یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
28 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
شعار کارگران مازندرانی علیه احمدی نژاد و پرتاب شیء به وی در جریان سخنرانی در ساری
 جـــرس: در جریان سخنرانی محمود احمدی نژاد در مراسم سالگرد فوت عوضعلی کردان، وزیر کشور دولت نهم، گروهی از معترضین – از جمله جمعی از کارگران اخراجی و بیکاران- با سر دادن شعارهایی علیه رئیس دولت، به سوی وی اشیاء و کفش پرتاب کردند.


بنا به گزارش ها، مردی میانسال که کارگری فقیر و دستمزد نگرفته طی یکسال اخیر بود، با نزدیک شدن به محل سخنرانی احمدی نژاد، به شرح مشکلات خود و دیگر کارگران پرداخته و به سوی احمدی نژاد کفش پرتاب کرد که با عکس‌العمل سریع رئیس دولت، کفش‌ها به وی برخورد نکرد، اما حاضرین در مراسم این مرد میانسال را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.


به گزارش خبرآنلاین، محمود احمدی نژاد پیش از ظهر دوشنبه ۲۱ آذر، طی سخنانی در مراسم دومین سالگرد درگذشت کردان، در مصلای ساری، به بیان ویژگی های اخلاقی و خصوصیات وزیر اسبق کشور دولت خود پرداخت و بدون اشاره به جعل عنوان و مدرک و سوء استفاده های چندین ساله توسط آن مقام دولتی، وی را 
"پاک و سرافراز و دارای زندگی شرافتمندانه" خواند و اظهار داشت: "شهادت می دهم که مرحوم کردان مردی پاک و دلسوخته انقلاب و آرمانهای انقلاب بود که با شرافت زندگی کرد و با شرافت از دنیا رفت."

خبرگزاری ایسنا نیز گزارش داده است که احمدی نژاد در این مراسم در پاسخ به سوالات فرزند کردان مبنی بر این‌که "چرا صحنه استیضاح آن گونه طراحی شد و چرا بعضی‌ها هیاهو به پا کردند و این‌که چرا پدرش در آن صحنه تنها ماند"، گفت: مرحوم کردان انسانی مومن بود و در طول زندگی خود همواره در خدمت انقلاب و مردم قرار داشت و پای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب ایستادگی کرد و خداوند به او عنایت کرد تا در صحنه استیضاح تنها بایستد تا خط‌ها را مشخص کند.

رییس دولت بدون اشاره به عدم حضور خود و هیچ مقام دولتی در جلسه استیضاح کردان و برکناری وی، مدعی شد "مشخص بود که استیضاح کردان یک موضوع از پیش طراحی شده برای انجام کارهایی دیگر در سال ۸۸ و مورد هجمه قرار دادن جبهه ناب انقلاب بود" و گفت: "استیضاح از یک وزیر که دچار اشتباه شده موضوعی عادی است که با سوال نمایندگان و پاسخ وزیر مربوط انجام می گیرد، اما در آن جلسه شاهد جوسازی‌ها و هجوم سنگین علیه وی بودیم و بی تردید تهمت و لجن پراکنی ارتباطی با استیضاح نداشت."

احمدی نژاد ادعا کرد: در آن دوران از رسانه‌های بیگانه تا برخی رسانه‌های داخلی و انسان‌های سستی که حتی در طول زندگی خود یک حرف درست نزده‌اند، همگی در یک خط ایستادند، تا قامت این مرد را بشکنند و این در حالی بود که مرحوم کردان می توانست کارهای دیگری انجام دهد.

وی ادامه داد: امروز نیز کسانی به وزیر ما می گویند به ما امکانات خاص ارائه بده تا با تو کاری نداشته باشیم، اما مرحوم کردان هرگز نخواست این گونه باشد و به تنهایی در برابر هجوه‌ها ایستاد.

احمدی نژاد با اشاره به این‌که طول زندگی اهمیت ندارد و کیفیت زندگی مهم است، گفت: این‌که مرحوم کردان چند سال در این دنیا زندگی کرده، مهم نیست، بلکه آنچه اهمیت دارد این است که وی انسانی پاک و خدمتگزار بود و بنده به عنوان خادم مردم، شهادت می دهم که کردان انسانی پاک و دلسوخته مردم و ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب بود و در حد توان تلاش می کرد تا به مردم کمک کند.


رئیس دولت بدون رویکرد به عملکرد حکومت، با بیان این‌که بدترین ظلم به جامعه بشری، ظلمی است که از ناحیه مدعیان اعمال می شود، گفت: این ظلم خطرناک ترین و ناجوانمردانه ترین ظلمی است که علیه دین و ارزش های الهی می تواند به انجام برسد.

به گزارش خبرآنلاین، در مراسم سالگرد علی کردان، جمعی از مردم، در بخش هایی از سخنان رئیس دولت شعارهایی می دادند و در میان سخنرانی وی، شیئی نیز به سمتش پرتاب شد.

بر اساس این گزارش، افرادی که تقاضاهایی را در زمان سخنرانی رئیس دولت مطرح می کردند و اعتراضاتی داشتند، عمدتا تعدادی از کارگران اخراجی یکی از کارخانجات نساجی بودند که بیش از یک سال است حقوقی دریافت نکرده اند.


اما پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نوشته است یکی از افراد حاضر در این همایش که توانسته بود خود را به صندلی‌های جلو برساند، ناگهان برخاست و کفش‌های خود را به طرف رییس‌ دولت کرد، شروع به انتقاد از وضعیت بیکاری و مشکلات مالی که در اثر این معضل بر وی وارد شده است پرداخت.


این گزارش حاکی است با عکس‌العمل به موقع احمدی‌نژاد، این کفش‌ها به وی برخورد نکرد و با عبور از کنار وی به بنر پشت سر او اصابت کرد، که در ادامه حاضرین در این مراسم، به سر دادن شعارهایی در حمایت از رییس‌ دولت این مرد میانسال را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.


این گزارش حاکی است یکی از سایت‌های محلی نوشته که اگر دخالت نیروهای انتظامی نبود مشخص نبود چه بلایی بر سر او می‌آمد.


لازم به ذکر است در بررسی‌های اولیه مشخص شده که این فرد کارگر اخراجی یکی از کارخانجات نساجی است که بیش از یک سال است حقوقی دریافت نکرده بود.


این گزارش می افزاید: احمدی نژاد ساری را به مقصد تهران ترک کرد.


ارسال به :