پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ -
- 19 Sep 2019
19 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
میزان مشارکت مردم، نفر اول تهران و رئیس مجلس در انتخابات فرمایشی از حالا تعیین شده است


جرس- به گزارش منبع خبری جرس از تهران در فاصله پنج روز تا انتخابات ۱۲ اسفند مجلس نظرسنجی های انجام شده توسط خود محافظه کاران حاکم حکایت از مشارکت اندک مردم دارد. یکی از نظرسنجی های انجام شده درباره میزان مشارکت مردم توسط شهرداری ها از جمله شهرداری تهران بزرگ انجام گرفته است. بر اساس این نظرسنجی که در دهه سوم بهمن ماه صورت گرفته میزان مشارکت در تهران بزرگ ۱۰٪ است. این میزان در تمامی کلان شهرها حدودا همین میزان است. در تحلیل نظرسنجی یادشده این جمع بندی حائز اهمیت است: در شهرهای بالای ۳۰۰ هزار نفر جمعیت مشارکت بسیار پائین است.

اگر فرض کنیم مشارکت در دقیقه نود دو برابر نظرسنجی یادشده هم بشود پیش بینی های محاسبه شده رقم ۱۷ تا ۲۰ درصد را برای تهران و کلان شهرها نشان می دهد. نسبت شهر به روستا در حال حاضر نسبت ۷ به ۳ است یعنی ۷۰٪ مردم ایران شهرنشین هستند و بیش از نیمی از شهرنشینان ایران ساکن کلان شهرها هستند.

نتیجه منطقی محاسبات فوق این است بر فرض مشارکت حداکثری رقم مشارکت مردم در کل کشور در «خوش بینانه ترین حالت» بین ۳۵٪ تا ۴۵٪ خواهد بود.

با توجه به اینکه مقام رهبری در خطبه های ۱۴ بهمن تهران گفتند انتخابات باشکوه برگزار خواهد شد و معنای انتخابات باشکوه هم مشارکت بیش از ۶۵٪ به بالاست، معنای سخن ایشان حکم حکومتی به برگزارکنندگان انتخابات است: به گونه ای مهندسی شود که از صندوقهای رأی «شُکُوه» استخراج شود. اگر مردم به چنین میزانی مشارکت نکردند باقیمانده تا نصاب انتخابات باشکوه را نیروی مقاومت بسیج و یگانهای سپاه پاسداران برای حفظ نظام مهندسی خواهند کرد. مهندسی انتخابات در عرف بین المللی تقلب نامیده می شود.

نه تنها رقم مشارکت از هم اکنون تعیین شده است. بلکه نفر اول تهران و رئیس مجلس نیز از هم اکنون مشخص است. غلامعلی حداد عادل پدر خانم حجت الاسلام سید مجتبی خامنه ای از هم اکنون به عنوان نفر اول راه یافتگان تهران تعیین شده است. لازم به ذکر است در انتخابات مجلس ششم حداد عادل که نفر ۳۱ تهران بود به کمک مهندسی بالا کشیده شد و علیرضا رجایی کنار زده شد تا جا برای ایشان باز شود. رجائی اکنون ماههاست در زندان است.

منابع خبری جرس می افزایند اکبر ناطق نوری از خواص بی بصیرت به محمدباقر قالیباف شهردار تهران که خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آینده آماده می کند، پیغام داده است که بیخود خود را ضایع نکند. رئیس جمهور از حالا تعیین شده است. حداد عادل به عنوان نفر اول وکلای مردم تهران به مجلس راه خواهد یافت. وی بلافاصله توسط نمایندگان مجلس به عنوان رئیس مجلس انتخاب خواهد شد و بعد از آن کاندیدای واقعی بیت در انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود و رئیس جمهور خواهد شد. به شما نقشی بیش از گرم کننده تنور انتخابات تفویض نخواهد شد.

ارسال به :