یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
واکنش موسوی خوئینی ها به نامه پنج نفر از همراهان اسدالله لاجوردی
 جـــرس: در پی انتشار نامه ای که خبرگزاری فارس مدعی شده بود "پنج تن از یاران اسدالله لاجوردی، دادستان اسبق تهران به محمد موسوی خوئینی ها نوشته و به وی حمله کرده اند"، این فعال اصلاح طلب به این نامه پاسخ  و برخی مسائل مطرح شده را مورد تحلیل قرار داد.


به گزارش تارنمای «آهنگ راه»، وبگاه شخصی دبیر کل مجمع روحانیون، وی ابتدائا در واکنش به این نامه خاطرنشان می کند: "پس از انتشار توضیحات اینجانب درباره پرونده انفجار نخست وزیری در تاریخ ۲۲/۷/۹۰ تحت عنوان: از آقای خوئینی‌ها بپرس رجایی و باهنر را چه کردی؟/ ماجرای پرونده انفجار، روز گذشته مطلبی تحت عنوان پاسخ جمعی از یاران شهید لاجوردی با امضاء پنج نفر منتشر شد که متن آن را به نقل از خبرگزاری فارس در اختیار خوانندگان محترم قرار می دهم، سپس نکاتی چند به عرض می رسانم."


در ادامه، نامه این پنج نفر به صورت کامل و آنچه تحت عنوان «یک بار برای همیشه تاریخ» توسط خبرگزاری فارس منتشر شده، آمده است، که بخشی از آن به این شرح می باشد:

"... امروز در مقابل این همه بی‌حرمتی به خون پاک شهیدان سکوت را جایز ندانسته و با اعتذار و پوزش از رهبر عظیم الشأنمان درپاسخ به مطالبی که در سایت منسوب به خوئینی‌ها و تحت عنوان ((از خوئینی‌ها بپرس رجائی و باهنر را چه کردی؟))درج گردیده است .. به قصد قربت و انجام وظیفه، می‌خواهیم دین خود را به شهدا ادا نمائیم ...اما اگر رهبر و ولی‌مان به مصلحت بدانند ((یک‌بار برای همیشه تاریخ)) پرده از رازها و هزاران سؤال و چراهایی که در پرونده ای که به امر امام راحل بدون هیچ گونه اظهار نظر قضایی بسته شده است و آن را (( پرونده هشت شهریور )) ، (( پرونده انفجار نخست وزیری )) ، (( پرونده شهادت رجایی و باهنر )) و هر کس آن را به نامی می شناسد ، برداشته شود ، تا اذهان جامعه بی هیچ شائبه ای در جریان آن وقایع قرار گیرند، (( تا سیه روی شود هر که در او غش باشد )) و قضاوت را به امت بیدار و مقاوم و صبور این نظام مقدس الهی واگذاریم ...الحمدلله به کوری چشم آنان که تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی را در این برهه از زمان قدرت طلبی تلقی می نمایند ، حکومت اسلامی بیش از هر زمان به اوج بالندگی و ثبات سیاسی اجتماعی در جهان دست یافته است و بی نیاز از تمسک به حربه های حباب گونه ای است که در این و آن برایش بتراشند و آنچنان محکم و استوار سکان دار این حرکت خروشان در عرصه جهانی نقش ایفا می نامید، که همگان انگشت بر دهان ، جز نظاره گری طرقی نمی بینند."


