سه‌شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ -
- 17 Sep 2019
17 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مهدوی کنی: آمده ام بگویم ما همچنان هستیم

جـــرس: سخنران اولین گردهمایی انتخاباتی جریان اصولگرا تاکید کرد "اکنون موقعیت سیاسی ما در برابر چشمان دنیاست و اگر همدلی خود را حفظ نکنیم در رویارویی با استکبار معلوم نیست چه بر سر ما می‌آید. مجلس نهم نیز با همه مجالس گذشته انقلاب تفاوت دارد. مجلس نهم باید پایگاه استکبارستیزی باشد و در این مجلس همه باید سینه‌چاک ولایت باشند."


رئیس ستاد انتخاباتی اصولگرایان و از چهره های امنیتی مجلس هشتم نیز طی سخنانی ادعا کرد "در فتنه ۸۸ مجلس کنونی با جریان انقلاب همراهی مثال‌زدنی داشت، اما اگر مجلسی مانند مجلس ششم بر سر کار بود، معلوم نبود چه مشکلاتی برای کشور و نظام بوجود می‌آمد ."


گفتنی است، درحالیکه حاکمیت جمهوری اسلامی، با انسداد کامل سیاسی، امکان حضور دگراندیشان و اصلاح طلبان و چهره های مردمی در انتخابات را سلب کرده و به یکدست کردن کامل ارکان حکومت دست زده، اولین گردهمایی بزرگ اصولگرایان، با حضور چهره های مطرح محافظه کار و روحانیون سنتی، روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه ۹۰ در تهران برگزار شد.


به گزارش فارس، در این گردهمایی که با شعار "بصیرت و وحدت در سایه ولایت" برگزار گردید، علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخابات جبهه متحد، علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی، محمدرضا مهدوی کنی و احمد علم الهدی، دو چهره مطرح مجلس خبرگان به سخنرانی پرداختند.


در این مراسم، افرادی چون غلامعلی حدادعادل(رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس)، امامی کاشانی(امام جمعه موقت تهران)، محمد کوثری(نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس)، حبیب الله عسگراولادی(دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری)، رضا طلایی نیک، شهاب صدر(نایب رئیس دوم مجلس)، محمدرضا باهنر(نایب رئیس اول مجلس،، محمد حسن غفوری فرد، لاله افتخاری، فاطمه رهبر، محسن کوهکن عبدالحسین روح‌الامینی، شجونی، پرویز سروری، منوچهر متکی، علیرضا مرندی، محمد دهقان، اسدالله بادامچیان، حسین فدایی، محمد نبی حبیبی، مرتضی طلایی و چند تن دیگر از جمله پسر رهبر جمهوری اسلامی حضور داشتند.

 


زاکانی: استمرار گفتمان اصولگرایی نخستین هدف جبهه متحد اصولگرایان است
در ابتدای این همایش، علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان با تاکید بر اینکه استمرار گفتمان اصولگرایی، اولین هدف جبهه متحد اصولگرایان است، گفت: انقلاب به تعبیر رهبری پنج مرحله را باید پشت سر بگذارد تا به اهداف خود برسد و اکنون در میانه راه هستیم.


این نماینده مجلس اظهار عقیده کرد: "در هشت سال دوران سازندگی و هشت سال دوران اصلاحات آسیب‌های زیادی را متحمل شدیم و این افتخار برای نیروهای اصولگرا بود که با تحقق گفتمان اصولگرایی قطار انقلاب به ریل خود باز گردد و اکنون در میانه راه هستیم و گفتمان اصولگرایی در کوتاه مدت می‌تواند به نهضت بیداری اسلامی کمک کند."

وی با اشاره به کشته شدن تعدادی از پاسداران در انفجار اخیر تهران گفت: "حسن تهرانی مقدم برایم طی خاطره ای گفته بود که برای دریافت موشکی فوق العاده‌ پیشرفته به روسیه رفته بودم و از ژنرال روسی خواستم تا فناوری این موشک را در اختیار ما قرار دهند که آنان خندیدند و گفتند که امکان ندارد این فناوری تنها در اختیار روسیه است. به آنها گفتم ما این موشک را می‌سازیم که دوباره ژنرال روسیه خندیدند و پس از بازگشت تلاش کردیم تا آن را بسازیم اما نشد اما تنها راهی که به ذهنم رسید این بود که به حرم امام رضا بروم.
تهرانی مقدم پس از اتمام زیارت خود بر روی دفترچه نقاشی دخترش مدل این موشک را کشید و در تهران آن را عملی کرد و این موشک بهتر از مدل روسیه بود. "


زاکانی افزود: دومین هدف جبهه متحد اصولگرایان ایجاد شور انتخاباتی و اجرای منویات رهبری در این راستا است. سومین هدف جبهه متحد اصولگرایان حرکت در مسیری است که همه اصولگرایان حول محور ولایت دور هم جمع شوند تا جبهه انقلاب به پیروزی برسد و مانع از این شود که فتنه‌گران و عناصر منحرف که اعتقادی به ارزش‌های اسلامی و خدمت صادقانه به مردم ندارند، ناکام شوند.


