یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ -
- 26 Jan 2020
30 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برقراری جو پلیسی – امنیتی از شمال تا جنوب تهران در عاشورای حسینی

جـــرس: بنا به گزارش منابع خبری جنبش سبز و برخی شاهدان عینی، همزمان با عاشورای حسینی فضای امنیتی شدیدی بر تهران حاکم بود و در برخی از مناطق از روشن کردن شمع برای مراسم شام غریبان جلوگیری شد.


ندای سبز آزادی گزارش داده است که نیروهای نظامی روز سه شنبه از نیاوران تا بهشت زهرا مستقر بودند و شاهدان از حضور انبوه این نیروها حتی در داخل محوطه امامزاده صالح خبر می دهند.


میدان تجریش و امامزاده صالح از اماکنی است که بطور سنتی انبوهی از عزاداران حسینی در آنجا تمرکز می کنند و هیاتهای عزاداری در حیاط این امامزاده به نوحه خوانی و سینه زنی می پردازند.


یکی از شاهدان عینی گفت: ماموران زن با چادر و بی سیم در قسمتهای مختلف امامزاده صالح مستقر شده بودند. وی همچنین از استقرار دو مینی بوس از نیروهای انتظامی در بیرون از امامزاده صالح خبر داد.


بر اساس مشاهدات عینی از میدان تجریش ماموران امنیتی حتی در مراسم شام غریبان که همه ساله با روشن کردن شمع برگزار می شود نیز جلوگیری کردند.


گزارش دیگری از خیابان انقلاب و کارگر حاکی از حضور انبوه نیروهای امنیتی و لباس شخصی بود. این گزارش می افزاید نیروهای گارد و لباس شخصی ها علاوه بر حضور در خیابانهای اصلی در کوچه های فرعی هم مستقر شده بودند.


روز عاشورا همچنین فیلم ها و گزارشهایی از حضور پررنگ نیروهای امنیتی در میدان هفت تیر و ولی عصر هم منتشر شده بود.


گزارش ها همچنین از نگرانی جدی حکومت از هرگونه تحرک و تجمع مخالفین و معترضین در این روزها حکایت می کرد.

ارسال به :