جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
08 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تداوم بی خبری از وضعیت محمد توسلی
 جـــرس: به گزارش منابع خبری جنبش، با گذشت بیش از پنج هفته از بازداشت مهندس محمد توسلی، رئیس دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران، همچنان از وضعیت و سرنوشت این فعال ملی مذهبی خبری در دسترس نیست.


به گزارش ندای آزادی، مهندس محمد توسلی، که از تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۰ در ارتباط با نامهٔ اخیر ۱۴۳ فعال سیاسی و اجتماعی بازداشت شده، همچنان وضعیتی نامعلوم به سر می برد.


بر اساس گزارش ها، در نامهٔ ۱۴۳ فعال سیاسی و اجتماعی به محمد خاتمی، خطاب به رییس جمهور پیشین ایران خاطر نشان شده بود "کمترین چشم‌انداز روشنی برای صیانت از آرای مردم و برگزاری انتخابات آزاد، سالم و منصفانه وجود نخواهد داشت."


گفتنی است محمد توسلی اولین شهردار تهران بعد از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ بوده و بعد از انقلاب بار‌ها بازداشت شده و تحت شکنجه قرار گرفته است.


آخرین بازداشت او مربوط به روزهای بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ است که حدود دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد.


همسر مهندس توسلی خواهر دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل نهضت آزادی ایران است. دو دختر مهندس توسلی و داماد وی در حوادث پس از انتخابات بازداشت و به زندان محکوم شده و در حال حاضر یکی از دختران وی خانم مهندس لیلا توسلی و داماد محمد توسلی، مهندس محمد فرید طاهری در حال گذراندن دوران محکومیت خود هستند.


گفتنی است، همسر محمد توسلی در مصاحبه ای بتاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۰ با ابراز نگرانی از وضعیت همسرش به «جرس» گفته بود: "آقای توسلی 74 سال دارند و تا الان مشکل و ناراحتی جسمانی خاصی نداشتند و اگر مشکلی برایشان پیش بیاید بخاطر همین فشارهایی است که در انفرادی ممکن است به ایشان وارد شود. ما "بسیار" نگران حال ایشان هستیم. همان زمان هم به آقایان گفتم چرا با خانواده ما این برخوردها را می کنید؟ که فقط می گفتند صحبت نکنید، مصاحبه نکنید و سکوت کنید."

ارسال به :