ولایتی: نزدیک‌ترین افراد به معیارهای اصولگرایی را به عنوان کاندیدا معرفی می‌کنیم
سپس علی‌اکبر ولایتی، مشاور رهبری و سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان و عضو گروه داوری ‌۸+۷ ، وجه اصلی حضور حاضران در این همایش را در پیش بودن انتخابات مجلس دانست و در توضیح چالش های مجلس طی سه دهه اخیر گفت: "در دوره اول مجلس بعد از انقلاب نیز این مجلس در مقابل جریان بنی‌صدر ایستاد و مردم را از شر نفوذی بیگانگان نجات داد."


عضو گروه داوری ترکیب ۸+۷ با اشاره به حوادث سال ۸۸ مدعی شد: "در فتنه ۸۸ نیز مجلس کنونی با جریان انقلاب همراهی مثال‌زدنی داشت، لذا اگر مجلسی مانند مجلس ششم بر سر کار بود، معلوم نبود چه مشکلاتی برای کشور و نظام بوجود می‌آمد و اگر مقاومت مجلس عراق در مقابل آمریکایی‌ها نبود، امروز آمریکایی‌ها مجبور نمی‌شدند این کشور را ترک کنند و در افغانستان قانون اساسی این کشور بر اساس اسلام نبود."


مهدوی‌کنی: اصولگرایان خرده‌گیری‌ها را کنار گذاشته و در اشتراکات وحدت کنند
در ادامه مهدوی‌کنی ‌رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، طی سخنانی مطرح کردن وحدت را از نگاه فلسفی موجب دور‌شدن از مسائل وحدت دانست و گفت: امام توصیه کرد روحانیت در مسائل سیاسی ورود پیدا کند و بر همین اساس ما احساس مسئولیت کردیم و آمدیم؛ برخی می‌گویند چطور شده است که من آمده‌ام که در پاسخ می‌گویم ‌بنده قبلا هم بوده‌ام و اصلا من یک رجل سیاسی هستم و همیشه در عرصه سیاسی بوده‌ام. حالا می‌خواهید شما دوست داشته باشید، یا نه.


وی گفت: روحانیت با انقلاب است و نمی‌تواند کنار بنشیند تا عده‌ای کار خودشان را بکنند. امتیاز امام این بود که با انقلاب بود، گرچه امام دوره‌ای احساس نمی‌کرد، دیگران می‌توانند اما احساس می‌کرد که کار را باید واگذار کند اما بعدا دیدند که اینطور نمی‌شود و خودشان هم باید باشند.


مهدوی‌کنی با اشاره به حضور روحانیت در مجلس، از روحانیت خواست برای حضور در مجلس اقدام کنند و گفت: اگر هر دوره روحانیون مجلس نسبت به روحانیون قبلی کمتر شود، مجلس انقلابی و اسلامی نخواهد شد لذا حضور روحانیون در مجلس لازم است.


وی با اشاره به اختلاف ‌سلیقه در جبهه اصولگرایان گفت: از همه دوستان اصولگرا و حزب‌اللهی می‌خواهم برخی خرده‌گیری‌ها را کنار بگذارند، چرا‌که این برای ما مطلوب‌تر است؛ من نمی‌خواهم چیزی را به رهبری نسبت دهم اما احساسم این است که رهبری از این خرده‌گیری‌ها خوشحال نیستند.


مهدوی‌کنی با تاکید بر اینکه حضورش در همایش جبهه متحد اصولگرایان به این معنی است که آمده است بگوید ما هستیم، گفت: بنده با این حالم در این خیابان‌های تهران خودم را به این همایش رساندم تا بگویم ما همچنان هستیم، گرچه گفته بودم که تا ۱۲۰ سالگی هستم، اما اکسیژن در اتومبیل بنده همیشه موجود است و بنده بر اساس مسئولیت در این همایش حضور یافتم.

وی افزود: برخی می‌گویند ما طرفدار ظلم نیستیم و طرفدار عدل هستیم. ما هم می‌گوئیم ‌طرفدار عدل هستیم، کسی طرفدار ظلم نیست. انتخابات باید واقع شود و افراد صالح و متخصص وارد مجلس شوند.


علم‌الهدی: وحدت در سایه ولایت قابل تحقق است
احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد درادامه این گردهمایی از شرکت کنندگان در این مراسم با عنوان "حماسه‌سازان بزرگ" یاد کرد و گفت: آنچه امروز برای ما نقطه بصیرت افزای قابل تحمل است، این نکته است که چگونه همرزمان رسول‌الله در مقطعی در موضع رویارویی با ایشان قرار گرفتند. همان‌هایی که تا مرز جان دادن برای پیامبر جلو رفتند، زمانی که وارد عرصه قدرت‌پروری شدند در مقابل رسول خدا قرار گرفتند و این جریان تا جایی پیش رفت که در راس آن یک عنصر پلید قرار گرفت.


