جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ -
- 06 Dec 2019
07 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
وزیر اطلاعات: سفارتخانه مجازی امریکا، جهت جذب جاسوس راه اندازی شده است

جـــرس: در ادامه واکنش های مقامات جمهوری اسلامی به راه اندازی سفارخانه مجازی آمریکا برای ایرانیان، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، این سفارتخانه را "تور و طعمه" برای جذب جاسوس ذکر کرد و به مردم در این خصوص هشدار و اعلام هشیاری داد.


به گزارش ایسنا، حیدر صلحی عصر روز یک‌شنبه در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: سفارت تعبیر و اصطلاحی است که در عرف دیپلماتیک معنی دارد و تاسیس یک سفارت در یک کشور دیگر باید مورد قبول آن کشور قرار گیرد و اعتبارنامه داده شود اما چیزی که آن‌ها مطرح کرده‌اند بحث سفارتخانه مجازی است، مجازی یعنی چه؟ یعنی وجود خارجی ندارد و آقایان در وهم و خیالات هستند واین فعالیت‌ها را می‌کنند.


وی با بیان این که به عنوان دستگاه اطلاعاتی کشور می‌گویم وضعیت سیستم اطلاعاتی آمریکا ورشکسته است و ما با تمام وجود به این ورشکستگی پی برده‌ایم و این که می‌بینیم در موقعیت‌های مختلف دست به این اقدامات می‌زنند دلیل بر ورشکستگی آن‌هاست و این که از اقدامات‌شان نتیجه نگرفته‌اند و مردم ما با اقدامات آن‌ها همراهی نداشته‌اند.


وزیر اطلاعات با اشاره به سخنان چندی پیش وزیر امور خارجه آمریکا در شبکه بی.بی.سی گفت:‌ دیدید که او با آهی مطرح کرد که ما دسترسی نداریم و نمی‌توانیم اقدامات داشته باشیم.


مصلحی با بیان این‌که آن‌ها در وهم و خیالات هستند اظهارکرد: ما بارها گفته‌ایم که در فضای سایبری و فضای مجازی ما تسلط و اشراف خوبی داریم به گونه‌ای که به خیلی از کشورهای دیگر اخیرا انتخابات داشته‌اند گوشزد کرده‌ایم که آمریکا برای شما طراحی دارد و حتی به آن ها گفته‌ایم چه کسانی چه کارهایی می‌خواهند انجام دهند و آن‌ها تعجب می‌کردند که ما چگونه این اطلاعات را داریم.


وی در ادامه به کسانی که ممکن است فریب این اقدامات آمریکا را بخورند هشدار داد و گفت: این یک تور و یک طعمه است تا افرادی را در مباحث جاسوسی دنبال کنند و مردم ما به خصوص جوانان‌مان باید هوشیاری و دقت لازم را داشته باشند.


وزیر اطلاعات با اشاره به تسخیر سفارت آمریکا توسط دانشجویان در اوایل انقلاب گفت: سفارت آمریکا در کشور ما یک جاسوس‌خانه بود که توسط مردم فتح شد و به دنیا نیز فهم شد که آنجا لانه جاسوسی بود، سفارت مجازی نیز همان است و همان مشی و مسیر را طی می‌کند.


وی گفت: اجازه دهید تا مدت زمانی بگذرد تا ببینیم مردم انقلابی ما چه برخوردی می‌کنند و چه جواب عکسی به این اقدامات می‌دهند.


گفتنی است، در اولین واکنش جمهوری اسلامی نسبت به راه اندازی این سفارتخانه مجازی، این سایت فیلترشد و چند نماینده مجلس نیز، اقدام آمریکا را "منافقانه" و "جاسوسی" خواندند.


در واکنش به انسداد وب‌سایت سفارت مجازی آمریکا در ایران و حملات برخی مقامات جمهوری اسلامی به بازگشایی این سفارتخانه برای ایرانیان، ایالات متحده اینگونه اقدامات را نشانه عدم اعتماد جمهوری اسلامی به مردمش دانست.


ارسال به :