پنج‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ -
- 27 Jun 2019
23 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد در گذشت میرمحمد وحید میرزاده را تسلیت گفت

جرس: شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد با انتشار بیانیه ای در گذشت میرمحمد وحید میرزاده را تسلیت گفت. در این بیانیه از همه فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی – به ویژه کردهای مقیم تهران، درخواست شده در مراسم بزرگداشتی که از سوی خانواده وی اعلام می شود، فعالانه شرکت نمایند.

 

به گزارش جرس متن این بیانیه بشرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

خبر ناگوار درگذشت ناگهانی فرزند اندیشمند، مبارز و صبور کرمانشاه، مهندس میرمحمد وحید میرزاده سردبیر نشریه ایران فردا و از فعالان ملی مذهبی سایه ای از غم را بر دل مردم ایران نهاد. او که تمام سالیان عمر خود را از نوجوانی تا واپسین لحظات عمر در راه بسط و تعمیق آگاهی و ارتقای سطح فکری مردمان ایران زمین – که به آن عشق می ورزید – صرف نمود و زندگی پاک و خالی از آلایش و مملو از عشق به وطنش را در عرصه های فرهنگی و سیاسی، در راه خدمت به همنوع و رهایی کشور از استبداد به پایان برد، از میان ما رفت. او در حالی به دوستان و همفکرانش مهندس سحابی و شهیدان هاله سحابی و هدی صابر پیوست که در غم زندانی شدن یاران وفادارش سعید مدنی و احسان هوشمند در هفته های اخیرغمگین بود.

مهندس میرزاده پس از سال ها مبارزه و تلاش در راه استقلال، آزادی و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش دیده از چهان فروبست. وی درحالی که یکی از نیروهای شاخص و فعال ملی مذهبی کشور و از یاران دیرین مهندس سحابی به شمار می آمد، با درک درست از شرایط کردهای هم وطن و با تاکید بر مشی اعتدالی، واقع بینی و زمان شناسی، از سال ۱۳۸۳ به بعد در آستانه انتخابات نهم ریاست جمهوری برای شکل گیری و تداوم جریان اصلاح طلبان کرد در منطقه غرب کشور از هیچ کوششی دریغ نورزید. وی همانگونه که در همان ایام در نشست دوم اصلاح طلبان کرد در شهر بوکان گفته بود، معتقد بود:
"عقلانی آن است که در مملکتی که ملک مشاع همه شهروندان است و همه در آن شریکند حقوق همه شهروندان یکسان داده شود تا همه کشور را از آن خود بدانند... برای حفظ انسجام ملی همه ملزم هستند اقوام را به رسمیت بشناسند و بر پایه عقل و شرع ، حقوق آن ها داده شود... تجربه کشورهای همسایه برای ما بسیار گرانبها است، اگر کسی می‌خواهد قضیه واگرایی حل شود باید کار عملی صورت بگیرد و با من بمیری و تو بمیری کاری حل نمی‌شود. " هم او در نهایت دوراندیشی و تدبیر عاقلانه – در حالی که خود نائب رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد بود - از هواداران جریان اصلاح طلبی کردی خواست از شتابزدگی پرهیز کنند وبا شیوه اصلاحی و گام به گام و با نگاه فرامنطقه‌ای خواست‌های خود را به پیش برند.

شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد با اندوه فراوان، ضایعه درگذشت این فرزند شجاع و فرهیخته کرد را به مردم شریف ایران به ویژه هم میهنان کرمانشاهی، تسلیت گفته واز خداوند رحمان و رحیم برای وی علو درجات و برای خانواده و بازماندگان آن فقید سعید و سایر بستگان و همفکرانش صبر و توفیق تداوم راه مسئلت می نماید. با روح بزرگ مهندس میرزاده پیمان می بندیم در هر شرایطی ادامه دهنده راه روشن و امیدبخش او باشیم. در پایان از همه فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی – به ویژه کردهای مقیم تهران، درخواست می نماید در مراسم بزرگداشتی که از سوی خانواده آن بزرگوار اعلام می شود، فعالانه شرکت نمایند. یادش گرامی . راهش پر رهرو باد!
مراسم ختم مرحوم میرزاده روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ساعت ۱۸.۴۵ در میدان نیلوفر مسجد الرضا برگزار است .
شورای هماهنگی اصلاح طلبان کرد
۱۳۹۰.۱۲.۱۰

ارسال به :