2019
16 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
انتقال هوتن کیان، وکیل بازداشتی به بند متادون زندان تبریز

جــــرس: هوتن کیان، وکیل دادگستری و زندانی محبوس در زندان تبریز از بند مالی به بند متادون منتقل شد.


به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان خقوق بشر در ایران، این وکیل دادگستری در راستای اعمال فشار و محدودیت هر چه بیشتر از بند زندانیان مالی به بند متادون که محل نگهداری زندانیان معتاد و مبتلا به بیماری‌های مختلف واگیردار است؛ منتقل کردند.


مسئولین زندان همچنین دیگر زندانیان را از هر گونه ارتباط – مکالمه و یا هم خرجی با هوتن کیان منع کرده و آن‌ها را تهدید کرده‌اند که درصورت اطلاع از ارتباط با وی به مجازات‌های انظباطی محکوم خواهند شد.


این وکیل دادگستری مهر ماه سال گذشته در دفتر کارش به همراه دو خبرنگار آلمانی و فرزند سکینه محمدی بازداشت و پس از شکنجه‌های جسمی شدید و سناریو سازی بر‌ای اعترافات تلویزیونی از سوی دادگاه انقلاب به حبس محکوم شد.


به گزارش منابع حقوق بشری، چندی پیش وکیل سابق جاوید هوتن کیان وکیل دادگستری محبوس، که در پی ملاقات با دو خبرنگار آلمانی، به همراه سجاد قادر‌زاده فرزند ارشد سکینه محمدی آشتیانی بازداشت و پس از پخش اعترافات تلویزیونی، از سوی دستگاه قضایی مورد محاکمه قرار گرفت و به ۱۱ سال حبس تعزیری و ۵ سال محرومیت از وکالت محکوم شد، از وضعیت وخیم و شکنجه های اعمال شده بر موکلش در بازداشتگاههای مختلف تهران و تبریز خبر داده بود.
 

ارسال به :