سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ابوالقاسم خزعلی: برای ما چیزی به نام “ایران” و “ایرانی” وجود ندارد

جرس: ابوالقاسم خزعلی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری می‌گوید رحیم‌مشایی و بقایی عامل "انحراف" احمدی‌نژاد هستند٬ آیت‌الله خامنه‌ای به وی گفته است احمدی‌نژاد "گاهی" به حرف‌های من عمل نمی‌کند و از نظر ما "ایرانی" وجود ندارد.


آیت الله خزعلی در گفتگویی که با هفته‌نامه اصولگرای «۹ دی» داشته با اعلام این مطالب گفته است: در اسفند ماه سال گذشته با آقای احمدی‌نژاد خلوت کرده بودیم، ‌ گفتم رهبر از شما تعریف می‌کند ولی می‌گوید که گاهی هم به حرف من عمل نمی‌کند.


در این باره تارنمای دیگربان می‌نویسد که این روحانی محافظه کار با انتقاد از سر دادن شعار "ایرانی‌گری" از سوی تیم احمدی‌نژاد افزوده است: این را من به آقای احمدی‌نژاد هم گفتم که ما ایران نداریم، شما چرا از مردم دعوت کردید برای ایران؟


وی اظهار داشته است: این مشایی و بقایی، احمدی‌نژاد را از آن مسیری که داشت، منحرف کردند. بقایی دشمن اهل علم است.


به گفته خزعلی "رهبری به خاطر حفظ کردن مصلحت مردم مجبور است اقشاری را پیش خودش بنشاند ولی دلش از آن‌ها پرخون است. ما هم باید مثل رهبرمان دل پرخون داشته باشیم."


علنی شدن اختلاف علی خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد در ماه‌های اخیر با واکنش تند هواداران این دو مقام بلند‌پایه جمهوری اسلامی مواجه شده است.


در ماه‌های اخیر هواداران دو طرف حملات و انتقاد‌های تندی متوجه یکدیگر کردند که همچنان ادامه دارد.


علی‌اکبر جوانفکر، مشاور رئیس دولت دهم روز گذشته در گفتگو با روزنامه اعتماد٬ اظهارات تندی در خصوص محافظه‌کاران حامی رهبر جمهوری اسلامی مطرح کرد که منجر به توقیف این روزنامه شد.
 

ارسال به :