سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ -
- 21 Jan 2020
24 جمادى الأولى 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مصباح یزدی: سایت‌های کفرآمیز درصدد گمراه کردن نوجوانان و جوانان ما هستند

جـــرس: یك عضو مجلس خبرگان و از روحانیون اصولگرای افراطی می گوید: "متاسفانه سایت‌های کفرآمیز درصدد گمراه کردن نوجوانان و جوانان ما هستند و باید با هوشیاری و اقدام مناسب این حربه را خنثی کرد."


به گزارش ایسنا، محمدتقی مصباح‌یزدی در جمع معاونان پژوهشی آموزش و پرورش گفت: جهان امروز به سرعت در حال پیشرفت است و این در حالی است که آن‌ها با سرعت نور در حال رشد بوده و ما هنوز به دنبال راه‌هایی برای رسیدن به آن‌ها هستیم.


وی گفت: ما همیشه بازیچه دست کشورهای دیگر بودیم چون ما فقط مصرف کننده و واردکننده تکنولوژی آن‌ها بودیم و نتوانستیم آن کالاها را با همان شرایط در داخل تولید کنیم.


رییس موسسه امام خمینی قم تصریح کرد: اگر به دنبال آن هستیم که عقب‌ماندگی‌های خود را در این چند سال جبران کنیم باید به امر تحقیق و پژوهش توجه ویژه‌ای داشته باشیم. که در بخش دوم هم تحولات می‌تواند هم به سود آنان باشد و هم به ضرر. ولی به نوع استفاده از آن تکنولوژی بستگی دارد.


وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که مطرح است تحول دینی است، حال باید ببینیم که به کدام جهت، سمت و سو دارد و اگر انحرافی دارد آن را اصلاح کنیم.


مصباح‌یزدی اظهار كرد: تا حد امکان از سطحی‌نگری در این زمینه باید خودداری کرد تا بتوانیم مطالب موجود را به درستی درک نماییم.


مصباح یزدی همچنین با انتقاد از "ایجاد شبهات" برخی سایت‌های اینترنتی گفته است که "باید پاسخگوی شبهات جوانان باشیم که ارزش این کار کمتر از کارکردن در انرژی اتمی نیست".


وی در پایان اظهار عقیده کرد: متاسفانه سایت‌های کفرآمیز درصدد گمراه کردن نوجوانان و جوانان ما هستند لذا با هوشیاری و اقدام مناسب باید این حربه را خنثی کرد.


ارسال به :