جمعه ۰۱ آذر ۱۳۹۸ -
- 22 Nov 2019
24 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
بازداشت سه شهروند کرد در شهرهای سنندج و دهگلان

جـــرس: به گزارش منابع حقوق بشری، دو شهروند کرد شهرستان دهگلان استان کردستان بازداشت و یک شهروند اهل سنندج به دادگستری این شهر احضار و روانه زندان شد.


به گزارش ارگان خبری فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند به نام‌های کمال کریمی و کوروش کریمی در شهرستان دهگلان استان کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.


بر اساس این گزارش، روز یکشنبه بیست و نهم آبان ماه دو شهروند به نام‌های کمال کریمی و کوروش کریمی اهل روستای «سیس» از توابع شهرستان دهگلان توسط نیروهای ادارهٔ اطلاعات این شهر بازداشت شده‌اند.


از سرنوشت این افراد و محلی که بدان منتقل شده‌اند، تاکنون اطلاعی در دست نیست.


همزمان، آژانس خبری موکریان گزارش داد که یک شهروند اهل سنندج به دادگستری این شهر احضار وروانه زندان شد.


بر اساس این گزارش، روز دوشنبه سی ام آبان ماه یک شهروند سنندجی به نام آزاد (کاوه) لطف پوری به شعبه پنجم دادیاری سنندج احضار و روانه زندان شد.


گفته می شود در پی مراجعه نامبرده به دادگاه و صدور قرار وثیقه برای وی، این شهروند حاضر به تودیع وثیقه نشده و به همین دلیل به حکم دادگاه به زندان مرکزی سنندج منتقل گردید.


آزاد (کاوه) لطف پوری به همراه چند شهروند دیگر سنندجی به نام های بهزاد احمدی، آرش صالح، محمد قربانیان و اسعد باقری در تیرماه سال امسال، توسط نیروی انتظامی در سنندج دستگیر و پس از ساعاتی آزاد شده بودند.
 

ارسال به :