سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ -
- 22 Oct 2019
21 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دو نامه رسمی رئیس مجلس به احمدی‌نژاد درخصوص بودجه

 جرس: تذکر کواکبیان از نمایندگان فراکسیون اقلیت مجلس موجب شد که محمدرضا باهنر که ریاست جلسه را بر عهده داشت از ارسال دو نامه رسمی رئیس مجلس به احمدی‌نژاد خبر دهد.

به گزارش خبرآنلاین، عضو فراکسیون خط امام(ره)، در تذکری از دولت خواسته تا لایحه بودجه سال ۱۳۹۱ را هر چه سریع‌تر تقدیم مجلس کند تا به گفته وی مشکلات سال گذشته تکرار نشود.

در حالی که تا امروز ۵ روز از مهلت قانونی دولت برای ارائه بودجه سالانه کشور گذشته است، مصطفی کواکبیان عضو فراکسیون اقلیت مجلس در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس با اشاره به تاخیر دولت در ارائه بودجه، گفت: با توجه به این‌که اصل ۵۲ قانون اساسی تاکید دارد و درماده ۲۱۶ آیین‌نامه داخلی نیز گفته شده، دولت باید تا ۱۵ آذر لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند،‌ اما اکنون پنج روز از این مدت گذشته اما این اتفاق نیافتاده است.

وی تصریح کرد: اگر تا آخر آذر یا حداکثر اوایل دی ماه سال جاری لایحه بودجه به مجلس ارائه نشود، عملاً بعد از ۱۵ بهمن با توجه به این‌که نمایندگان گرفتار انتخابات هستند، قطعا زمان زیادی برای بررسی وجود ندارد، لذا از دولت می‌خواهم که به موقع لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند.

این عضو فراکسیون اقلیت در ادامه با تاکید بر ضرورت نظارت دقیق بر بودجه مدعی شد: دولت‌های نهم و دهم بیش از ۷۲۰ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند، اما مجددا از بانک مرکزی اقدام به استقراض می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از پروژه‌های عمرانی اجرایی نشود و زمانی که سوال می‌شود مشکل تامین منابع مالی را مطرح می‌کنند و این در حالی است که بودجه پیشین هنوز اختصاص پیدا نکرده است.

محمدرضا باهنر نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم در پاسخ به این تذکر، گفت: درخصوص بودجه، مجلس تلاش خود را انجام داده، البته رییس مجلس شورای اسلامی طی دو نامه رسمی از دولت خواسته که بودجه را به موقع به مجلس ارائه کند.

وی با اشاره به تصویب سه دوازدهم درخصوص بودجه سال ۹۰، آن را تجربه‌ای نامطلوب دانست و گفت: سال گذشته تجربه خوبی نبود که دو ماه اول سال ۹۰ را بودجه نداشتیم و مجبور شدیم از ۲ دوازدهم استفاده کنیم لذا دولت مکلف است که طبق وظیفه قانونی‌اش به موقع بودجه را به مجلس تقدیم کند.

ارسال به :