چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تناقض گویی مقامات درمورد انفجار اصفهان
 جـــرس: درحالیکه برخی منابع خبری و خبرگزاری ها، بعد از ظهر دوشنبه، از صدای انفجار مهیبی در حوالی دانشگاه نظامی اصفهان گزارش کرده و مسئولان محلی نیز ضمن تایید صدای انفجار و سپس تکذیب آن، به تناقض گویی روی آورده اند، در نهایت خبرگزاری امنیتی- نظامی فارس، این خبر را از روی خروجی خود حذف کرد، تا استاندار اصفهان آنرا "مربوط به انجام رزمایش در پایگاه هشتم شکاری" ذکر کند."  


خبرگزاری فارس ساعاتی پیش با نمایش تصویری با دود سیاه ناشی از انفجار، اعلام کرده بود که حوالی ساعت ۲:۴۰ دقیقه بعدازظهر دوشنبه، صدای انفجار مهیبی در اصفهان شنیده شد و سازمان آتش نشانی و مدیریت بحران استانداری نیز وقوع این صدا را تایید کردند، که مقامات استان، از دست بررسی بودن موضوع خبر داده اند.


این خبرگزاری وابسته به محافل امنیتی- نظامی، پس از ساعتی اقدام به حذف این خبر از سایت خود نمود.


بعد از ساعاتی، محمد مهدی اسماعیلی، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان، در گفت و گو با ایمنا وقوع هر گونه حادثه ای در اصفهان را تکذیب نمود و گفت :مصاحبه ای با هیچ یک از رسانه ها در این خصوص انجام نداده ام و انتشار این خبر از قول من، کذب است.


خبرگزاری فارس امروز نوشته بود: طی تماس‌های مکرر با مسئولان استان، محمد مهدی اسماعیلی معاون سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان وجود صدا را تایید کرده، اما دلایل آن "نامعلوم و در دست پیگیری" می باشد.


همچنین مسعود عنایب، مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی اصفهان ضمن تکذیب خبر انفجار مهیب در اصفهان در این رابطه به ایمنا گفت: تاکنون گزارشی مبنی بر صدای انفجار درسطح شهر به این سازمان ارائه نشده است و انتشار این خبر تکذیب می شود.


وی اظهار داشت: این سازمان در این خصوص هیچ اعزامی و عملیاتی نداشته وشایعه انفجار مهیب در شهر صحت ندارد. خبر تایید صدای این انفجار از سوی این سازمان نیز کذب است و شکایت از این رسانه را پیگیری می کنیم.


این درحالیست که تارنمای «فرهنگ آشتی» گفته بود: در حوالی دروازه شیراز یعنی محدوده ای که شدت انفجار در آن بیشتر حس شده دانشگاه نظامی اصفهان قرار دارد، و برخی شاهدان، از احتمال "انفجار بمب یا زاغه مهمات در این شهر یا حوالی آن" خبر داده اند.

 

خبرگزاری ایسنا نیز به نقل از رييس كل دادگستري استان اصفهان نوشت:با اشاره به اخبار برخي رسانه‌ها مبني بر وقوع يك انفجار در شهر اصفهان، حوالي بعد از ظهر صدايي شبيه انفجار شنيده شد اما گزارشي در مورد منشاء آن و حوادث احتمالي در اين زمينه از سوي عوامل امنيتي و انتظامي دريافت نكرديم.

وي با بيان اينكه ظاهرا اتفاق مهمي رخ نداده است، اظهار كرد: اگر حادثه قابل توجهي رخ داده بود قطعا اطلاعات اوليه ارائه مي‌شد و مي‌بايستي براي شركت در جلسه شوراي تامين استان پيرامون وقوع اين حادثه دعوت مي‌شديم؛ در حاليكه چنين اتفاقي نيفتاد و گزارش خاصي در اين زمينه دريافت نشد.

 

 

به گزارش همین خبرگزاری، علیرضا ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان نیزگفته است که صدای این انفجار مربوط به انجام یک رزمایش در منطقه بوده و مدعی شد: "انفجاری که گفته می شود در اصفهان رخ داده، مربوط به انجام رزمایش در منطقه‌ای از اصفهان بوده است بنابراین مشکل خاصی وجود ندارد. این رزمایش نیز مربوط به پایگاه هشتم شکاری اصفهان در شمال شرق شهر و کنار فرودگاه بود، ولی در این رابطه به ما اطلاعی نداده بودند که باید اطلاع‌رسانی می‌شد."


گفتنی است، روزنامه اسرائیلی «هآرتز» امروز نوشته است که انفجار اصفهان در نزدیکی تاسیسات هسته ای اصفهان رخ داده، که بلافاصله استاندار اصفهان هرگونه ارتباط این انفجار با تاسیسات هسته‌ای را رد کرد.


 

 


ارسال به :