پنج‌شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۸ -
- 27 Jun 2019
23 شوال 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
احمدی نژاد: موجودی حساب ذخیره ارزی صفر است؛ماموریت سنگال را من به متکی ندادم

جــرس: عده ای از نمایندگان مجلس در تذکراتی نسبت به شوخی های رئیس دولت، که آن را توهین آمیز خواندند انتقاد کردند. همزمان، سخنگوی طراحان سوال از رئیس دولت تاکید کرد: " ‌ادبیات وی اهانت آمیز بود که از رئیس مجلس تا نمایندگان و مردم و شهرداری را شامل شد و همان طور که پیش بینی می کردیم پاسخ منطقی از رئیس دولت دریافت نکردیم."


به گزارش مهر، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از پایان طرح سئوالات از رئیس دولت و ترک جلسه از سوی وی با بیان تذکراتی نسبت به شوخی های انجام گرفته توسط رئیس دولت انتقاد کردند.


اخطار قانونی به رئیس دولت
از جمله تذکر دهندگان محمدرضا خباز نماینده کاشمر بود که عبارت رئیس جمهور که "اگر به من کم تر از نمره 20 بدهید نامردی و بی معرفتی است" را زننده خواند و گفت حتی این عبارت را در بیان تذکرم به کار نمی برم.


محمدرضا خباز طی اخطاری با استناد به اصل ۸۸ قانون اساسی در مجلس اظهار داشت: پاسخ احمدی‌نژاد به نظر بنده پاسخ غیر مستدلی بود؛ وی به جای اینکه به پاسخ به سؤالات بپردازد، یکی دو سؤال را که از نظرش بسیار پراهمیت بود، بیشتر جلوه داد و آن سؤال‌هایی که اهمیت داشت را جواب نداد.


به گزارش مهر، وی افزود: رئیس دولت در یکی از پاسخ‌ها گفت من نمی‌دانم پول‌ها در کجا هزینه شده، من کجا خبر دارم در کجا هزینه شده؛ مسئول دخل و خرج کشور طبق قانون اساسی رئیس جمهور است.


خباز ادامه داد: رئیس دولت در جایی دیگر گفت که نمایندگان در شورای برنامه‌ریزی حضور دارند؛ آیا رئیس جمهور نمی‌داند که نمایندگان در شورای برنامه‌ریزی نقش اجرایی ندارند و حق رأی هم ندارند و فقط ناظرند.


وی گفت: رئیس دولت در سخنانش بیش از ده بار کلمه شوخی را به کار برد؛ مگر مجلس محل شوخی است؛ وی می‌گوید من شوخی می‌کنم. اینجا که محل شوخی نیست. قرار است اینجا حرف‌های دقیق زده شود؛ آن هم از دومین شخصیت نظام یعنی رئیس قوه مجریه.


خباز اظهار داشت: وقتی مطالبی در این سطح گفته می‌شود، آثار بین‌المللی دارد.


وی افزود: رئیس دولت ما را متهم کرد که با فشار دادن شاسی فوق لیسانس گرفتیم؛ کسی که در این جا سؤال را مطرح کرد یعنی آقای مطهری دکترا دارد؛ این چه حرفی است که به نمایندگان توهین می‌کنند.


این نماینده منتقد اظهار داشت: رئیس دولت شعر "واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند..." را قرائت کرد که این توهین به مجلس است که به نظر من قیاس به نفس است؛ وی حق ندارد به مجلس توهین کند و من هم انتظار داشتم که وقتی رئیس دولت حرف‌های مبتذل می‌گوید، رئیس مجلس جلویش را بگیرد امید مابه مجلس بود و انتظار داشتیم که جلوی این حرف‌ها گرفته شود.


خباز اظهار داشت: آخرین جمله‌ای که احمدی نژاد گفت کاملا کام همه را تلخ کرد؛ بعید است که دومین شخصیت نظام این کلمه را آن هم در تریبون مجلس و در مرکز قانونگذاری مجلس و در مقابل ملتی که به ادب و احترام و شخصیت مشمول است، توهین کند.


وی در پایان گفت: انتظار دارم هیئت رئیسه مجلس طی بیانیه‌ای از حقوق مجلس دفاع کند و بیانیه‌ای صادر کند.


