پنج‌شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ -
- 22 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
ترکشهای گلوله باقیمانده در سر علیرضا صبوری، جان او را گرفت
ترکشهای گلوله باقیمانده در سر علیرضا صبوری، جان او را گرفت
 جـــرس: یک روز پس از انتشار اخبار مربوط به درگذشت یکی از مجروحان تظاهرات سکوت روز ۲۵ خرداد ۸۸، نزدیکان علیرضا صبوری میاندهی جزئیات تازه ای از نحوه کشته شدن این جوان بیست و دو ساله را بیان کرده و گفته اند علیرضا صبوری بر اثر عفونت ناشی از ترکش های گلوله شلیک شده به سرش، جان خود را از دست داده است.


به گزارش ندای سبز آزادی، علیرضا صبوری میاندهی، جوان بیست و دو ساله‌ای که بعد از ظهر ۲۵ خرداد ۸۸، مقابل پایگاه بسیج ۱۱۷ گردان عاشورا مجروح شده بود، پس از تحمل دو سال بیماری و دربه دری، در بوستون آمریکا دچار سکته مغزی شد و درگذشت.


خانواده علیرضا صبوری میاندهی در این باره گفته اند: "من به اتفاق همسرم، علی را از ایران خارج و به سازمان ملل معرفی کردیم و بارها به آنها گفتیم او باید در آلمان پیش بستگانش باشد تا از او مراقبت کنند اما سازمان ملل طبق معمول هیچ اهمیتی به حرف ما نداد و او را به آمریکا فرستاد."


نزدیکان این جوان معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸ در ادامه گفته اند: "در حق علیرضا چه در ایران و چه در خارج ظلم شد. چون ما نتوانستیم به هیچ ارگانی شکایت کنیم و علی در سکوت و تنهایی و غربت از دنیا رفت."


یکی از نزدیکان وی نیز می افزاید: "در صورتی که پیکر علیرضا در آمریکا دفن کردند، حتما بنویسید که او را با گلوله زدند . گلوله در سرش منفجر شد و تکه ای از آن از کنار ابرو بیرون آمد و مرمی آن در سرش ماند و چهار ترکش در قسمت چپ سر باقی ماند که آن مرمی را طی عمل جراحی سخت و سنگین دوم در آوردند. اما ترکش ها باقی ماند."


وی در ادامه گفتگویش با اشاره به نحوه پوشش خبر جانباختن علیرضا می گوید: "شما به این نکته مهم هیچ اشاره ای نکردید. و در سایت های دیگر هم نوشته اند جسم خارجی. نمی دانم چرا؟ در صورتی که تمام اسناد و مدارک علی هست و نشان میدهد که با گلوله به پیشانی اش زدند و عوارض همان ترکشها که در سرش باقی بود و دو عمل جراحی مغز سنگین باعث مرگ زود هنگامش شد."


این فرد نزدیک به شهید صبوری، سخنانش را اینگونه به پایان می برد: "نمی دانید چه آتشی وجودم را می سوزاند. شاید نتوانید مرا درک کنید. اما حداقل می توانید واقعیت را بنویسید تا دنیا بداند با ما چه کردند و چه بر سر ما آوردند. همه می دانند علیرضا مانند هزاران جوان دیگر که روز ۲۵ خرداد در خیابان بودند بی گناه بود خیلی بیگناه و این حقش نبود."
 

ارسال به :