شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ -
- 07 Dec 2019
08 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
صفار هرندی: آمریکا از طریق نفوذی ها قصد براندازی نظام اسلامی را دارد

جـــرس: مشاور فرمانده کل سپاه می گوید: "جمهوری اسلامی در صدر لیست دشمنان آمریکا قرار دارد، اما آنها می‌دانند که از طریق حمله به ایران نمی‌توانند کاری را به انجام برسانند و برای از بین‌ بردن نظام باید به درون آن نفوذ کنند تا با استفاده از افراد درون نظام برای براندازی اقدام کنند."


به گزارش فارس، محمدحسین صفارهرندی با اشاره به حادثه ۱۳ آبان اظهار داشت: اتفاقی که در ۱۳ آبان توسط دانشجویان رقم خورد، بازتاب‌هایی زیادی در جامعه آن زمان داشت.گروه‌هایی نگران آینده روابط ایران و آمریکا بعد از تسخیر لانه جاسوسی بودند که یک سویه از طرف آمریکا قطع شد. آن زمان این سئوال مطرح بود که آیا این کار ارزش نتیجه حاصله را دارد و این قطع رابطه موجب زمین‌گیر شدن ایران به ویژه در زمینه‌های اقتصادی نمی‌شود.


عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان افزود: به نظر عده‌ای این کار نفرت در سطح بین‌الملل را به دنبال دارد و چگونه یک انقلاب تازه با مقوله‌ای به بزرگی کشمکش با امریکا که قدرت مسلط بر دنیا بود، مواجه شود و در این زمینه کسانی که نگاه محافظه‌کارانه داشتند در خط مقدم این اعتراض بودند.


صفارهرندی عنوان کرد: در این اوضاع کسی که از این اقدام دانشجویان حمایت کرد، امام بود، ایشان تعبیری تکان دهنده داشتند که "ما اساسا رابطه با امریکا را برای چه می‌خواهیم، رابطه با ملت‌ها را می‌خواهیم".


وی اظهار عقیده کرد: امروز ارزیابی بسیاری از کشورهای دنیا این است که جمهوری اسلامی دارای نفوذ غیر‌قابل انکاری در منطقه است و بارها این مسئله را در جلسه‌های بین‌المللی مقامات کشورهای مختلف اذعان داشته‌اند.


این فعال اصولگرا ادعا کرد: رئیس جمهور سابق روسیه (پوتین) در جلسه‌ای گفته بود، بعضی‌ها ایران را به عنوان قدرت منطقه می‌شناسند، اما از نظر من جمهوری اسلامی به ابرقدرت منطقه‌ای بدل شده است.


مشاور فرمانده کل سپاه افزود: امروز جمهوری اسلامی در صدر لیست دشمنان امریکا قرار دارد، اما آنها می‌دانند که از طریق حمله به ایران نمی‌توانند کاری را به انجام برسانند و برای از بین‌ بردن نظام باید به درون آن نفوذ کند تا با استفاده از افراد درون نظام برای براندازی اقدام کند. امریکا طبق یک محاسبه غلط پنداشت با محاصره مرزهای ایران می‌تواند قدرت خود را به رخ بکشد و ملت ما را به حمایت از خود برانگیزد، اما نتیجه آن 10 سال هزینه در عراق و افغانستان، 6 هزار کشته امریکایی و سوزاندن یک سرمایه سنگین بین 3 تا 5 هزار میلیارد دلار بود.


صفارهرندی خاطرنشان کرد: بدتر از همه امریکا که ادعای حمایت از حقوق بشر را سر می‌داد، امروز با از بین بردن آزادی بسیاری از ملت‌ها به منفورترین کشور جهان به ویژه در بین مسلمانان بدل شده است.


وی عنوان کرد: تنفر از امریکا در این کشورها به بالای 70 درصد رسیده است در حالی که در دهه 60 امریکا در بسیاری از کشورهای مسلمان محبوبیت 60 تا 70 درصدی داشت و این مسئله بیانگر این است که ژئوپولتیک جهان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران تغییر کرد.


وی در خاتمه گفت: "امروز جمهوری اسلامی از نظر رشد علمی در جهان رتبه اول را دارد و سرعت رشد علمی ایران 13 برابر میانگین جهانی است و ما نیز با این سرعت رشد به زودی در صدر قرار می‌گیریم. "
 

ارسال به :