لاریجانی در پاسخ به تذکر خباز گفت: مجلس احتیاج به اینکه عده‌ای زیر بغل آن را بگیرند، ندارند. مجلس یک جایگاه قانونی دارد و بر اساس اختیاراتش عمل می‌کند که یکی از این اختیارات هم همین سؤال بود بنابراین ما احتیاج به اینکه کسی از ما تعریف کند، نداریم و این طور مجلس را هم نمی‌خواهیم.


لاریجانی ادامه داد: نباید این را چیز بدی بدانیم البته ممکن است شما نظرات رئیس جمهور را نپسندید؛ بنده هم فکر می‌کنم بعضی از این حرف‌ها نباید اینجا زده می‌شد ولی نیز به هر حال نقض اینکه سؤالاتی مطرح شد و پاسخ‌هایی که داده شد، خوب بود.


رئیس مجلس اظهار داشت:‌ البته اینجا جای شوخی نیست و این مسئله روشن است اما ما کار به محتوا داریم؛ ما به این کار داریم که آیا سؤالات پاسخ داده شد یا نشد.


لاریجانی افزود: البته این تعبیر که شاسی را فشار دهند، واقعا تعبیر نادرستی است؛ آقایانی که اینجا هستند یا روحانی هستند و یا در دانشگاه درس خواندند و ما معنی فشار دادن شاسی را نمی‌دانیم.

 

پاسخ های مبهم؛ گرانی های اخیر ربطی به اجرای هدفمندکردن یارانه‌ها ندارند، بعدا می گویم برای چه است

به گزارش مهر، بامداد امروز در ابتدای جلسه طرح سوال از رئیس دولت، علی مطهری به قرائت سوالات 79 نماینده پرداخت و رئيس​ دولت سپس با کنايه به اينکه مطهري به جاي 15 دقيقه، حدود 16 دقيقه حرف  زده است، افزود: او 33 درصد بيش از زمانش حرف زد، با همين نسبت هم من  يکساعت و 20 دقيقه وقت دارم.


احمدی نژاد گفت: ساعت ما و شما فرق دارد؟ مجلس است ديگر سه دقيقه وقت مي گيرد ولي 11 دقيقه حرف مي​زند. من مي خواستم قبل از انتخابات به مجلس بيايم اما گفتم  ممکن است روي انتخابات اثر بگذارد و چون ديواري کوتاهتر از من نيست، به  گردن من بيفتد.او که مي گفت مذاکراتي در اين باره کرده است،  افزود: تلاش کرديم که سوال انجام نشود اما هيات رئيسه نپذيرفت. برخي گفتن  فرداي چهارشنبه صوري و بعد از انتخابات شيرين و شب عيد به مجلس نيام. اما  برخي گفتند برو و محکم جواب بده.


رئیس دولت در پاسخ به یکی از سوالات در مورد گرانی، با ادعای اینکه گرانی های اخیر ربطی به هدفمندی یارانه ها ندارند، گفت: علت این گرانی ها چیز دیگری است که به موقع اش آن را توضیح خواهم داد.


ویهنگامی که در جایگاه پاسخگویی قرار گرفت با بیان اینکه سئوال از رئیس جمهور اتفاق ویژه ای نیست و حق مجلس است، گفت: این سئوالات مدتها در سطح جامعه مطرح بوده و هر زمان به بهانه های مختلف به آن پرداخته می شد و من از مجلس تشکر می کنم که این وقت را به من داد که این ابهامات را برطرف کنم.


وی با بیان اینکه من قبل از انتخابات آماده بودم به سئوالات نمایندگان پاسخ دهم، گفت: قبل از انتخابات این ترس بود که این اتفاق در نتیجه انتخابات تاثیرگذار باشد و بعد همه تقصیرات را به گردن ما بیندازند.


رئیس دولت افزود: الان هم تلاش کرده ایم که در شب عید این جلسه برگزار نشود چرا که اکثر این نمایندگان به زودی به همکاران دولت تبدیل می شوند اما هیئت رئیسه این طور تصمیم گرفت و نمی توان کاری کرد.


احمدی نژاد در جواب اولین سئوال نمایندگان که مربوط به تسهیلات مترو تهران بود، این گونه پاسخ داد که مقرر شده بود دولت تا پایان سال 89 به صورت تسهیلات با رعایت قانون این پول را در اختیار شهرداری قرار بدهد خودش هم ضامن شود و خودش هم بازپرداخت کند اما اینکه این پول را از کجا بیاورد در این قانون مشخص نشده است.


