پنج‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ -
- 23 Jan 2020
26 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دعوت به مراسم بزرگداشت فروهرها
 جـــرس: مراسم سیزدهمین سالگرد جانباختن داریوش فروهر، رهبر حزب ملت ایران و همسرش پروانه اسکندری، روز اول آذر برگزار می شود، که منابع خبری گزارش داده اند طبق روند چند سال اخیر، بازماندگان داغدار این فعالان ملی کشور، مجددا به وزارت اطلاعات احضار و تهدید شده اند.


به گزارش جرس، مراسم سالگرد مرحومان پروانه و داریوش فروهر، فعالان جنبش ملی ایران، روز اول آذر ماه سال ۹۰ در منزل آن دو مرحوم برگزار می شود. 

بر اساس این گزارش، مراسم بزرگداشت سیزدهمین سالگرد این دو قربانی قتل های زنجیره ای، يكم آذرماه ساعت چهار و نیم بعد از ظهر در خانه آنها، واقع درتهران، خيابان سعدی شمالی خيابان هدايت كوچه شهيد مرادزاده پلاك٢٢ برگزار می گردد.


طی سال های اخیر، حکومت و نهادهای امنیتی، از برگزاری مراسم سالگرد و یادبود قربانیان قتل های زنجیره ای شدیدا جلوگیری بعمل آورده و خانواده ها و بازماندگان را تهدید کرده اند و 
سایت احترام آزادی گزارش داده است که امسال نیز، پرستو فروهر و آقایان خسرو سیف و مهرداد سید عسگری از اعضای حزب ملت ایران به وزارت اطلاعات فراخوانده شدند.


قتل های زنجیره ای مخالفان و دگراندیشان، از مهمترین اتفاقاتی بود که دولت اصلاحات را با بحران مواجه کرد، اما بنابر اصرار محمد خاتمی رییس جمهور وقت، وزارت اطلاعات در بیانیه ای قتل های سیاسی را محکوم کرد.


 

ارسال به :