جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ -
- 23 Aug 2019
21 ذو الحجة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
دعای رهبری برای جدا نشدن نخبگان از نظام


جرس- به گزارش منابع خبری جرس از تهران مسعود خامنه ای فرزند رهبر جمهوری اسلامی غروب جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۹۰ به برادر همسر خود صادق خرازی تماس تلفنی گرفته پیغام می دهد که آقا (سید علی خامنه ای) به من فرمودند: « من از صبح دعا می کردم که آقای خاتمی از نظام جدا نشود، با شنیدن خبر رأی ایشان خوشحال شدم ایشان از نظام جدا نشدند!». مسعود خامنه ای داماد آیت الله سیدمحسن خرازی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است. صادق خرازی بعد از تماس برادر همسر خود دفاعیه ای شورمندانه از رای حجت الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی رئيس جمهور سابق کشورمان منتشر کرد.


در محافل خبری تهران و قم در حاشیه این خبر گفته شده است که مقام رهبری حتی از خاتمی تشکر هم نکرد، بلکه رأی وی را ناشی از دعای خود در حق وی دانسته است. با توجه به اینکه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در ملاقات یکشنبه ۱۴ اسفند خود با دخترانشان تاکید کرده اند ما در این انتخابات رای ندادیم، ظاهرا مقام رهبری در حق ایشان هم دعا کرده بوده است، اما این دو همراه ارشد جنبش سبز در زندان خانگی مقاومت کرده، لذا دعای رهبری در حق ایشان مستجاب نشده است.


با توجه به مقاومت مهدی کروبی در زندان خانگی دعای رهبری در حق وی هم مستجاب نشده است. از سوی دیگر هشت نفر از مراجع تقلید هم که در انتخابات شرکت نکردند دعای رهبری برای جدانشدنشان از نظام در آنها هم کارگر نیفتاده است. بسیار بعید است که مقام رهبری این شخصیتهای دینی و سیاسی را در دعاهای مستجاب خود فراموش کرده باشد.


اما پرسش اصلی در محافل یادشده این است: به چه دلیل آقای خامنه ای خود را عین نظام می داند؟ مطابق تعریف موسوی و کروبی این آقای خامنه ای است که با نقض مکرر قانون اساسی و زیرپاگذاشتن موازین انقلاب اسلامی خود را از نظام جمهوری اسلامی جدا کرده است. به گفته مرحوم آیت الله العظمی منتظری این نظام نه جمهوری است نه اسلامی. 

 

نظرات وارده دریادداشت ها لزوما دیدگاه جرس نیست.

 

ارسال به :