دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 30 Mar 2020
04 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وکیل مدافع رحیم مشایی، از احضار دو مداح حکومتی به دادسرا خبر داد

جـــرس: وکیل مدافع اسفندیار رحیم‌مشائی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد می گوید: "منصور ارضی و سعید حدادیان چندی پیش برای چندمین بار به دادسرا احضار شدند."


به گزارش فارس، سیدعلی اصغر حسینی در این خصوص افزود: "دادسرا این دو مداح را به صورت تلفنی احضار کرده تا هر گاه تمایل و فرصت داشتند، به دادسرا بروند اما به دلیل عدم مراجعه آنها، این پرونده هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است."


وکیل ‌مشائی با بیان اینکه طبق قانون اگر متهمی بدون عذر موجه از حضور در مرجع قضایی خودداری کند،‌ مقام قضایی باید ضمن دستور جلب و تفهیم اتهام قرار متناسب را برای وی صادر کند،‌ از درخواست صدور حکم جلب برای حاج منصور ارضی و سعید حدادیان خبر داد.


حسینی خاطرنشان کرد که صدور حکم جلب برای حاج منصور ارضی و سعید حدادیان را پس از دهه اول محرم و برگزاری مراسم عزاداری محرم پیگیری خواهد کرد.


وی با تاکید بر اینکه چنانچه مداحانی که از آنها شکایت شده،‌ هفته آینده در شعبه بازپرسی حضور نیابند،‌ دستور جلب آنها صادر خواهد شد، عدم صدور این دستور در صورت حضور نیافتن مداحان در دادسرا را تخلف قضایی عنوان کرد.


گفتنی است، منضور ارضی، چندی پیش طی سخنانی خواستار قتل مشایی شده و پرداخت پول خون وی را عهده دار گردیده بود.

سعید حدادیان نیز طی چند منبر حکومتی، تعابیر رکیک علیه مشایی به کار برده بود.


وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی، چندی پیش اعلام کرده بود به وکالت از وی تاکنون از ده نفر شکایت کرده است که در بین آنها برخی مقامات ارشد قضایی و نظامی حضور دارند


وكیل مدافع جوانِ رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد كه گفته از یک مقام ارشد قضایی تا محمد‌باقر قالیباف، شهردار تهران، حاج‌منصور ارضی، سعید حدادیان و ذوالنور جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه و... در دادگاه شكایت خواهد کرد و بعضا شکایت نیز کرده، به غیراز مشایی وكالت محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس‌ دولت را نیز در برخی پرونده‌ها برعهده دارد.

وی گفته است: پرونده رحیمی محرمانه رسیدگی می‌شود و وكیل اجازه مطالعه پرونده را ندارد به مرحله احضار متهم هم نرسیده. اصلا نمی‌دانیم ایشان در پرونده متهم است یا نیست . پرونده‌ رحیمی بحث زیاد دارد.


ارسال به :