شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ -
- 21 Sep 2019
21 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
آزادی مهدی خزعلی و احضاریه های جدیدجرس- براساس شنیده های منابع خبری جرس در تهران دکتر مهدی خزعلی که در زندان اعتصاب غذا کرده بود بالاخره در آستانه سال نو آزاد شد.

جریان آزادی وی از این قرار است که پدر مهدی خزعلی آیت الله ابوالقاسم خزعلی که با راه و روش پسرش کاملا مخالف است ، بالاخره تصمیم می گیرد برای رهایی وی اقدام کند. تماس وی با صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه نتیجه بخش نبوده است، لذا مستقیما با بیت رهبری تماس می گیرد.


از سوی دیگر مهدی خزعلی داماد آیت الله سید محمد مهدی موسوی بجنوردی (برادر آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی عضو سابق شورای عالی قضائی و عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز) است. عموی همسر مهدی خزعلی یعنی آیت الله سید محمد موسوی بجنوردی هم جداگانه با بیت رهبری تماس می گیرد.


از طرف بیت رهبری (ظاهرا سید مسعود خامنه ای فرزند رهبری) با هر دو آیت الله (خزعلی و موسوی بجنوردی) جداگانه تماس می گیرند و خبر می دهند که با آزادی مهدی خزعلی به اعتبار درخواست شخص شما موافقت شد، با توجه به این نکته که این آخرین باری است که ایشان مشمول رحمت مقام معظم رهبری واقع می شوند و اگر تخلف تکرار شود مماشاتی وجود نخواهد داشت.


مهدی خزعلی پس از آزادی می گوید که تند رفته بود. وی در وبلاگش می نویسد «با رادیکالیزم مشکل دارم، من فقط به تلاش و مبارزه مدنی و در چارچوب قانون می اندیشم، ... تمام تلاش خویش را بکنیم که " علی مطهری" رأی اول مجلس نهم باشد». او همچنین از دریافت سیزده احضاریه جدید در فروردین ماه خبر داده است.

ارسال به :