وی افزود: حساب ذخیره ارزی صفر است، دولت از کجا بیاورد. نمی توانستیم از محل بهداشت و درمان، عمران و آبادی و سایر بخش ها بودجه شهرداری را بدهیم. شما مشخص می کردید از کدام ردیف کم کنیم تا به بودجه شهرداری اضافه کنیم.


رئیس دولت وارد شدن مجلس به موضوع عدم پرداخت تسهیلات شهرداری تهران را خلاف اصل 75 قانون اساسی دانست و گفت: این بحث اصلا قابل طرح کردن در مجلس نیست چرا که محل آن مشخص نشده است بنابراین مجلس نمی تواند بر آن وارد شود و قابل اجرا نیست.


احمدی نژاد در ادامه با بیان کمک های دولت به کلانشهرها از جمله شهر تهران پرداخت و تصریح کرد: دولت در چند سال اخیر 4هزار و 600 میلیارد تومان پول نقد برای کار عمرانی به شهرداری کمک کرده است که هزار و 110 میلیارد آن برای مترو بوده است و یک میلیارد هم فاینانس داده ایم.


وی افزود: هزار میلیارد تومان مجوز اوراق مشارکت برای مترو، یارانه بلیت مترو، 25 میلیارد تومان برای ترخیص واگن ها، 4250 دستگاه اتوبوس با 82 درصد تخفیف و 800 میلیارد تومان فاینانس از جمله کمک های دولت نهم و دهم به شهرداری تهران بوده است.


رئیس دولت تاکید کرد: شما به جای فشار به دولت بهتر است یک گزارشی از شهرداری تهیه می کردید که متوجه بشوید این منابع در کجاها خرج شده است.


احمدی نژاد همچنین درباره اشتغال و رشد اقتصادی توضیح داد: در سال 89 بانک مرکزی رشد اقتصادی را 6.1 درصد و مرکز آمار 7.3 درصد اعلام کرد که با این نرخ رشد می توان یک میلیون و 600 شغل ایجاد کرد چرا نشود.


وی همچنین در خصوص یارانه ها گفت: ما این قانون را در شدیدترین محرومیت ها اجرا کردیم. تحریم و بحران های جهانی دو مشکل سر راه دولت بود که به اعتراف دوست و دشمن، دولت عالی عمل کرده است.


رئیس دولت افزود: تولیدات داخلی در سال 90 بیش از 82 رشد داشته است حالا چند بنگاه دچار مشکل شده اند که می توان مشکل آنان را برطرف کرد.


وی با بیان اینکه گرانی های اخیر ربطی به هدفمندی یارانه ها ندارند، گفت: علت این گرانی ها چیز دیگری است که به موقع اش آن را توضیح خواهم داد.


احمدی نژاد به نمایندگان تاکید کرد: سازمان هدفمندسازی یارانه ها را خود شما تصویب کردید و هیچ جای این قانون اسمی از رئیس دولت نیست حالا سئوالش را از من می پرسید؟

 

وی ادامه داد: اگر واقعا جراتی هست و قرار است یک کاری بشود 2 کلمه به بقیه بگوید بعد بفهیم که آقای جوانفکر چه می‌کشد؛ "نگران نباشید ما کمپوت می‌آوریم برایتان و مخلصتان نیز هستیم."


به گزارش فارس، وی با بیان اینکه باز نیز شوخی می‌کنیم و شب عید است و می‌خواهیم مردم خوشحال کنیم، گفت: در نقاط مختلف دنیا یک زمان نظام ارباب رعیتی بود یکی ارباب بود و هزاران نفر رعیت بودند. اما الان مثل اینکه جور دیگری شده.


در ادامه، سخنان رئیس دولت در صحن علنی مجلس می آید:

- اکثر مردم به من می گویند کمی استراحت کن و به خودت برس! 11 روز خانه نشینی هم از این حرف هاست! احمدی نژاد و خانه نشینی؟ این حرف و وصلهها به من و دولتم نمی چسبد. زندگی ام نشان می دهد که با عمل درست و ادبیات صحیح از ولایت دفاع کنم و نشان دهم که نظام ولایی نظام تلاش و عمل است.


- گفتند چرا گفتم مجلس در راس امور نیست و هدف ات چیست. من مخلص شما هستم. من با استدلال نظرم را گفتم. شما هم با استدلال جواب دهید. باید اینقدر از آزادی بیان در کار باشد که رئیسجمهور حرفش را بزند.


