شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ -
- 14 Dec 2019
15 ربيع الثاني 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مشاور فرمانده کل سپاه: دستگاه دیپلماسی کشور از بخشی از ایرادات وارده مبراست

جـــرس: مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران با بیان اینکه "امروز جهان در یك پیچ تاریخی قرار دارد و اگر كسی به استقبال آن نرود، در آینده خسران‌زده خواهد شد"، گفت: "سرنوشت جهان امروز نه به دست دستگاه‌های نظام و نه حتی كل نظام، بلكه به حساب پیامی است كه در كل جهان منتشر شد و علی‌رغم لیاقت نداشتن ما، این پیام به خاطر قوت ذاتی خود تاثیر خود را گذاشت."


به گزارش ایسنا، محمدحسین صفارهرندی، طی سخنانی در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، با بیان این‌كه "دانشجویان کشور هیچ‌گاه نباید تفاوت این‌كه از كجا به كجا رسیدیم را فراموش كند"، ادامه داد: "امروز نه تنها در داخل كشور مشكلی با عنوان وابستگی به غرب وجود ندارد،‌ بلكه جریان استقلال‌طلب در كشور ما موجب تحریك دیگر نیروها در سایر نقاط جهان شده است."


این عضو شورای سردبیری روزنامه کیهان، همچنین در نقد جنبش دانشجویی در قبل از انقلاب گفت: "همچنان كه سیاست در آن زمان بین دو قطب كمونیسم و سرمایه‌داری تقسیم شده بود جنبش دانشجویی هم وابسته به این دو تفكر بود و اگرچه این حضور دانشجویان در معركه نبرد سیاسی را نشان می‌داد، اما این نقطه ضعف اساسی را داشت كه پیچ این جنبش‌های دانشجویی به دست سران دو تفكر كمونیستی و سرمایه‌داری شل و سفت می‌شد."


وی با اشاره به تاریخ فعالیت‌های جنبش دانشجویی ادامه داد: حزب توده و جریانات چپی كه سردمدارانش بودند چنان رسوا شدند كه فاتحه‌شان بین مردم خوانده شد و مردم آن‌ها را از دور خارج كردند. جریان وابسته به غرب هم بعد از سقوط شاه دیگر جایی نداشت و برخی گروه‌های ملی‌گرا كه تعلق خاطر به دموكراسی نوع غربی داشتند چیزی نمی‌توانستند بگویند. نه جبهه ملی و نه نهضت آزادی دنباله‌ای در دانشگاه‌ها نداشتند.


وزیر ارشاد دولت سابق محمود احمدی نژاد، با تاكید بر این‌كه "باید توجه داشت كه جنبش دانشجویی از كجا به كجا رسیده است، گفت: "گاه باید تصویر وابستگی گذشته را با وارستگی امروز مقایسه كرد، امروز سیاست توسط خود مردم اجرا و عملیاتی می‌شود در حالی كه آن روز متاثر از غرب بود. انقلاب ما به خاله‌بازی‌های نظام سلطه پایان داد و آن‌ها را بر هم زد و اگر صدایی از ایران به گوش‌شان برسد می‌دانند كه دیگر نمی‌توان آن را با معامله سر و ته‌اش را هم آورد. "


مشاور فرمانده كل سپاه اظهار عقیده كرد: جهان در یك پیچ تاریخی قرار دارد و اگر كسی به استقبال آن نرود، در آینده خسران‌زده خواهد شد. سرنوشت جهان امروز نه به دست دستگاه‌های نظام و نه حتی كل نظام، بلكه به حساب پیامی است كه در كل جهان منتشر شد و علی‌رغم لیاقت نداشتن ما این پیام به خاطر قوت ذاتی خود تاثیر خود را گذاشت.


صفارهرندی در پاسخ به سوالی با این مضمون كه "وظیفه جنبش دانشجویی در قبال فتنه و جریان انحرافی چیست؟" اظهار عقیده كرد: هوشیاری نسل جوان جامعه بیشتر از بقیه اقشار است و آزادگی آن‌ها مانع از سازش‌كاری می‌شود و اگر دانشجویان تا دیروز كسی را به خاطر سوابقش احترام می‌گذاشتند اگر ببینند كه در انحراف غلتیده است با او رودربایستی نخواهند داشت.


صفارهرندی كه در حضور حسن قشقاوی معاون امور كنسولگری وزارت امور خارجه - كه با انتقادات دانشجویان نسبت به وزارت امور خارجه مواجه شده بود - در این نشست سخنرانی می‌كرد، گفت: بخشی از ایرادات به دستگاه‌های دیپلماسی وارد می‌شود كه این دستگاه از این ایرادات مبراست، چراكه برخی جاها با موازی‌كاری مواجه هستیم و به طور مثال كسی كه هیچ مسوولیت بین‌المللی خاصی ندارد با مدیر و مسوول یك كشور دیگر وارد مذاكره می‌شود در حالی كه مسوول دیپلماسی ما از آن خبر ندارد.


وزیر سابق ارشاد افزود: این موضوعات نسل جوان ما را آزار می‌دهد و طبیعی است كه مطالبه‌گری كنند و به جای این‌كه نقطه اصلی را هدف قرار دهند فردی مثل قشقاوی را پیدا می‌كنند، اما موضوع ربطی به شخص ایشان ندارد.


وی افزود: "دانشجو می‌بیند كه یك نقطه وفاقی بین انحراف قدیمی یعنی فتنه و انحراف نوین وجود دارد كه این نقطه وفاق، تقابل با نظام و روح دینی انقلاب است و با آوردن الفاظ بی‌ربطی مثل بهار عربی و بیداری انسانی روی یك واقعیت پرده‌پوشی می‌كند، مسلم است كه صدای كسانی كه واقعیت را می‌دانند بلند شود. "


صفارهرندی افزود:" شكار اصلی دو جریان انحرافی و فتنه، مكتب اسلامی است كه گاهی از طریق تضعیف نمادهای اسلامی مانند آن‌چه در عاشورای ۸۸ رخ داد و یا با طرح پان‌ایرانیسم، پان‌تركیسم و پان‌عربیسم انجام می‌شود. جریان فتنه و انحراف نوین در نقطه‌ای كه آن نقطه محو كردن حركت شاخصه‌های رو به جلوست به هم می‌رسند. "ارسال به :