چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ -
- 21 Feb 2018
05 جمادى الثانية 1439 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۸:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
سعید حدادیان: با شیوه صحبت من مشکل دارند، در حالی که من از ادبیات خود احمدی‌نژاد پیروی کرده‌ام

جـــرس: چندی پس از آنکه وکیل مدافع اسفندیار رحیم‌مشائی، از احضار منصور ارضی و سعید حدادیان، دو مداح "هتاک به دولت" به دادسرا خبر داد، حدادیان گفت: "علاوه بر مشایی، شخص رئیس‌جمهور هم از من شکایت کرده است. با شیوه صحبت من مشکل دارند؛ در حالی که من از ادبیات خود احمدی‌نژاد پیروی کرده‌ام. در هر صورت من آماده پاسخ گویی هستم. "


به گزارش نسیم آنلاین، سعید حدادیان با تاکید بر اینکه "ترجیح می‌دهم فعلا در مورد دفاعیاتم حرفی نزنم"، در خصوص حملات هتاکانه خود در تریبون مذهبی علیه محمود احمدی نژاد و رئیس دفتر وی گفت: "ما احساس کردیم که اگر بخواهیم با ایشان صحبت کنیم باید از این نوع ادبیات استفاده کنیم. من این صحبت ها را در اولین شب از ماه رمضان ۸۸ کردم و نوار صدا هشت ماه بعد و در یک وقت به خصوص پخش شد، درست زمانی که رهبر در خصوص مسئله ای که راجع به فائزه هاشمی پیش آمده بود گفته بودند که فحاشی غلط اندر غلط است. بنابراین پخش نوار صدا در این زمان به خصوص یک کار سیاسی بوده و می خواستند اذهان را منحرف کنند."


اشاره حدادیان به ادبیات مشابه محمود احمدی نژاد، به کار بردن الفاظ و ادبیات رکیک و غیر پرنسیبال توسط رئیس دولت در مجامع  و مراسم و مصاحبه های مختلف است.


این مداح  که تا قبل از موضوع چالش برانگیز رحیم مشایی، از حامیان دولت و دولتی ها محسوب می شد و طی چند سال اخیر تغییر موضع داده و حملاتی را علیه دولتی ها (موسوم به "جریان انحرافی") انجام داده، در ادامه گفت: "ما احساس کردیم که با صحبت های مرید احمدی نژاد، دارد به حریم رهبری و علما تعدی می شود و با صحبت‌های ما سطح خروش علما پایین آمد."


گفتنی است، ماه گذشته وکیل مدافع اسفندیار رحیم‌مشائی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد گفته بود: "منصور ارضی و سعید حدادیان چندی پیش برای چندمین بار به دادسرا احضار شدند."


سیدعلی اصغر حسینی در این خصوص افزود: "دادسرا این دو مداح را به صورت تلفنی احضار کرده تا هر گاه تمایل و فرصت داشتند، به دادسرا بروند اما به دلیل عدم مراجعه آنها، این پرونده هنوز مورد رسیدگی قرار نگرفته است."

وکیل ‌مشائی با بیان اینکه طبق قانون اگر متهمی بدون عذر موجه از حضور در مرجع قضایی خودداری کند،‌ مقام قضایی باید ضمن دستور جلب و تفهیم اتهام قرار متناسب را برای وی صادر کند،‌ از درخواست صدور حکم جلب برای حاج منصور ارضی و سعید حدادیان خبر داد.


حسینی همان زمان گفت که صدور حکم جلب برای حاج منصور ارضی و سعید حدادیان را پس از دهه اول محرم و برگزاری مراسم عزاداری محرم پیگیری خواهد کرد.


وی با تاکید بر اینکه چنانچه مداحانی که از آنها شکایت شده،‌ در شعبه بازپرسی حضور نیابند،‌ دستور جلب آنها صادر خواهد شد، عدم صدور این دستور در صورت حضور نیافتن مداحان در دادسرا را تخلف قضایی عنوان کرده بود.


گفتنی است، منصور ارضی طی سخنانی خواستار قتل مشایی شده و پرداخت پول خون وی را عهده دار گردیده بود.


سعید حدادیان نیز طی چند منبر حکومتی، تعابیر رکیک علیه مشایی به کار برده بود.


وکیل مدافع اسفندیار رحیم مشایی، چندی پیش اعلام کرده بود به وکالت از وی تاکنون از ده نفر شکایت کرده است که در بین آنها برخی مقامات ارشد قضایی و نظامی حضور دارند.


وكیل مدافع رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد تاکید داشت از یک مقام ارشد قضایی تا محمد‌باقر قالیباف، شهردار تهران، حاج‌منصور ارضی، سعید حدادیان و ذوالنور جانشین سابق نماینده ولی‌فقیه در سپاه و... در دادگاه شكایت خواهد کرد .


ارسال به :