- سوال کردید که چرا وزارت ورزش دیر تشکیل شده است. آخر سال است و باید کمی با هم صفا کنیم! من مصوبه مجلس را برایتان می خوانم. شما نوشته اید از تاریخ تصویب این قانون یعنی 10/89، دو سازمان تربیت بدنی و جوانان با هم ادغام شود. 30 دی به ما ابلاغ شده که 18 روز قبلش آنها را ادغام کردهاید و می گویید مقررات اصلاح می گردد. خب بگردد! مگر ما مخالفیم! نمیشود بدون شرح وظایف وزیر تعیین کنیم و شما هی بگویید ای داد و ای بیداد که رئیس جمهور تخلف کرده است! شما گفته اید «ادغام میشود»، نگفتید رئیس جمهور «ادغام کند»! گفته اید بودجه از محل صرفه جویی تامین شود. «صرفه جویی» ردیف است؟


- اصلا خودتان می توانید این قانون را اجرا کنید؟ من این قانون را با همه اختیاراتم به شما می دهم دستتان را هم می بوسم، بفرمایید اجرا کنید! برای این کار پرونده سازی کردید و برخی دوستان ما هم هر روز باید بروند دیوان محاسبات و دادگاه!


- شب عید است کمی شاد باشیم! یک نامه نوشتیم که این قانون قابل اجرا نیست. کار راه به سوال کشاندید! یک بار هم رئیس جمهور به شما بگوید بالای چشمتان ابرو!


- نان زن و بچه مرا بدهید، همین حقوق مرا هم بگیرید! یک حقوق استاد دانشگاهی می گیرم که یکی از این سایت ها نوشت که خیلی زیاد هم هست. از کجا باید می آوردم خرج امور فرهنگی می کردم؟ چرا از من می پرسید بودجه فرهنگی کجا خرج شده؟ شما نمایندگان عضو شورای برنامه ریزی هستید. من که عضو نیستم! بروید از دیوان محاسبات بپرسید کجا خرج شده؟ من باید از شما بپرسم کجا خرج کردید!


- از من پرسیده اند که چرا متکی را در سنگال عزل کردید. مگر من به او ماموریت سنگال دادم؟ وقتی عزل شده اند ماموریت چه معنایی دارد؟ من بر اساس اصل 136 و نوسازی در وزارت خارجه ایشان را عزل کرده بودم.

- من چند حرف روشن درباره عفاف و حجاب دارم.من می گویم این ملت متمدنترین ملت است. مبنای برخورد با مردم باید با مهربانی باشد. ما ازآبروی مردم دفاع کردیم و گفتیم گیر سه پیچ به دختران و پسران ندهیم. این ها بچه های خودمان هستند. همین جوان ها جنگ و انقلاب را اداره کردند.


-  آقا میشود هر وقت 22 بهمن و انتخابات است، دوربین را روی همه مردم با همه تیپ ها برد؟ اما بعد از انتخابات به آنها گیر داد. این تناقض نیست؟


-  بگذارید با شما شوخی کنم. کدام یک از ما تا کنون گناه نکرده ایم؟ البته گناه بد است و من با آن مخالفم. اما مگر ما گناه نمی کنیم؟ رئیس جمهور حق اظهار نظر راجع به امور کشور را ندارد؟ آیا باید به ا گفت چرا یان حرف را زدی؟


- گفتند چرا از ایران اسم می بری و موجب تعصبات قومی شده.من هم می گویم باباجان، همه می گویند که مشی و تمدن ایران یک چیز دیگری است و ملت ایران در ادامه راه پیامبر هستند. ایران یعنی اسلام شیعه علوی.


-  میگویید حرف های من باعث تعصبات قومی شده. لابد جنگ هست ساله هم تقصیر حرف های من بوده؟


-  اجرای طرح های بزرگ هسته ای و فضایی کردن ایران، اجرای تمام شعارهای همه دولتهای قبل و کرامت به مردم و هزارن خدمت دیگر، اسمش انحراف است؟ اگر اینگونه است بیشتر مردم ایران و اکثر کسانی که اینجا نشسته اند هم تو همین خط اند!


-  از اول گفتم که مشی برخی را قبول ندارم و چیز مخفی ندارم. آمده ام که قطار مدیریت کشور را به خط اصلی برگردانم. رهبری هم بارها این را گفته است. اگر سکوت میکنم علامت تایید اتهامات نیست. اگر برخی بگویند مکتب خراسان و اصفهان و یونان عیبی ندارد؟ من به حکم سوگندی که خوردم کار می کنم. به دلیل یک حرف نباید اینقدر جنجال کنید.


