دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ -
- 21 Oct 2019
20 صفر 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
اگر اصلاح‌طلبان برای انتخابات لیست هم می دادند، رد صلاحیت می شدند

جـــرس: دبیر کل فراکسیون اقلیت می‌گوید: اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده لیست انتخاباتی هم بدهند، رد صلاحیت می‌شوند.


به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا تابش نماینده اردکان و دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس در خصوص تغییر موضع ناگهانی سید محمد خاتمی در خصوص انتخابات، گفت: "اصلا تغییر موضعی نبوده است. ایشان وقتی برای حضور در مراسم ختم به صورت گذری از راه پله می آمدند، از ایشان سوال کردند که شما انتخابات را تحریم می کنید که ایشان می گوید: نخیر. تحریم معنایی ندارد و ما شرکت می کنیم. "


این نماینده اصلاح طلب مجلس هشتم که برای انتخابات مجلس نهم نیز ثبت نام کرده، افزود: آقایان از این حرف ذوق زده شدند و خبر را ارسال کردند ضمن اینکه توضیح بعدی ایشان هم منافاتی با اظهار نظر قبلی ندارد . چون ایشان گفت ما که تحریم نمی کنیم ،بلکه شرکت هم می کنیم ولی با لیست نمی آییم. محمد خاتمی چندی قبل در حاشیه مراسم ختم مرحوم حاج محمد خلیلی اردکانی (داماد آیت الله روح الله خاتمی) در پاسخ به پرسشی درباره نحوه حضور اصلاح طلبان در انتخابات، گفت: "موضوع تحریم انتخابات نیست، اما برای شرکت در انتخابات بنده دیدگاههای خود را پیش تر بیان کرده ام و انتظار داشتم شرایطی فراهم شود که همه دیدگاه ها بتوانند در انتخابات حضور و مشارکت داشته باشند."


دبیرکل فراکسیون اقلیت با بیان اینکه تعداد زیادی از اصلاح طلبان به دلیل سرخوردگی در انتخابات ثبت نام نکردند، اظهار داشت: یک بخش از مردم هم به دلیل اینکه زخم های بعد از انتخابات ترمیم نشده، شرکت نخواهند کرد. این طیف تعلقاتشان بیشتر به اصلاح طلبان است.


وی پیش بینی کرد  اقلیت اصلاح طلب مجلس نهم ضعیف تر از مجلس فعلی خواهد بود.

 

تابش در خصوص عدم ثبت نام طیفی از اصلاح طلبان و در پاسخ به اینکه فکر نمی کنید با این شیوه اصلاح طلبان با دست خودشان موجب شدند مردم دیگر اقبالی به آنها نداشته باشند، گفت: نه، لیست هم بدهیم ما را رد صلاحیت می کنند. ضمن اینکه چهره هایی هم که امکان تائید صلاحیت دارند خودشان مایل نبودند ثبت نام کنند.
حضور برخی از چهره های شهیر اصلاح طلب همچون محمد رضا عارف موضوع دیگری بود که تابش تصریح کرد آقای عارف و برخی از دوستان خودشان راضی نشدند و خود من با برخی هایشان صحبت کردم ولی آنها جو را طوری نمی دیدند که وارد عرصه رقابت شوند. برخی دوستان نماینده ما هم تحت تاثیر فشار مردم ثبت نام کردند.


تابش با اشاره به برخی از مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور، گفت: شرایط اقتصادی کشور وضعت سختی است . در عرصه سیاست خارجی هم وضعیتی را داریم که عقل و منطق و دلسوزی برای انقلاب اسلامی حکم می کند که آدم برای انجام وظیفه بیاید. ولی برخی تنگ نظری ها و محدود نگری هایی است که در هر صورت می خواهند سر به تن هیچ اصلاح طلبی نباشد! حال در این شرایط آدم با چه دلخوشی در این عرصه فعالیت کند؟


ارسال به :