سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ -
- 31 Mar 2020
06 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
مهدی خزعلی: پیش از آنکه در سوگ ارزش ها دق کنم بگذارید به شهیدان بپیوندم
 جـــرس: مهدی خزعلی، وبلاگ نویس و فعال منتقد دولت که از یک ماه پیش بازداشت و در اعتصاب غذا به سر می برد، در پیامی خطاب به همسر شهید باکری، همسر شهید همت و محمد نوریزاد گفته است: بگذارید قبل از اینکه در سوگ ارزش ها دق کنم برای احیای ارزش های ناب انقلاب اسلامی جان خویش فدا کرده و جایی برای خویش در خیل شهیدان باز کنم.


به گزارش کلمه، مهدی خزعلی با تاکید بر اینکه تا شهادت ایستاده است در پیام خود آورده است: اگر خداوند منان مرا در جمع شهیدان پذیرفت، سلام شما را به همت و باکری خواهم رساند.


یک روز پیش تر، همسران شهید باکری و همت و همچنین محمد نوریزاد در نامه ای خطاب مهدی خزعلی، خواسته بودند که برای فردایی که همه چشم به راه اویند به اعتصاب خود پایان دهد.


در این نامه آمده بود: دکتر مهدی خزعلی برای این که برای خود و برای نسل های تلف شده فضای تنفس ایجاد کند، در هر نوشته اش به سبک ژاپنی ها “هاراگیری” می کرد. این شگرد همیشگی او بود. می رفت به در خانه حریف و همانجا با خنجر قلم، خود زنی می کرد. تا مگر یکی از آن خانه در بسته بیرون بیاید و جنازه او را ببیند و به ساکنان خانه خبر ببرد که یکی اینجا افتاده و بهای خون خود را مطالبه می کند.


این گزارش حاکی است هر چند وضعیت جسمی این زندانی سیاسی مناسب نیست و تاکنون بیش از ۱۶ کیلو کاهش وزن داشته است، اما او اعلام کرده که به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد.


گفتنی است، طبق گزارش ها، این وبلاگ‌نویس منتقد، به ۱۴ سال حبس، ۱۰ سال تبعید و ۹۰ ضربه شلاق محکوم شده است.


این حکم در دادگاهی به ریاست قاضی پیرعباسی صادر شده و محمد حسین آقاسی، وکیل آقای خزعلی نیز آن را تائید کرده است.


متن کامل پیام مهدی خزعلی به همسر شهید باکری، همسر شهید همت و محمد نوریزاد به شرح زیر است:


بسم رب الشهدا
برادر عزیز آقای محمد نوریزاد و همسران گرامی همرزمان شهید همت و باکری (دام عزهم)
پیام محبت آمیزتان واصل شد. از لطفتان سپاسگزارم، اما این حقیر از قافله عشق جا مانده ام شاید دری به آسمان باز شده باشد و شاید فرصتی، تا ادای دین نمایم.


بگذارید قبل از اینکه در سوگ ارزش ها دق کنم برای احیای ارزش های ناب انقلاب اسلامی جان خویش فدا کرده و جایی برای خویش در خیل شهیدان باز کنم. امروز و هر روز شاهد ذبح ارزش های انقلاب اسلامی هستیم و این نهال بیش از همیشه نیازمند ایثار و ازخود گذشتگی است.


دوستان عزیز به جای اینکه از من بخواهید تا اعتصاب را بشکنم، از آنان بخواهید به این حبس های غیرقانونی پایان دهند.


من تا شهادت ایستاده ام و اگر خداوند منان مرا در جمع شهیدان پذیرفت، سلام شما را به همت و باکری خواهم رساند.


والسلام علیکم و رحمة الله
مهدی خزعلی
٩٠/١١/ ١٧


ارسال به :