یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ -
- 21 Jan 2018
03 جمادى الأولى 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی: از دفتر ملکه انگیس تماس گرفتند و التماس کردند

جـــرس: یک عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پس از مصوبه مجلس مبنی بر کاهش رابطه با انگلیس از دفتر ملکه انگلیس با برخی مقامات کشور تماس گرفتند و برای ادامه ارتباط با ایران التماس می‌کردند.


این نماینده مجلس شورای اسلامی، همچنین با نوشتن نامه ای به سازمان ملل، از وضعیت نقض حقوق بشر در شش کشور جهان انتقاد کرد و خواستار محکومیت آنان شد و همزمان در نامه به مقامات جهانی، نسبت به وضعیت نقض حقوق کودکان در بریتانیا ابراز نگرانی عمیق کرده است.


به گزارش فارس، زهره الهیان روز پنجشنبه، در نشست طیف حکومتی موسوم به «دفتر تحکیم وحدت» که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، اظهار عقیده کرد: "طراحی سفارت مجازی آمریکا قبل از انتخابات در کشورمان، برای حضور تأثیرگذار در عرصه انتخابات مجلس است."


می خواهند در انتخابات ما تاثبر بگذارند
عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: از مدت‌ها قبل پیام‌هایی می‌گرفتیم که براساس آن غرب برنامه‌هایی جدی برای انتخابات آینده دارد چرا که دشمن نگران ایران توانمند و مقتدر است.


الهیان بدون اشاره به فضای مسدود سیاسی و یکدست اصولگرایان برای انتخابات، سعی در "رقابتی" و "حساس" نشان دادن این انتخابات داشته و با بیان اینکه انتخابات آینده با توجه به شرایط جهانی، مهم و استراتژیک است، گفت: "مثلث جریان فتنه، جریان انحرافی و دشمنان خارجی برای منحرف کردن انتخابات آینده هستند."


این عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست‌خارجی مجلس مدعی شد: "جریان فتنه لیست تهران خود را ارائه داده و مهره‌های اصلی این لیست هم افرادی از جریان فتنه و عناصر اصلی آن هستند و قرار است اصلاح طلبان با استفاده از این حربه به مظلوم‌نمایی بپردازند چرا که می‌دانند این لیست رد صلاحیت می‌شود."


وی اظهار عقیده کرد: "جریان فتنه، انحرافی و دشمنان خارجی قطعاً با هم پیوند می‌خورند تا بتوانند به موفقیت دست یابند."


الهیان با اشاره به اینکه مطالبه جنبش دانشجویی از اصول‌گرایان باید وحدت حداکثری باشد، ادامه داد: دشمن در صدد است تا از انتخابات آینده بهره‌برداری کند.


ماجرای سفارت مشکوک بود
وی درباره تسخیر سفارت انگلیس نیز اظهار داشت: حرکت دانشجویان در تسخیر سفارت نباید عقب‌گرد داشته باشد البته باید به حرکات سودجویان هم در این رابطه اشاره کرد.


عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست‌خارجی مجلس خاطرنشان کرد: حرکت دانشجویان در حمایت از مجلس کاملاً به جا بود و حتی جا داشت که دانشجویان سه یا چهار روز جلوی سفارت تجمع کنند و این حرکات هم باید استمرار داشته باشد.


این نماینده اصولگرای مجلس، بدون اشاره به اقدام لباس شخصی ها در بالا رفتن از دیوار سفارت و عبور خشن از دیوارۀ نیروهای انتظامی اظهار عقیده کرد: نمی‌دانیم چه شد که درب سه لایه سفارت انگلیس که رمزی هم هست، به راحتی و بدون به کار بردن هرگونه فشار باز شد؛ در سفارت انگلیس گرچه شیشه شکست ولی قفلی شکسته نشد، یعنی همه درها باز بود و این مسئله مشکوک است.


الهیان همزمان اظهار داشت: پس از مصوبه مجلس مبنی بر کاهش رابطه با انگلیس، انگلیسی‌ها به التماس افتادند و حتی از دفتر ملکه انگلیس با برخی مقامات کشور تماس گرفته می‌شد و التماس می‌کردند و این موضوع همچنان ادامه دارد.


وی با بیان اینکه نقش جنبش دانشجویی را در بحث انقلاب‌های منطقه پررنگ می‌دانیم، گفت: یک جاهایی دیپلماسی سیاسی جواب نمی‌دهد اما دیپلماسی عمومی جواب می‌دهد که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

الهیان در پایان گفت: "استراتژی ما حمایت از سوریه است چرا که همه فشارهای جهانی به خاطر جایگاه سوریه در چرخه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی است."


نقض حقوق بشر در شش کشور
به گزارش مهر، زهره الهیان، که همزمان رئیس کمیسیون حقوق بشر مجلس نیز می باشد، با ارسال نامه هایی متفاوت به دبیرکل سازمان ملل، کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل، رئیس دوره ای شورای امنیت، و مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل - یونیسف - خواستار توجه مجامع جهانی "به رفتارهای غیرانسانی و مغایر حقوق اولیه انسان ها" در شش کشور شده است.


الهیان در نامه به دبیرکل سازمان ملل خواستار محکومیت نقض حقوق بشر در فلسطین، بحرین، لیبی، عراق، افغانستان و همچنین بریتانیا شده، و در نامه به کمسیر حقوق بشر سازمان ملل، خواسته است عاملان نقض حقوق بشر در بحرین "به اشد مجازات" محکوم شوند و در نامه به رئیس شورای امنیت، خواستار اصلاحاتی در این سازمان شده است.


این نماینده مجلس در نامه خود به مدیر اجرایی یونیسف، نسبت به وضعیت کودکان در بریتانیا ابراز نگرانی عمیق کرده است.


ارسال به :