سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ -
- 19 Nov 2019
21 ربيع الأول 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
پروانه انتشار “آیین گفت‌وگو” به صاحب امتیازی محمد خاتمی  لغو شد
 جـــرس:  پروانه انتشار نشریه «آیین گفت‌وگو»، دوماهنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی،‌ اقتصادی، که به صاحب امتیازی سیدمحمد خاتمی منتشر می شد، به موجب ابلاغ اداره كل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد و دستور هیأت نظارت بر مطبوعات، لغو شد.


بنا به گزارش های رسیده به جرس، روابط عمومی این نشریه با انتشار بیانیه ای در این زمینه اعلام کرده است که
به موجب ابلاغ مورخه 11/11/90 اداره كل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، هیأت نظارت بر مطبوعات پروانه انتشار این نشریه را لغو كرده است.


نخستین شماره «آیین گفت‌وگو» كه بر اساس مجوز رسمی آن «دوماهنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی،‌ اقتصادی» است، به صاحب امتیازی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی در تاریخ 24 آذرماه جاری با هدف طرح و تعمیق مباحث نظری درباب گفت‌وگو و گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها منتشر و با استقبال گسترده و كم‌نظیر محافل علمی و فرهنگی و رسانه‌های مختلف، نخبگان و صاحب‌نظران و مردم فرهیخته كشور روبه‌رو شد.


استمرار انتشار این نشریه برای همه كسانی كه دغدغه ایران و اسلام و پاسداشت میراث انقلاب اسلامی را دارند، می‌توانست سودمند باشد كه با لغو امتیاز و تعطیلی آن در نخستین گام انتشار، متوقف گردید.


جلوگیری از انتشار این نشریه اگرچه به استناد شمول ماده 16 قانون مطبوعات و انتشار نامنظم آن اعلام شده است، اقدامی خارج از رویه متعارف درباره انتشار نشریات، به ویژه در حوزه‌های علمی و فرهنگی است. ارسال به :