پنج‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ -
- 27 Jun 2019
23 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
فرهاد دانشجو  پس از دریافت حکم، سه معاون دانشگاه آزاد را برکنار کرد

جـــرس: درحالیکه برابر اساسنامه دانشگاه آزاد، حکم رئيس اين دانشگاه تنها پس از امضای رئيس هیئت امنا (اکبر هاشمی رفسنجانی)  معتبر خواهد بود، در پی عدم موافقت هاشمی دانشگاه آزاد با فشار دولتی ها جهت انتصاب ریاست جدید آن دانشگاه، وزير علوم به نيابت از محمود احمدی نژاد به عنوان رئيس شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکم رياست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد را صادر و ابلاغ کرد.

 

همزمان، فرهاد دانشجو بلافاصله پس از دریافت حکم، سه معاون دانشگاه آزاد را برکنار کرد.


به گزارش فارس، بعد از مخالفت هاشمی رفسنجانی با انتصاب فرهاد دانشجو (برادر وزیر علوم) به ریاست آن دانشگاه توسط دولتی ها، محمود احمدی نژاد با استناد به مصوبه ای در شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکم رياست جديد را صادر کرده بود که متعاقب آن حکم، وزير علوم هم حکم را تأييد و ابلاغ کرده است.


بر اساس این گزارش، کامران دانشجو، وزير علوم در اين حکم خطاب به برادرش نوشته است: "پيرو مصوبه الحاق يک تبصره جديد به بند «ه» ماده ۱۲ اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی» که در جلسه شماره ۷۰۷ مورخ ۲۵/۱۱/۱۳۹۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصويب رسيده است، بدينوسيله صدور حکم رياست دانشگاه آزاد اسلامی به جنابعالی تفويض می‌ شود."


خبرگزاری فارس در گزارشی گفته بود  تغيير در اساسنامه دانشگاه آزاد انجام شده و تبصره‌ای به آن اضافه شده که به موجب آن، ديگر به امضای اکبر هاشمی رفسنجانی برای رياست فرهاد دانشجو نيازی نخواهد بود.


فارس هفته پيش در اين گزارش به نقل از منابعی که نامی از آنها نبرده بود، گفته بود قرار است اين تبصره به اساسنامه اضافه شود.


ماه گذشته، حسين کچوييان، يک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به هاشمی رفسنجانی برای امضای حکم رياست فرهاد دانشجو مهلت داده و گفته بود اگر اين حکم را تا يک ماه ديگر امضا نکند، آن گاه شورای انقلاب فرهنگی وارد عمل می‌شود.

اولین اقدام دانشجو

به گزارش خبرگزاری ها، فرهاد دانشجو، برادر وزیر علوم که توسط دولت احمدی نژاد به عنوان رییس  جدید دانشگاه آزاد معرفی شده، بلافاصله پس از دریافت حکم، سه معاون دانشگاه  آزاد را برکنار کرد.

 

به گزارش فارس، دانشجو گفته است که "آقای بلندی به عنوان معاون آموزشی  دانشگاه آزاد، آقای خجسته معاون اداری و مالی و علی افشار به عنوان معاون  پژوهشی این دانشگاه معرفی شدند که تا دقایقی دیگر حکم آنان را صادر خواهم  کرد. سه ماه هم به خودم و سایر معاونان دانشگاه آزاد فرصت خواهم داد تا با  یکدیگر تعامل پیدا کنیم."

ارسال به :