یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ -
- 23 Feb 2020
27 جمادى الثانية 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اظهارات احمدی نژاد پیرامون حمله به سفارت انگلیس

جـــرس: محمود احمدی نژاد در مصاحبه زنده با شبكه تلویزیونی بین المللی ونزوئلا در پاسخ به سوالی درباره حمله  به سفارت بریتانیا در تهران گفت: مسئولین وزارت خارجه موضع جمهوری اسلامی را در این خصوص اعلام كردند و مسئولین امنیتی كشور نیز مشغول بررسی موضوع هستند.


به گزارش سایت اطلاع رسانی دولت، محمود احمدی نژاد صبح سه شنبه در مصاحبه زنده با شبكه تلویزیونی بین المللی ونزوئلا (تله سور) كه در منطقه آمریكای لاتین پخش می شود، در پاسخ به سوالی پیرامون گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی و اتهامات وارده به جمهوری اسلامی در خصوص تلاش برای دستیابی به سلاحهای هسته ای اظهار داشت: دشمنی اروپا و آمریكا با ملت ایران موضوع جدیدی نیست؛ آنها معمولا با همه دولت ها و ملت های مستقل و آزادیخواه مخالف هستند و مخالفت خود را به بهانه های گوناگون نشان می دهند. گزارش آژانس بین المللی اتمی در خصوص برنامه صلح آمیز هسته ای ایران یك موضوع سیاسی است و ارزش حقوقی ندارد و خود مدیركل آژانس هم به خوبی اطلاع دارد كه این یك گزارش سیاسی است.


از تقابل سلطه طلبان با ایران خوشحال نیستیم اما نگرانی هم نداریم
احمدی نژاد سپس افزود: قدرت های زورگو و زیاده خواه ۳۲ سال است كه با ملت ایران مخالفت می كنند و امروز هم برای همگان روشن است كه گزارش آژانس بین المللی اتمی یك موضوع سیاسی است چرا كه هیچ گونه سند و مدركی در خصوص ادعای خود ارائه نمی دهند و صرفاً اتهامات بی اساسی را مطرح می سازند؛ البته از اینكه عده ای به جای همكاری در نقطه مقابل ملت ایران هستند، خوشحال نیستیم اما نگران هم نیستیم.


رییس دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینكه گزارش آژانس بین المللی اتمی به نظر می رسد بستر سازی قانونی برای اعمال نوع دیگری از تهاجمات و تحریم های یك جانبه آمریكا و اتحادیه اروپا علیه ایران و تهدیدی برای صادرات نفت ایران است، اظهار داشت: نظام سلطه بعد از جنگ جهانی دوم مجموعه سیستماتیكی را برای اهداف استعماری خود پایه ریزی كرد و بسیار علاقمند هستند كه ایران را تحت فشار قرار دهند و برای این منظور همه امكانات خود را هم بسیج كردند اما به رغم تمامی تكاپوی شان، مدام در حال ضعیف تر شدن بوده و ملت ایران قوی تر می شود. البته در اینكه گزارش اخیر آژانس بین المللی اتمی توجیه گر و زمینه سازی برای فشارهای بیشتر است، شكی وجود ندارد اما ملت ایران به خوبی یاد گرفتند كه چگونه در مقابل آنها بایستند و در شرایط سخت زندگی كنند.


وی تصریح كرد: قدرت های سلطه گر آرزو دارند كه جریان نفت ایران را ببندند و یا آن را در اختیار خود قرار دهند اما هیچ گاه به این آرزو نخواهند رسید.


هیچ كس جرات صدور فرمان حمله نظامی علیه ایران را ندارد
احمدی نژاد افزود: آرزوی سلطه گران این است كه به ایران ضربه بزنند ولی چنین فرصتی در اختیار آنها قرار نخواهد گرفت و با توجه به اطلاعاتی كه از شرایط منطقه و توانمندی های ایران دارند، فكر نمی كنم كه كسی جرات داشته باشد، فرمان حمله نظامی به ایران را صادر كند؛ این گونه تهدیدات بیشتر جنبه فشار سیاسی و روانی دارد.


وی در پاسخ به سوالی درباره موفقیت ایران در دستیابی به هواپیمای بسیار پیشرفته و سری بدون سرنشین آمریكا و ادعای آمریكاییان مبنی بر اینكه ایران قادر نیست، این هواپیما را مهندسی معكوس كند، اظهار داشت: شاید آمریكایی ها خودشان تصمیم گرفتند كه این هواپیما را در اختیار ایران قرار دهند. بدون تردید كسانی كه توانستند این هواپیما را در اختیار بگیرند، حتما می توانند سایر اقدامات را نیز روی آن انجام دهند، ضمن اینكه ایران در زمینه ساخت هواپیماهای بدون سرنشین و كنترل از راه دور پیشرفت های زیادی به دست آورده و دست كمی از آنها ندارد.