- دولت من حتی ضعیف ترین قوانین را اجرا کرده و بیشترین همکاری را با دولت داشته است. نمایندگانی که به دولت آمده اند بیش از مجموع وزرا صحبت کردهاند.


-  به من می گویید قانون گریز! اما این سوال به استناد اصل 88 قانون اساسی انجام شده است. در این اصل آمده که درباره یکی از وظایف باید از من سوال می کردید. کدام یک از این سوالات راجع به وظایف من بوده؟ اکثرش راجع به اظهارات و اختیارات من است. آیین نامه خودتان را هم اجرا نکرده اید.


- شب عید است، بگذارید کمی شوخی کنیم! می شود از مجلس هم انتقاد کرد؟ اجازه می دهید؟ آقا بگویم؟ می خواهم یک سوال بکنم از شما! مربوط هم هست! به نظر شما چه کسی قانون شمول قانون مدیریت کشوری را پس از تایید شورای نگهبان، اصلاح کرد و مجلس را از شمول آن خارج کرد؟ چطور قانون خوب است، اما برای غیر از مجلس و دیوان محاسبات؟


- آیا با قانون عادی، می توان قانون اساسی را دور زد؟ چطور مصوبات دولت را یک طرفه لغو می کنید؟


- عصبانی نشوید این یک شوخی است! می توان با فشردن یک شاسی لیسانس قبول شد؟ آیین نامه است ولی شما آن را اجرا نمی کند.


- من مخلص رئیس هستم و مخلص تک تک شما هم هستم. در همین مجلس اعلام شد که ما یک میلیارد تخلف کردیم. 5-6 ماه در ایام تبلیغات انتخاباتی ما فحش خوردیم و چه و چه!! رئیس فخیمه دیوان محاسبات هم هی مصاحبه کرد که دولت الا و بالله تخلف کرده است.


- رئیس جمهور کف خیابان و نوکر ملت است و گردنش از مو باریکتر است. اگر قرار است کاری بشود، دوکلمه به دیگران بگویید! نگران نباشید برایتان کمپوت هم می آوریم!! توهین به رئیس دولت که نشان شجاعت نیست که می خواهید به جنگ من بیایید.


- شب عید است بگذارید چیزی بکگویم که مردم هم شاد شوند. چندین نهاد ناظر بر دولت هستند. خدا را شاکریم که حتی یک مورد تخلف مهم از دولت اثبات نشده است. اما بین خودتان و خدا شده است، یکسری به دستگاههای دیگر مثل شهرداری بزنید و ببینید که بودجه اش را چگونه خرج کرده اند.


- شوخی می کنم اما دولت برای شکایت از شما باید به خود شما شکایت کند.


- شهادت می دهم که مجلس از همه ظرفیت های قانونی و فراقانونی استفاده کرد تا کنترل و نظارت بر دولت داشته باشد و آنچه را که می خواهد در اجرای اعمال کند.


-  شوخی بس است. وقت کشور مهم است و ما مسئول خدمت به مردم هستیم. دسته بازی و باند بازی دیگر تمام شده و باید روی اصولمان بایستیم. تقوی و عدالت باید در همین کارهای روزمره باشد.


-  برای اینکه خوراک شب عید مردم فراهم شوم، آمدم. سوالات امتحانی که برای من طرح کرده بودید، خیلی سخت نبود. به نظرم طراح سوال با شاسی لیسانس گرفته است! اگر با خودم مشورت می کردید سوالات بهتری می دادم! من به همه سوالات پاسخ دادهام، حالا شما نمره بدهید. اگر یک ذره از 20 کمتر بدهید، بی انصافی و نامردی است!


ادبیات رئیس دولت توهین آمیز بود/ سئوال کنندگان قانع نشدند
سخنگوی طراحان سوال از رئیس دولت از انتقاد طراحان سوال خبر داد و گفت: ‌ادبیات رئیس دولت ادبیاتی اهانت آمیز بود که از رئیس مجلس تا نمایندگان و مردم و شهرداری را شامل شد و همان طور که پیش بینی می کردیم پاسخ منطقی از رئیس دولت دریافت نکردیم.


مصطفی رضا حسینی با اشاره به نوع ادبیات احمدی نژاد در پاسخ به طرح سوال گفت: همان طور که از قبل می دانستیم رئیس جمهور خود را برای پاسخ قانع کننده به مجلس آماده نکرده بود و به نوعی از جواب دادن به سوالات طفره رفت.