وی با شبیه سازی تاریخی مدعی شد: در جایی رسول خدا فرمود که می‌بینیم که فتنه‌ها لابه‌لای خانه شماست. در روزی که مردم فکر می‌کردند فتنه در دو مجرا یعنی جریان جاسوسی بیگانه و جریان نفاق نشانه‌دار خلاصه می‌شود، رسول الله خلاف این پندار را فرمودند که من در لابه‌لای خانه شما فتنه را می‌بینم.
این نکته رسول خدا به این دلیل بود که پیدایش قدرت یابی و قدرت پروری در جامعه عامل ایجاد فتنه است البته ما نیز در تجربه 33 ساله انقلاب این موضوع را دیده‌ایم که چگونه جدای از جریانات الحادی وابسته به خارج و منافقین نشانه‌دار، کنار قدرت‌هایی که وابسته به جریان دینی بودند فتنه‌ها بروز کرد.


علم‌الهدی در ادامه به دولت اصلاحات حمله کرد و اظهارداشت: در کنار دولت توسعه سیاسی نیز، جریانی به وجود آمد که به لیبرال دموکرات بودن خود افتخار می‌کند. همان دموکراتی که امام در ماجرای رفراندوم جمهوری اسلامی فرمودند دموکراتیک اسلامی را قبول نداریم بلکه جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر.


وی به برخی از اقدامات مسئله دار در دولت کنونی اشاره کرد و گفت: شما دیدید که از کنار دولت عدالت یک جریان انحرافی پیش آمد که برای یارگیری از جریان لائیک همه مقدسات ما را زیر سؤال برد و تا جایی پیش رفت که به انبیای ما همچون حضرت عیسی، ابراهیم و غیره جسارت کرد که اینها همگی تجربه ما در عمر مبارک 33 ساله انقلاب است.


این عضو خبرگان افزود: اکنون موقعیت سیاسی مان در برابر چشمان دنیاست و اگر بنا باشد همدلی خود را در این موطن اجتماعی و به دنبال تشکیلات روحانی و در سایه ولایت حفظ نکنیم در رویارویی با استکبار معلوم نیست چه بر سر ما می‌آید.


علم‌الهدی تصریح کرد: مجلس نهم با همه مجالس گذشته انقلاب تفاوت دارد. مجلس نهم باید پایگاه استکبارستیزی باشد و در این مجلس همه باید سینه‌چاک ولایت باشند.


حبیبی: شروط جبهه پایداری قابل پذیرش نیست
در حالیکه اصلاح طلبان تلویحا از عدم حضور خود در انتخابات خبر داده اند، دبیر کل حزب محافظه کار موتلفه معتقد است که اصلاح طلبان با چراغ خاموش اما موتور روشن وارد عرصه انتخابات خواهند شد.


به گزارش خبرآنلاین، محمدنبی حبیبی در حاشیه برگزاری گردهمایی جبهه متحد اصولگرایان، درخصوص پیوستن جبهه پایداری به جبهه متحد اصولگرایان و در پاسخ به اینکه آیا شروط جبهه پایداری از سوی جبهه متحد قابل پذیرش است، گفت: قسمتی از پیشنهادات آنها قابل بحث است اما شروط آنها قابل پذیرش نیست.


حبیبی در پاسخ به سوالی که به چگونگی گرم کردن تنور انتخابات اشاره داشت، از حضور همه گروههای سیاسی در انتخابات آتی مجلس استقبال کرد و مدعی شد: آن دسته از اصلاح طلبان که نظام را قبول دارند و در سالهای گذشته اقدامات براندازانهای نکرده اند، هم می توانند در انتخابات شرکت کنند و هم امکان رقابت با ما را دارند.

 

وی ادامه داد: خبری که من دارم این است که آنها با چراغ خاموش و موتور روشن قصد حضور در انتخابات را دارند.


دبیرکل موتلفه اسلامی در پایان درباره امکان حضور انتخاباتی طیف موسوم به جریان انحرافی نیز گفت: با مراقبتی که شورای نگهبان اعمال میکند، از جریان انحرافی کسی نمیتواند وارد انتخابات شود.


در حاشیه این همایش، حسین فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران و از چهره های شاخص اصولگرایان در واکنش به تقاضای جبهه پایداری برای تشکیل کمیته ای چهارنفره با اعضای جبهه متحد جهت رفع ابهامات، این موضوع را منتفی خواند و در پاسخ به اینکه آیا نهایتا جبهه پایداری به ۸+۷ خواهد پیوست یا نه؟، گفت: نمیدانم اما تا جایی که اطلاع دارم سمت و سوی آنها این است که کار گفتمانی انجام دهند و لیست انتخاباتی ندهند.


حضور چند نماینده جبهه پایداری
به گزارش خبرآنلاین، شهرزاد، بزرگواری و غضنفرآبادی نمایندگان عضو جبهه پایداری هم در این مراسم حضور داشتند، که وقتی از آنها سوال شد چرا در این نشست حضور یافتید؟، با تعجب پرسیدند: "مگر ما اصولگرا نیستیم؟"
 

ارسال به :