رییس جمهور در پاسخ به اینكه آمریكاییها معتقدند فناوری های پیچیده این هواپیما برای ایران كاربردی ندارد اما برای روسیه و چین كاربرد دارد، گفت: آمریكایی ها حرف های زیادی می زنند، اگر با بیان اینگونه حرف ها كه ایرانی ها نمی توانند از این هواپیما استفاده كنند، خوشحال می شوند، خوب خوشحال باشند، اما بالاخره به زودی با توانمندی های جدید ایران آشنا خواهند شد.


ملت های مستقل ادعاهای دفاع از آزادی و دموكراسی را از حامیان دیكتاتورها قبول نمی كنند
احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره وضعیت كشورهای منطقه بخصوص سوریه اظهار داشت: آزادی ، عدالت و احترام حق همه ملت های جهان حتی كشورهای آمریكایی و اروپایی است، اما نحوه دستیابی به آن مهم است؛ دولت ها و ملت ها باید در كنار یكدیگر و با كمك هم در این مسیر گام بردارند.


رییس دولت دهم جمهوری اسلامی در خصوص سوریه افزود: بیگانگان به طور گسترده مشغول قاچاق سلاح به سوریه هستند و از بیرون هم فشار وارد می كنند و تمام هدف آنها تسلط بر منطقه است.


احمدی نژاد با بیان اینكه آمریكا و متحدینش به دروغ می گویند كه طرفدار دموكراسی و آزادی هستند، ‌اظهار عقیده كرد: در منطقه ما كشورهایی وجود دارند كه در تاریخ خود حتی یك انتخابات آزاد هم نداشته اند، اما رابطه خوبی با آمریكا داشته و مورد حمایت این دولت قرار دارند، در چنین شرایطی چطور می توان باور داشت، كسانی كه كودتاهای مختلفی در آمریكای لاتین انجام داده و در روی كار آوردن دیكتاتورها در كشورهای مختلف جهان موثر بوده اند، یك باره به حامی ملت ها تبدیل شده باشند؟


احمدی نژاد افزود: اگر دولت آمریكا واقعا طرفدار آزادی است ابتدا باید به مردم خود آزادی بدهد، امروز در آمریكا دیكتاتوری بسیار پیچیده ای حاكم است و دو حزب ۱۰۰ سال است كه بر جمعیت ۳۰۰ میلیونی این كشور حاكم هستند. البته این دو حزب در سیاست های جهانی و بین المللی كاملاً هماهنگ با یكدیگر عمل می كنند و از مركز واحدی هدایت می شوند. زمانی كه بوش در حمله به خاورمیانه شكست خورد، اوباما برای جبران آن شكست روی كار می آید و همان سیاست های قبلی را ادامه می دهد.


احمدی نژاد ابراز عقیده کرد: اینكه دولت آمریكا به یكباره طرفدار آزادی، دموكراسی و حقوق انسان ها شده، بیشتر به یك شوخی شبیه است.


محمود احمدی نژاد با تکرار داستان ۱۱ سپتامبر و عوامل ایجاد آن گفت: آمریكا مدعی شد كه فردی كه اخیراً او را كشته اند عامل این حادثه بود، در حالی كه وی شریك تجاری بوش و پدر بوش بود.


رییس دولت در پاسخ به سوالی درباره حمله به سفارت بریتانیا گفت: مسئولین وزارت خارجه موضع جمهوری اسلامی ایران را در این خصوص اعلام كردند و مسئولین امنیتی كشور نیز مشغول بررسی موضوع هستند.


احمدی نژاد در پاسخ به سوالی درباره آزادی سه جوان آمریكایی كه وارد مرزهای جمهوری اسلامی شده بودند، اظهار داشت: ملت ایران ملتی با فرهنگ و متمدن است و ملت ایران با مردم آمریكا مشكلی ندارد، آنها هم با ما مشكلی ندارند، مشكل اصلی صرفا تعدادی از حاكمان آمریكایی هستند.


نظام سرمایه داری هر هنری داشته بر بقای خود عرضه كرده است
رییس دولت ایران در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت نظام سرمایه داری اظهار عقیده کرد: ماركسیسم به تاریخ پیوست و نتوانست سعادت بشری را تامین كند، نظام سرمایه داری هم در عمل با شكست مواجه شده است، البته نه اینكه تحركاتی كه امروز از آمریكا آغاز شده منجر به فروپاشی كامل نظام سرمایه داری خواهد شد، سلطه گران شاید به طور موقت بتوانند اعتراضات مردمی را كنترل كنند، اما این تحركات نشانه هایی از ترك خوردن نظام سرمایه داری است و این نظام ناعادلانه در آینده نه چندان دور فرو خواهد ریخت ...در آمریكا صرفاً معدودی سرمایه دار در سیاست تاثیر گذار هستند و در این كشور مردم عادی حتی اگر ۹۹ درصد هم باشند، تاثیری در امور كشورشان ندارند و فقط اقلیتی تصمیم می گیرند و اكثریت مردم مجبور هستند گزینه هایی را كه اقلیت تعیین می كنند، اجرا كنند... پس نظام سرمایه داری در پایان راه است و هر هنری داشته، برای بقای خود عرضه كرده است و دیگر امیدی هم به ارائه اندیشه جدید و نوآوری نیست.

ارسال به :