نامه منسوب به پنج یار لاجوردی، در ادامه با حمله به مخالفان آورده است: "واقعا چگونه می خواهید ذهن جامعه را از آن چه که بدست آمده و دریافته است و تحقق پیش بینی های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دنیا و در قلب شیطان بزرگ و استکبار جهانی جلوه گر شده است، را با طرح اینگونه مسائل به کنار بزنید مگر می شود خورشید را پنهان کرد؟ زهی خیال باطل، ما هم برای روشن شدن ذهن جوانان بسیجی مان این حماسه سازان عرصه های دفاع مقدس و سازندگی و حضور همه جانبه در صحنه های بیداری ، نکاتی را در حد ضرورت می گوئیم گرچه در مقاطع زمانی مختلف شمه ای از آن را در ادبیات گوناگون و نشریات دریافت داشته اند : (( ویژه نامه نشریه ایران در فتنه ۸۸ )) و در این مقال صرفاً در حدی که موجب سوء استفاده ضد انقلاب و منافقین تروریست قرار نگیرد ، توضیح خواهم داد و ناگفته ها را به زمانی که مصلحت اقتضاء نماید ، وا می گذاریم .
بسیجیان عزیز بدانید؛ که می دانید در طی سالیان ۶۰ و ۶۱ و ۶۲ که گروهکهای ضد انقلاب با چنگ و دندان و استفاده از هر سلاح به جان امت حزب الله یورش بردند، این دستگاه قضایی و دادستان انقلاب اسلامی تهران بود که با تلاش بی وقفه و شبانه روزی عرصه را بر آنها تنگ کرد. که یا دستگیر و مجازات شدند و یا به دامان اربابان خود گریختند و باید کسانی که خود را همطراز مجاهدان سالهای آتش و خون می شمارند، پرسید به چه کاری مشغول بودند و چرا بر زبانشان قفل زده بودند و با چه رویی امروز می خواهند، ننگ حمایت های صهیونسیتی را در فتنه ۸۸ از دامان خود بزدایند، مگر ملّت به این زودی فتنه ۸۸ و عوامل وابسته و جیره خوار استکبار جهانی و حامیان آنها را به فراموشی سپرده است، قطعاً اینطور نیست، بلعکس، نه تنها از یاد نخواهد برد، بلکه آرزوی حضور دوباره آنان را در صحنه ی انتخابات آتی که با این حربه های پوشالی به میدان آمده اند، به یأس مبدل خواهد ساخت."


این نامه آورده است: "فرزندان انقلابی امت شهید پرور در دادستانی انقلاب اسلامی به تمامی زوایای پنهان این پرونده پی برده و عوامل آن را شناسایی کردند؛ اما درست در زمانی که به حساس ترین مرحله رسیدند خواستند با احضار و تحقیق از آخرین حلقه ی این زنجیره پنهان پرده از راز خیانت و همکاری عده ای که توسط شخص خوئینی ها در جریان پیشرفت و روند پیگیری پرونده قرار گرفته بودند، مانع از این راز گشایی شدند.
زیرا اینطور که در رفتار و عملکرد ایشان بر می آمد گویا از ابتدا خوئینی ها با هماهنگی همین جریان به بازدید از زندان و مستقیماً ملاقات با علی اکبر تهرانی تشریف فرما شدند و قصد داشتند که به نحو کامل آثاری را که از این ماجرا وجود دارد از بین برده و با توجیه برخورد جناحی، بگویند به لحاظ اینکه شهید لاجوردی و همکارانش از جناح مخالف هستند این قضایا را ساخته اند و هیچ اتهامی متوجه کسانی که در مظان اتهام می باشند وجود ندارد و وقتی با نظر داگاه در مورد نقص پرونده علی اکبر تهرانی مواجه شدند تصمیم خود را عوض کردند زیرا نمی شد که صورت جلسه دادگاه و مسائلی که در آن مطرح گردیده است از بین برد و نادیده انگاشت و بهمین دلیل است که ایشان از تشریح محتوای پرونده خود داری می نمایند و از شهیدی چون لاجوردی (( مرد پولادین انقلاب )) اینگونه بیرحمانه یاد کرد، بهتر است خوئینی ها این قدرشناسی را برای همفکران خودشان نگه دارند و اگر چیزی در چنته دارند بیان کنند !! پس بدنبال چه هستند آن روز که در اوج قدرت بودند و کاری از پیش نبردند ؟ چرا امروز دوباره کوس رسوایی می نوازند ؟"


