یکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ -
- 17 Nov 2019
19 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
رهبر جمهوری اسلامی: بسیج سیاسی است اما سیاست زده و جناحی نیست

جرس: رهبر جمهوری اسلامی معتقد است: بسیج مجاهد است اما بی‌انضباط و افراطی نیست، عمیقاً متدین و متعبد است اما متحجر و خرافی نیست، با بصیرت است اما از خودراضی نیست. اهل جذب حداکثری است اما غیور است و درباره اصول تسامح نمی‌کند.


به گزارش پايگاه اطلاع رسانی رهبری، آقای خامنه‌ای صبح امروز در اجتماع "اقشار نمونه‌ی بسیج سراسر کشور" بسیج را حرکتی مردمی خواند و اظهار داشت: بسیج، حرکتی مردمی است که با حضور همه قشرها، از دل ملت و برای ملت تشکیل شده و در همه عرصه های دفاع، علم، هنر، سازندگی، سیاست، فرهنگ، یاری مستضعفان، تولید، فناوری، ورزش، درخششهای بین المللی و در هر کار خیر، حضوری پربرکت داشته است.


وی بسیج را یک مجموعه "حزب الله واقعی" نامیدند و گفت: بسیج سیاسی است اما سیاست زده، سیاسی کار و جناحی نیست. بسیج مجاهد است اما بی انضباط و افراطی نیست، عمیقاً متدین و متعبد است اما متحجر و خرافی نیست، با بصیرت است اما از خودراضی نیست، اهل جذب حداکثری است اما غیور است و درباره اصول تسامح نمی کند، طرفدار علم است اما علم زده نیست، اخلاق اسلامی دارد اما این اخلاقش ریاکاری نیست، در آباد کردن دنیا فعال است اما خود اهل دنیا نیست.


رهبر جمهوری اسلامی، با اشاره به حوادث اخیر در منطقه، بار دیگر آن‌ را ناشی از "انقلاب ایران" خواند و اظهار کرد: کسانی که با حقیقت الهام بخش انقلاب اسلامی آشنا بودند، سی سال در انتظار این خیزش پربرکت بسر می بردند و مستکبران عالم نیز سی سال از تصور بروز خیزشهای الهام گرفته از انقلاب اسلامی بر خود می لرزیدند و در وحشت بسر می بردند اما اکنون جمهوری اسلامی به کانون اصلی حرکت بیداری ملتها تبدیل شده و همین واقعیت، دشمنان را خشمگین کرده است.


وی ادامه داد: حرکت‌های اسلامی ملت‌ها بدون شک ماندگار و پیش رونده است و با بیداری پی در پی ملت‌ها، دست نشاندگان استکبار یکی پس از دیگری از عرصه خارج می‌شوند و شوکت و اقتدار اسلام روز به روز بیشتر خواهد شد.
 

ارسال به :