شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
16 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
صفارهرندی: با این مجموعه، خدا به داد احمدی نژاد برسد

جـــرس: مشاور فرمانده کل سپاه در جریان همایش گروهی از بسیجیان و لباس شخصی ها، با اشاره به حوادث معاصر، مدعی تغییر دیدگاه میرحسین موسوی و مهدی کروبی طی سالیان اخیر شده و گفت: "کروبی و موسوی نمایندگان امام بودند، اما چه اتفاقی می‌افتد که این افراد تبدیل به عناصری می‌شوند که از رجاله‌هایی که در خیابان‌ها تصاویر امام را پاره می‌کنند حمایت می‌کنند، این جز تغییر نگاه چه چیز دیگری است؟


به گزارش مشرق، محمدحسین صفار هرندی، طی سخنانی در «همایش بصیرت عاشورائیان ایلام»، در حمله به دولت هاشمی رفسنجانی و تاثیرات آن در تغییرات دیدگاهها گفت: "در شرایط پس از جنگ امام دستور بازسازی داده ‌بودند و باید کشور ساخته می‌شد، همه هم قبول داریم که شرایط دوران پس از جنگ با دوران جنگ تفاوت دارد، اما در دوره سازندگی علیرغم کارهای خوبی که صورت گرفت یک کار بد بزرگ اتفاق افتاد و آن تغییر نگاه بود. ..هاشمی در خطبه‌ای آمد و شروع به تخطئه کردن روش زندگی توام با ساده‌زیستی و دوری از تجمل‌پرستی کرد و گفت باید حزب‌اللهی‌ها لباس تجمل بپوشند و وارد خیابان‌ها شوند، این در حالی است که نگاه هاشمی در دوران جنگ کاملا نگاهی دیگر بود. "


وی افزود: "کروبی و موسوی از نمایندگان امام در بنیادهای مستضعفان و شهید بودند، چه اتفاقی می‌افتد که این افراد تبدیل به عناصری می‌شوند که از رجاله‌هایی که در خیابان‌ها تصاویر امام را پاره می‌کنند حمایت می‌کنند، این جز تغییر نگاه چه چیز دیگری است؟"


وزیر ارشاد دولت نهم در ادامه مدعی شد: "یک وقتی تعدادی از بچه‌های بسیج دانشجویی در آستانه انتخابات سال ۷۶ به میرحسین موسوی مراجعه کردند که مهندس وقت آن رسیده که وارد صحنه شوید، کارگزاران کار را خراب کرده‌اند، آرمان‌های امام لگدکوب شده، شما دوباره این جریان دولت در خدمت نظام ولایی را احیا کنید. میرحسین گفته بود «با وجودی که قبول دارم حرف‌های شما را و می‌دانم اتفاق‌های بدی افتاده ولی امیدی ندارم و نمی‌شود کاری کرد.» اینها حرف‌های حقی است اما طرفدار ندارد، ببینید این آدم در اوایل عوض شدن حرف دل و ذهنش است شیطان وارد پوستش شده و او را وسوسه می‌کند. "

وی ادعا کرد: "میرحسین موسوی به دانشجویان ادامه داده بود که آن زمان امام بود که مردم طرفدار انقلاب بودند اکنون دیگر تمام شده دوره آن حرف‌ها."


صفار هرندی افزود: "بسیاری از افرادی که مسیر خود را عوض کردند گفتند در دوره امام این حرف‌ها خوب است، اما اکنون آمریکا همه جا را گرفته است."


این فعال امنیتی – نظامی، همچنین به زعم خود به تحلیل اصلاح طلبان پرداخته و مدعی شد: "حزب مشارکت در سال ۸۱ اعلام کرد که ما از ۱۸ گروه جبهه اصلاحات برتر هستیم و بقیه به اندازه قد و قواره جبهه مشارکت نیستند، جبهه مشارکت ۹۰ درصد از اعتبار کنونی اصلاحات را داراست و ده درصد مابقی مربوط به دیگر گروه‌های اصلاح‌‌طلب است. این موضوع را در انتخابات دوم شوراها به امتحان و وزن‌کشی خود گذاشتند که در نتیجه آبادگران به مسئولیت چمران و شیبانی موفق میدان شدند و بدبختی اصلاح‌طلبان و شکست آنان از همان زمان شروع شد و اکنون به این شرایط افتاده‌اند."


عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان، در ادامه سخنان خود، به موضوع طیف دولتی ها و جریان موسوم به "انحرافی" نیز اشاره کرد و گفت: "جریان انحرافی جریانی نیست که یک قوه عاقله داشته باشد و نظریه‌پردازی پشت موضوع وجود ندارد. من با توجه به آشنایی که با این جریان دارم می‌دانم که این را نمی‌شود جریان نامید بلکه این یک باند است که به اقتضا عمل می‌کند. باندی که منفعت‌طلبانه در صحنه ده جور برای شما پشتک می‌زند. اگر وارد جمع مسجدی‌ها شود موافق نظر مسجدی‌‌ها سخن می‌گوید. اگر به جمع متجددین وارد شود موافق نظر آنان حرف می‌زند این رفتارها را از باند فاسد و منحرف انحرافی دیده‌ام که تعریف می‌کنم. بنابراین آنان فایل‌های گونا‌گونی در جیب خود داشته و در هر مکانی که بروند بر اساس نظر آن گروه حاضر سخن می‌گویند."


وزیر ارشاد برکنار شدۀ دولت محمود احمدی نژاد، همچنین پیرامون برخی نظرات و اظهارات مشاور و رئیس دفتر وی گفت: " اگر برای علما صحبت کنند از خدا، پیغمبر، اولیا و اوصیا می‌گویند البته جاهایی خود را لو می‌دهند، حدود یک سال و نیم پیش یکی از این منحرفین در جمع روحانیون سخنرانی ‌کرده و گفته بوده که به زودی خواهید دید روزنامه کیهان احمدی‌نژاد را تکفیر می‌کند. من این حرف را شنیدم متوجه شدم که چه طراحی شیطنت‌‌آمیز و خبیثی دارند، چه حرفی قرار است بر زبان این مرد بنشانند و او چه حرف‌هایی قرار است بزند که جاهایی که ما به سلامت آنان اعتماد داریم ممکن است به تقابل با او رو بیاورند، از جمله شریعتمداری که در روزنامه کیهان در سال‌های طولانی ثابت کرده‌اند که مواضعشان همواره مواضع مبنایی انقلاب بوده است و همواره همان خطی که رهبری و امام فرموده‌اند آن را دنبال کرده، پس خداوند به داد احمدی نژاد برسد. "

ارسال به :