شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ -
- 21 Sep 2019
21 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
محمدجواد حجتی کرمانی: من همچنان منتقدم و قانع نشده ام
  آنچه من از زبان آیت الله خامنه ای نقل کرده ام «تضرع» بوده، نه «تهجد»

 
جرس: حجت الاسلام و المسلمین شیخ محمدجواد حجتی کرمانی طی نامه ای به جرس درباره دیدارش با مقام رهبری که در ستون نجوا درج شده بود توضیحاتی داده است.وی با تایید اصل خبر جرس، متذکر شده است که این دیدار چندماه پیش انجام شده و  مقام رهبری به ایشان گفته است: تصمیمات من حاصل «تضرعها»ی شبانه است. (نه  تهجدهای شبانه) حجتی کرمانی در این نامه نوشته است که انتقاداتش به قوت خود  باقی است و ایشان از توضیحات مقام رهبری قانع نشده است. جرس از انتشار  انتقادات مشفقانه جناب آقای حجتی کرمانی استقبال می کند . متن کامل نامه  آقای حجتی کرمانی به شرح زیر است:


توضیح محمدجواد حجتی کرمانی در مورد گزارش سایت جرس مورخه ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۴۵


این سایت تحت عنوان مقام رهبری: تصمیات  من حاصل تهجدهای شبانه است، چنین آورده است:

جرس- به گزارش منابع خبری جرس از تهران شیخ محمدجواد حجتی کرمانی اخیرا موفق به ملاقات با مقام رهبری آقای سید علی خامنه ای شده است. آقای حجتی کرمانی سوابق دیرین مودت با مقام رهبری دارد و به مدت شش سال یعنی از ۱۳۶۳ تا ۱۳۶۸ مشاور فرهنگی آقای خامنه ای در زمان ریاست جمهوری ایشان بوده است. مواضع صریح و متفاوت حجتی کرمانی در مجلس خبرگان رهبری از یک سو و ستون کوتاه و گویای وی در روزنامه اطلاعات از سوی دیگر و از همه مهمتر نامه های انتقادی وی به شیخ محمد تقی مصباح یزدی از اسناد دوران جمهوری اسلامی است.

آقای حجتی کرمانی در این دیداربا زبانی صریح از وضعیت اداره کشور و روش برخورد با مخالفین و منتقدین و سیاستهای کلان نظام در داخل و خارج بشدت انتقاد می کند. وقتی انتقادات مفصل آقای حجتی کرمانی تمام می شود، آقای خامنه ای به وی می گوید: «آقای حجتی، اولا حرفها و تصمیمات من در اداره کشور حاصل مشورت با رجال مملکتی و حوزه وسیعی از مشاوران است. ثانیا دعا می کنم که خدا مرا هدایت کند و از خطا مصون بدارد. این تصمیمات حاصل تهجدهای شبانه است.»

آقای حجتی که عنایت خاصی به مقام رهبری دارد، این سخن آقای خامنه ای را تلقی به قبول کرده در برخی محافل نقل کرده و نتیجه گرفته است ایشان به علت تهجد و تهذیب نفس به چنین مقام محمودی رسیده است. ویرایش دوم خبر

 

بسمه تعالی

 

توضیح:

 

یک. ملاقات مربوط به چند ماه قبل است نه اخیرا.

 

دو. زبان من همیشه صریح بوده اما «مفصل» نبوده است.

 

سه. آنچه من از زبان آیت الله خامنه ای نقل کرده ام «تضرع» بوده، نه «تهجد».

 

چهار. من همچنان منتقدم و قانع نشده ام.

 

پنج. من به وجوب حفظ نظام و حرمت مقام رهبری معتقدم و یکی از راههای اصلی و کارساز حفظ نظام و رهبری را انتقاد صریح و ارائه طریق و پیشنهاد مشخص با حفظ حرمت و رعایت احترام می دانم. حقیر تا کنون چنین کرده ام و پس از این نیز به یاری خدا چنین خواهم کرد.


محمد جواد حجتی کرمانی


بیست و دوم اسفند ۱۳۹۰

ارسال به :