جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
08 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
موسوی خوئینی ها: آیت الله جنتی بدانند خواست اصلاح طلبان سر انجام به کرسی خواهد نشست
 جـــرس: دبیر کل مجمع روحانیون با بیان اینکه "در انتخاباتی که احمد جنتی و لشکر تحت أمر وی می خواهند برگزار شود، جائی برای اصلاح طلبان نیست"، تاکید کرد: "با همه انتقادهائی که به حاکمیت از صدر تا ذیل دارم هنوز از اصلاح آن مأیوس نیستم."


به گزارش تارنمای «آهنگ راه»، سید محمد موسوی خوئینی ها، از فعالان اصلاح طلب، در ادامه پاسخ گویی به کاربران سایت خود، در پاسخ به یکی از مراجعان که پرسید، "... سخنان اخیر شما در مورد اینکه سایر اصلاح طلبان که زیر تیغ شورای نگهبان می توانند رد شوند در انتخابات شرکت کنند ایرادی ندارد. خوب این می شود مجلسی مانند مجلس هشتم. که با توجه به بلاهایی که سرمان آمد باز هم ایستادیم و حضور داشتیم و بی خاصیت شدیم. اینگونه حاکمیت نیروی های رده پنجم اصلاح طلب را تایید می کند و انتخابات نمایشی برگزار می کند.می دانم به پرسشم پاسخ نمی دهید"، گفته است:

"گفته اید می دانم که به سؤالم پاسخ نمی دهید، بنده هم خواستم جواب ندهم تا دانستن شما به ندانستن تبدیل نشود، وبه قول ناصواب آن دانشمند بزرگ- گر می نخورم علم خدا جهل بود!


ولی حیفم آمد که گفتگو با شما را قطع کنم، و اما پاسخ من :

من با همه انتقادهائی که به حاکمیت از صدر تا ذیل دارم هنوز از اصلاح آن مأیوس نیستم و بر این باور هستم که هم جمهوری اسلامی از درون خود ظرفیت پاسخگوئی به خواسته های مادی و معنوی جامعه مسلمان ایران را دارد و هم مردم به آن دلبسته‌اند و برای حراست آن از آفات داخلی و از گزند خارجی آماده فداکاری هستند.
بر اساس همین باور با همه شرائط نا مطلوبی که حاکمیت ایجاد کرده است اگر همین امروز هم آماده بر گزاری انتخابات آزاد باشد که تنها آراء مردم تعیین کننده سرنوشت آن باشد- نه سلیقه وخواست این و آن...حتی آیت الله جنتی- قطعاً ما در انتخابات شرکت میکنیم زیرا که شرکت در انتخابات حق تمام فرد فرد مردم ایران است، ولیکن آنچه از شواهد و قرائن پیدا است قرار است انتخابات آنگونه که آقای جنتی و لشکر تحت أمر ایشان می خواهند برگزار شود. بدیهی است در چنین انتخاباتی جائی برای اصلاح طلبان نیست.

شرکت کسانی که خود را اصلاح طلب می دانند در انتخابات در صورتی که بتوانند از زیر تیغ آیت الله جنتی جان سالم بدر برند اگر گفتم از نظر ما بلااشکال است از آن جهت است که اصلاح طلبی یک جریان است و گستره آن بسیار بیشتر از چند حزب وگروه سیاسی است و دامنه خواست اصلاح طلبی روز به روز هم گسترده تر میشود و در جامعه‌ای به وسعت اصلاح طلبان ایران ما نمی توانیم برای تک تک افراد تعیین تکلیف کنیم.

آری این را هم می دانم که برگزار کنندگان انتخابات با طبل و شیپور و بوق و کرنا تبلیغ خواهند کرد که تمام اقشار و احزاب و گروهها و… در انتخابات شرکت کردند و انتخابات در کمال آزادی برگزار شد ومردم اصلاح طلبان را برای چندمین بار کنار زدند و اصلاح طلبان به تاریخ پیوستند ودر سپهر سیاسی ایران جائی ندارند و… ولی آیت الله جنتی بدانند که خواست اصلاح طلبان سر انجام به کرسی خواهد نشست زیرا که حرکت تکاملی انقلاب حرکت اصلاحی است...باش تا صبح دولتت بدمد انشاء الله.


ارسال به :