سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
22 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
همسر عبدالفتاح سلطانی: اراده‌هايی نمی‌خواهند  قانونمند عمل كنند
  جرس: معصومه دهقان ،اراده‌هایی که نمی‌خواهند مطابق قانون عمل کنند را عامل تداوم بازداشت همسرش دانست.  

 

معصومه دهقان با بیان این مطلب به خبرنگار جرس گفت: آقاي سلطاني تا امروز مدت دو ماه را در بند 209 زندان اوين گذرانده‌اند. یعنی امروز دقیقا دو ماه از بازداشت او مي گذرد و قاعدتا قرار بازداشت ايشان باید تاكنون تبديل مي‌شد و از بند 209 زندان اوين آزاد می‌شدند، ولي اراده‌هايي نمي خواهند قانونمند عمل كنند و مانع اعمال قانون می‌شوند.


وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده سلطانی توضیح داد: پرونده‌ی آقای سلطاني به شعبه‌ی ۲۶ دادگاه انقلاب ارجاع شده ولي هنوز وقت رسيدگي به آن تعيين نشده است.


دهقان همچنین از ملاقات کوتاه مدت با همسرش خبر داد و اظهار کرد: پنج‌شنبه‌ی گذشته ملاقات كوتاه كابيني داشتم، حال عمومي او خوب بود و از روحيه بسيار عالي بر‌خوردار بوده وهست.


همسر عبدالفتاح سلطانی همچنین درباره‌ی امکان رساندن وسایل شخصی به همسرش گفت: مدت‌ها پيش با اجازه‌ی داديار چند كتاب حقوقي براي ايشان فرستاديم، اما متاسفانه تاكنون كتاب‌ها را نه به ايشان داده‌اند و نه به خانواده برگردانده‌اند. مانند بسیاری از لوازمی که در روز بازداشت ایشان از خانه‌ی ما بردند مانند سي‌دی‌های درسي و خانوادگي، كارت عابر بانك، كارت ماشين و بسیاری دیگر که هنوز هم به ما تحویل نشده است.


خانم دهقان بار دیگر تاکید کرد: كمترين انتظار ما اين است كه پرونده در شعبه‌ی بي‌طرفی داوری شود و طبق قانون وكلاي او و خود آقاي سلطاني كه وكيل مبرزی هستند امكان خواندن پرونده و كيفر خواست را داشته باشند.


همسر این فعال حقوق بشر در پایان اظهار امیدواری کرد: اميدواريم به زودي شاهد آزادي همه‌ي زندانيان سياسي و بي گناه باشيم به ويژه آقايان كروبي و موسوی.


عبدالفتاح سلطانی که سابقه وکالت در بسیاری از پرونده‌های سیاسی و حقوق بشری از جمله پرونده‌های اکبر گنجی، زهرا کاظمی، زهرا بنی یعقوب، هاله اسفندیاری، تنی چند از نیروهای ملی مذهبی و اعضای سندیکای شرکت واحد را دارد،‌ نوزدهم شهریور ماه بازداشت شد.


این فعال حقوق بشر که با اتهاماتی چون مشارکت در تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر، تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت و تحصیل مال نامشروع از طریق گرفتن جایزه‌ی نورمبرگ روبه‌رو است، چندی پیش از سوی بازجو به صدور حکم ۲۰ سال حبس در دادگاه تهدید شده بود.


او در سال ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده بود که پس از تحمل بیش از دو ماه حبس، از جمله ۱۷ روز انفرادی، از زندان آزاد شد.

ارسال به :


نظرات
ارسال نظر
مشخصات فردی من را به خاطر داشته باش

*نظرات حاوی کلمات و عبارات رکیک و غیر اخلاقی و همچنین توهین و افترا منتشر نخواهد شد .
**از نوشتن نظر خود به صورت فینگلیش خودداری نمایید.
***از اینجا فینگلیش را به فارسی تبدیل کنید.