به گزارش «آهنگ راه»، محمد موسوی خوئینی ها در پاسخ به این نامه که با امضای احمد قدیریان – اصغر فاضل – حسین همدانی – مرتضی صالحی – محمد‌علی امانی آمده، نوشته است: "
"... نیازی به پرداختن به آن نمی بینم. از چند نفری که اسامی آنان در آخر این پاسخ آمده است تنها احمد قدیریان رابه خاطر می آورم، از همین رو عرض می کنم : جناب آقای قدیریان!قطعاً فراموش نکرده اید که از آغاز مسؤلیت بنده در دستگاه قضائی، جناب عالی نماینده دادستان کل کشور در امور مربوط به اسلحه و مواد منفجره بودید و تا زمانی که من در این سمت بودم ( تا پایان عمر امام) شما هم نماینده بنده بودید و قطعاً نیز ابراز ارادتهای مکرر خود را نسبت به اینجانب فراموش نکرده اید و نیز برای تأکید بر ارادت خود به اینجانب به یاد دارید از مرحوم شهید بهشتی درباره جایگاه من در انقلاب چه سخنی را نقل می‌کردید.
اکنون سؤال من از شما این است که چرا در تمام آن سالها که نماینده من بودید حداقل یک بار اطلاعات خود را درباره این پرونده و درباره آنچه از اقدامات مرحوم شهید لاجوردی می‌دانستید و در پرونده منعکس نبود با من در میان نگذاشتید؟ چرا در زمانی که دادستانی انقلاب برای آخرین بار این پرونده را به جریان انداخت شما حداقل برای یک بار لب به سخن باز نکردید واطلاعات خود را در اختیار من یا کسانی که مسؤل مستقیم پرونده بودند مانند آقای رئیسی قرار ندادید؟ چرا شما و آن چند نفر دیگر که با هم این پاسخ را امضاء کرده اید در همان زمان خود را به دفتر حضرت امام نرساندید و اطلاعات خود را در اختیار ایشان نگذاشتید؟ چه کسی جلوی شما را می گرفت ومانع شما می‌شد؟ حتماً نمیگوئید دسترسی به امام ممکن نبود و امام در حلقه محاصره اطرافیان بودند و…؟
جناب آقای قدیریان من پس از ارتحال حضرت امام-ره- در سمت مشاور سیاسی رهبری چندین سال به دفتر کارم در بیت رهبری رفت و آمد داشتم و جناب عالی مکرر در همان دفتر به دیدار من آمدید، حتماً به خاطر دارید – به دلیل صمیمیتی که ابراز میکردید- ریز ودرشت بسیاری از مسائل را با من در میان میگذاشتید؟ و در همان زمان شما ضمن انجام وظائفی که در بیت رهبری برعهده داشتید مسؤل حراست بنیاد مستضعفان نیز بودید و به خاطر دارید که از فساد موجود در درون بنیاد مستضعفانِ آن روز، چه اعداد وارقامی را به اطلاع من می رساندید؟
آیا هرگز به خاطرمبارک نرسید حداقل در یکی از این دیدارها به جای آن اطلاعاتی که در اختیار من قرار می دادید و من نیازی هم به آنها نداشتم از ماجرای این پرونده می گفتید؟
جناب آقای قدیریان! من رفتار امروز شما و دیگر دوستانتان را که میبینم و با رفتار شماها در گذشته مقایسه میکنم تنها به این میاندیشم که خدایا سیاست وقتی از مسیر الاهی خود منحرف میشود چه به روزگار بندگان تو می آورد و چگونه انسانها را در خود هضم میکند؟
جناب آقای قدیریان وعده افشاگری و دیگر اقدامات را داده اید چرا همین امروز اقدام نمیکنید؟ چرا رهبری را هزینه کارهای کرده و نکرده خود میکنید؟ بیائید تا دیر نشده است و تا آقایان حجج اسلام : نیّری، رازینی، رئیسی و دیگرانی که در جریان این پرونده بوده‌اند زنده اند( که عمرشان دراز باد) اطلاعاتتان رادر اختیار بگذارید. امروز قوه قضائیه مثل همه سالهای پس از رحلت حضرت امام دربست در اختیار دوستان شما بوده است، هرجا هم کم آوردید اطلاعات کمکتان خواهد کرد. چرا کار را به فردا و فرداهای نامعلوم حواله میدهید؟
جناب آقای قدیریان گویا شما و دوستانتان از گشودن پرونده ای که امام دستور مختومه شدن آن را داده اند شرعاً و قانوناً پروائی ندارید، اکنون که چنین است پس معطل چه چیزی هستید؟ نترسید، اقدام کنید ولی هشدار می دهم که از یک چیز بترسید و آن افشا شدن آن دستهائی است که امام فرمودند: من از اول می دانستم دستهائی در کار است که می خواهند افرادِ به درد بخور را از ما بگیرند و خود جای آنها را بگیرند."


ارسال به :