سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ -
- 10 Dec 2019
12 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
علی لاریجانی: اقدام مجلس در قطع روابط با انگلستان امری مهم و ضروری بود

جـــرس: رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ آمریکا باید پاسخ‌گوی ورود هواپیمای جاسوسی خود به داخل مرزهای ما باشد.


رئیس قوه مقننه جمهوری اسلامی همچنین با دفاع از اقدامات اخیر مجلس شورای اسلامی گفت: "اقدام نمایندگان در قطع روابط با کشور انگلستان یک امر مهم و ضروری بود چون ما در این سال‌ها شاهد سیاست‌های خصمانه این کشور در مقابل مواضع ایران و در موضوعات هسته‌‌ای بودیم. "


به گزارش ایسنا، علی لاریجانی شامگاه چهارشنبه‌ در جمع طلاب و محققان حوزه‌های علمیه قم در سخنانی با اشاره به وضعیت غرب گفت: "در این مدت در آمریکا و اروپا تغییرات زیادی به‌وجود آمده است از جمله می‌توان به تشکیل و فعالیت جنبش ضدسرمایه‌داری وال استریت در آمریکا اشاره کرد که خواستار اصلاح نظام اقتصادی کشور خود هستند. کارشناسان غربی به‌خصوص آمریکا بر این باورندکه پس از این حوادث یک نوع آگاهی سیاسی و اجتماعی در بین مردم آمریکا ایجاد شده و این موضوع باعث شده است که مردم خواستار تحولات اساسی در تمام بخش‌های اجرایی کشور خود باشند. "


وی افزود: بحران مالی آمریکا باعث شده تا مردم در تامین امرار و معاش خود دچار مشکل شوند به طوری که طبق آخرین آمار بدهی‌های آمریکا به بیش از چهارده هزار میلیارد دلار رسیده و این نشان‌دهنده شرایط و خیم اقتصادی آمریکا است.


لاریجانی با اشاره موضع پهپاد آمریکایی گفت: اوباما و وزیر خارجه‌اش در اظهار نظر جدیدی خواستار بازپس‌گیری هواپیمای متجاوز خود به ایران شدند. آن‌ها باید به جای آن که این صحبت‌های مضحک را مطرح کنند باید به ما پاسخگو باشند.


رییس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اقدام مجلس شورای اسلامی در قطع روابط با کشور انگلستان یک امر مهم و ضروری بود چون ما در این سال‌ها شاهد سیاست‌های خصمانه این کشور در مقابل مواضع ایران و در موضوعات هسته‌‌ای بودیم.


او افزود: انگلستان چطور انتظار دارد در حالی که با ما دشمن است از ما تقاضای استفاده از سرویس‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کند و این خود می‌تواند تناقضی در رفتارهای آنان باشد.

وی تاکید کرد: دانشجویان ما نباید به اقدامات تحریک‌آمیزی هم‌چون حمله به سفارت انگلستان اقدام کنند زیرا موجب می‌شود که کشوری هم‌چون انگلستان دست به ماجراجویی‌های جدیدی بزند.


رییس مجلس شورای اسلامی درباره اتفاقات اخیر سوریه نیز گفت: آمریکا به دنبال دموکراسی نیست بلکه سعی دارد که با این موضوع حکومت سوریه را به نفع خود تغییر دهد. از نظر ما اصلاحاتی باید در سوریه انجام شود تا همه مردم از وضعیت زندگی خود راضی باشند.


کلاهبرداری سیاسی در انتخابات، اشتغال، یارانه ها
او در بخش دیگری از سخنانش گفت: عده‌ای با اهداف سیاسی سعی دارند تا با ملتهب کردن فضای انتخابات مجلس به نوعی از مردم کلاهبرداری سیاسی کنند.


لاریجانی اظهار کرد: کشور ما پس از پیروزی انقلاب با سرعت خوبی در حال پیمودن مسیر ترقی و پیشرفت است و لازمه ادامه این امر رعایت الگوی صحیح است. در این راستا یکی از موضوعاتی که در کشور ما مطرح است بحث اشتغال است .


رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در سفری که به یکی از شهرک‌های صنعتی داشته‌ام شاهد بودم که متاسفانه بخشی از کارخانجات نیمه‌تعطیل یا کاملاً تعطیل هستند.


وی ادامه داد: با راه‌اندازی این واحدها می‌توانیم برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم تا بتوانند به راحتی درآمدی به منظور گذارندن زندگی روزمره خود داشته باشند.


لاریجانی گفت: یکی از موضوعات دیگر بحث هدفمندی یارانه‌ها است و طبق قانونی که مصوب شده است پنجاه درصد از درآمد حاصل از آن باید به مردم پرداخت شود تا آثار تورم در بین خانواده‌ها کم شود.


رییس مجلس شورای اسلامی درباره پرونده اختلاس بزرگ اخیر، بدون اشاره به عدم شفاف سازی مقامات کشور اظهار کرد: همه باید به دادستان کل کشور کمک کنیم تا بتواند با قاطعیت و با مجرمان برخورد کند. بنابراین در جلسه سران سه قوه از رییس قوه قضایه خواسته شد تا بدون در نظر گرفتن پست، مقام یا هر عنوانی به شدت برخورد کند.


وی تصریح کرد: مسئولان ما باید تلاش کنند که بتوانیم مانند کشورهای دیگر سرمایه‌های خارجی را جذب کنیم تا بتوانیم تولید کارخانه‌ها و صنایع را افزایش داد و سطح صادرات را بالا ببریم.


قیام های منطقه
وی درباره قیام های آزادیخواهانه منطقه نیز، گفت: بیداری اسلامی منطقه برگرفته از اندیشه‌های امام است بنابراین آمریکا سعی دارد با به قدرت رساندن مهره‌های خود بر کشورهای اسلامی تسلط داشته باشد. در این راستا آن‌ها مسلمانان را تحت فشار قرار داده وحقوق را آن‌ها در مجامع جهانی تضییع می‌کند تا بتواند به هر شکل ممکن به اسراییل کمک کند.


وی در پایان اظهار عقیده کرد: کارشناسان غربی در نظریه مدعی بودند که بیداری اسلامی در منطقه از همان شیطنت‌های آمریکا است ولی اگر با دقت به این موضوع نگاه شود می‌توان گفت که این نظریه مضحک و نوعی جنون سیاسی است بنابراین باید کشورها تمام تلاش خود را برای خنثی‌سازی توطئه آمریکا در کشورهای‌شان داشته باشند.

ارسال به :