وی ادامه داد: رئیس دولت به سفسطه پرداخت و نشان داد سوالاتی که در طرح مطرح کرده‌ایم به نوعی واقعیت دارد. ادبیاتی که رئیس جمهور به کار برد اهانت به مجلس، رئیس مجلس، نمایندگان و حتی به نوعی حمله به شهرداری بود.


به گزارش مهر،این طراح سئوال تاکید کرد:‌ ادبیات به کار شده توسط رئیس دولت در سراسر زمان سخنرانی توهین آمیز بود.


حاشیه ها
آخرین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سال 1390 امروز با حضور 200 نماینده راس ساعت 8:30 آغاز شد.


به گزارش مهر، سوال از رئیس دولت به عنوان دومین دستور جلسه علنی امروز توسط هیات رئیسه قرائت شد.


- میرتاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس دولت ساعت 8:30 وارد مجلس شده و در بدو ورود به جایگاه هیات رئیسه رفت و رایزنی ‌های خود را با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و محسن کوهکن سخنگوی هیات رئیسه آغاز کرد. گفتگوی میرتاج‌الدینی و کوهکن به درازا کشید.


- معاون پارلمانی رئیس دولت با خروج از جایگاه هیات رئیسه مذاکرات خود را در صحن علنی مجلس ادامه داد و با محمدحسن ابوترابی که در مراحل مختلف اختلافات دولت و مجلس از افرادی بود که مامور رایزنی با دولت می‌شد به گفتگو پرداخت. مدتی بعد در گوشه دیگر از مجلس نیز گفتگوی میرتاج‌الدینی نیز با مهدی کوچک‌زاده که به طرفداری از دولت در مجلس شهرت دارد آغاز شد.


- ابوترابی پس از گفتگو های مفصلش با میرتاج‌الدینی نزد علی مطهری طراح سوال از رئیس دولت و کسی که قرار بود طرح سوال از رئیس دولت را قرائت می‌کند رفت و برگه‌ای را که علی مطهری در حال مرور آن برای قرائت در صحن علنی مجلس بود مطالعه کرد تا قبل از برگزاری جلسه سوال از رئیس دولت در جریان نطق طراح سوال از رئیس جمهور قرار گیرد. توکلی و ابوترابی از متن سخنرانی مطهری در جلسه سوال از رئیس دولت از وی پرس و جو می کردند.


- در ادامه میرتاج‌الدینی مذاکرات خود را با آقاتهرانی عضو جبهه پایداری و از طرفداران دولت در مجلس ادامه داد.


- سوال کنندگان از رئیس دولت در حاشیه مجلس گرد مطهری جمع شده بودند و مطهری نیز مشغول مرور متن نطق خود بود.


- طراحان سوال از رئیس دولت قصد داشتند وقت سوال را منقطع کنند تا مطهری 5 دقیقه بعد از صحبت‌های احمدی‌نژاد در پاسخ به سوالات طراحان بتواند صحبت کند اما هیات رئیسه معتقد بود باید طراح در آغاز جلسه یک ربع به صورت پیوسته صحبت کند.


- بیش از 200 خبرنگار و عکاس برای پوشش جلسه سئوال از رئیس دولت در مجلس حضور یافتند. نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم از تعداد خبرنگاران و عکاسانی که برای انعکاس خبرهای امروز در صحن علنی حضور یافته بودند متعجب شده بودند.


- حدود ساعت 9 محمود احمدی‌نژاد با استقبال حسن ابوترابی فرد وارد مجلس شد. لطف‌الله فروزنده معاون نیروی انسانی، نیکزاد وزیر مسکن و راه و ترابری؛ غضنفری رئیس صنعت، معدن و تجارت، بداغی معاون حقوقی رئیس دولت، خلیلی وزیر کشاورزی، ثمره هاشمی مشاور ارشد رئیس دولت و حمید بقایی سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد را در این جلسه همراهی می کردند.


-روح‌الله حسینیان، نماینده حامی دولت، رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی و عضو جبهه پایداری و همچنین مهدی کوچک‌زاده و حمید رسایی اولین نفراتی بودند که در صحن علنی مجلس به استقبال رئیس دولت رفتند و با وزیران و رئیس دولت روبوسی کردند.

 

بنا به گزارش ها، جلسه سئوال از رئیس دولت با حضور حدود 248 نماینده از مجموع 290 نماینده برگزار شد.

ارسال به :