دوشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ -
- 24 Feb 2020
29 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تاج زاده: مسئولیت برگزاری انتخابات فرمایشی و رسوا به عهده شخص رهبر است
جرس: سیدمصطفی تاج زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط رهبری می تواند با اتخاذ تصمیمی تاریخی موجب برپایی انتخابات آزاد شود، چنان چه تا روزهای منتهی به ثبت نام داوطلبان لوازم و مقدمات انتخابات آزاد فراهم شود و شروط آقای خاتمی محقق گردد، باید از رهبری نظام تشکر کرد و با مشارکت وسیع و فعال در انتخابات فردایی بهتر را برای همه ایرانی ها رقم زد و بدخواهان را که طرح های خطرناکی را علیه میهن و مردم تهیه کرده اند، ناامید کرد. در غیر این صورت مسئولیت برگزاری انتخاباتی فرمایشی و رسوا که یقیناً با عدم شرکت و رأی ندادن قشرهای وسیعی از هم وطنان مواجه خواهد شد، در درجه اول به عهده شخص رهبر است و ایشان باید درباره نتایج سوء و بعضا مهلک این اقدام غیرقانونی و غیر مصلحت آمیز، پاسخگوی مردم و آیندگان باشد. ملت ایران چنین رفتار اهانت آمیزی را آن هم پس از بهار عربی و برگزاری انتخابات آزاد در مصر و تونس و ترکیه و مراکش و مالزی و لبنان و عراق، هرگز بر حاکمان نخواهد بخشید.”

 

رئیس ستاد انتخابات دولت اصلاحات در پاسخ به سوالات کلمه، با تأکید بر اهمیت انتخابات آزاد گفت: در حال حاضر در تمام دنیا و در جهان اسلام مهم ترین شعار هر فرد یک رأی است که همان ترجمه شعار «ایران برای همه ایرانیان» اصلاح طلبان است. و در تمام کشورهای اسلامی اسلام سازگار با دموکراسی و حقوق بشر، حرف اول را می زند و اسلام طالبانی و مصباحی در حال عقب نشینی است و فقط در ایران است که با سماجت تمام به جای هر فرد یک رأی، و به جای شعار همه با هم برای تحقق دموکراسی و حقوق و بشر، شعار یک نفر به جای همه، و همه برای یک نفر مطرح می شود و یک نفر به جای همه و برای همه تصمیم می گیرد.

سیدمصطفی تاج زاده در ارتباط با الگوی کشورهایی که در آن بهار عربی اتفاق افتاده گفت: جای تأسف است که امروز جای اصلاحات و خاتمی خالی است تا ایران "الگوی جهان اسلام" باشد به جای این که "عبرت جهان اسلام" باشد! امروزه هر کشوری که در آن بهار عربی اتفاق می افتد، اولین حرفشان این است که الگوی حکومتی ما ایران نیست. یعنی که امتیاز ویژه و انحصاری به روحانیت نمی دهیم، حجاب را اجباری نمی کنیم و حقوق منتقدین و مخالفین، حتی سکولارها و مارکسیست ها را به رسمیت می شناسیم و در رقابتی صددرصد آزاد، اعتماد مردم را به خود جلب می کنیم.”

معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات در ادامه افزود: اگر در ایران هم انتخابات آزاد باشد، اسلام سازگار با دموکراسی و آزادی و مدافع حقوق بشر بر اسلام مصباحی – خوارجی پیروز خواهد شد. به همین دلیل اقتدارگراها از انتخابات آزاد می ترسند و حتی در شرایطی که کشور با بحران های جدی مواجه است و چاره ای جز برگزاری انتخابات آزاد نیست، ترجیح می دهند میهن و اسلام و مردم لطمه ببینند اما تن به خواسته مردم و رأی مردم ندهند و آنان را ذره ای در قدرت خود شریک نسازند و مشارکت ندهند.

وی هم چنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با جبهه پایداری و ماهیت آن گفت: تشکیل دهندگان جبهه پایداری در واقع همان هم فکران سعید امامی هستند و تمام تلاششان هم این است که تفکر سعید امامی که تا حالا مخفی بوده و اینک علنی شده در تمام ارکان حکومت جاری و ساری شود.

وی هم چنین در مورد فشار فراوانی که این روزها بر روی نهضت آزادی و ملی – مذهبی ها هست گفت: می گویند امام با این ها مخالف بود در حالی که امام با رسوخ افکار مصباح یزدی در سپاه مخالفت داشت که متاسفانه در غیبت ایشان می بینیم چه رخ داده است.

تاجزاده در ادامه افزود: اقتدارگراها بر خلاف نام اصول گرایی، در برخوردهایشان ثبات ندارند چنان که سال ۷۴، در انتخابات مجلس پنجم، در غیبت مجمع روحانیون مبارز، برای این که صحنه از رقابت خالی نماند کاندیداهای ملی – مذهبی و نهضت آزادی را تایید صلاحیت کردند و صحبتی از مخالفت امام نداشتند و حالا در آستانه انتخابات مجلس دهم کسانی را که نامه عدم شرکت را امضا کرده اند، تحت فشار قرارمی دهند و ما عاقبت نفهمیدیم شرکت در انتخابات خوب است یا عدم شرکت. و این رفتاردوگانه عجیب در هیچ جای دنیا سابقه نداشته است که حکومتی هم بخواهد برای حفظ ظاهر رقبایش در انتخابات باشند و هم بترسد که انتخابات آزاد برگزار کند و سخت گیری و فشار بر روی رقبا را حتی در آستانه انتخابات افزایش دهد.

وی بار دیگر برگزاری انتخابات آزاد را تنها راه نجات کشور دانست و گفت: امیدواریم تا فرصت باقی است جبران خطاها بشود.

تاجزاده همچنین تصریح کرد: با توجه به این که در حال حاضر فقط رهبری می تواند با اتخاذ تصمیمی تاریخی موجب برپایی انتخابات آزاد شود، چنان چه تا روزهای منتهی به ثبت نام داوطلبان لوازم و مقدمات انتخابات آزاد فراهم شود و شروط آقای خاتمی محقق گردد، باید از رهبری نظام تشکر کرد و با مشارکت وسیع و فعال در انتخابات فردایی بهتر را برای همه ایرانی ها رقم زد و بدخواهان را که طرح های خطرناکی را علیه میهن و مردم تهیه کرده اند، ناامید کرد. در غیر این صورت مسئولیت برگزاری انتخاباتی فرمایشی و رسوا که یقیناً با عدم شرکت و رأی ندادن قشرهای وسیعی از هم وطنان مواجه خواهد شد، در درجه اول به عهده شخص رهبر است و ایشان باید درباره نتایج سوء و بعضا مهلک این اقدام غیرقانونی و غیر مصلحت آمیز، پاسخگوی مردم و آیندگان باشد. ملت ایران چنین رفتار اهانت آمیزی را آن هم پس از بهار عربی و برگزاری انتخابات آزاد در مصر و تونس و ترکیه و مراکش و مالزی و لبنان و عراق، هرگز بر حاکمان نخواهد بخشید.
 

ارسال به :