جمعه ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ -
- 23 Aug 2019
21 ذو الحجة 1440 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
تکذیبیه هوشنگ امیراحمدی

 

 

جرس- هوشنگ امیراحمدی در نخستین ایمیل خود به جرس بار دیگر با ادبیات خاص خود تحویل سی دی سعید مرتضوی از سوی اسفندیار رحیم مشائی به شورای ایرانیان آمریکایی که به گفته ایشان عمدتا آمریکایی هستند را تکذیب کرده است و برای بار دوم جرس را تهدید به شکایت قضایی کرده است.

 


شنیده های جرس حاکی از آن بود که سعید مرتضوی از ناقضان طراز اول حقوق بشر به تشویق مشائی سی دی مفصلی در باره پشت پرده اقدامات قضائیش تهیه کرده و نسخه ای از این مستند خاطرات نزد یکی از اعضای مورد اعتماد شورای ایرانیان برای استفاده در روز مبادا به امانت گذاشته شده است. مشائی سی دی را در تهران به رابط خود با شورای ایرانیان داده و وی (رابط) سی دی را به طرف مورد نظر در آمریکا تحویل داده است.

 


در «شنیده های جرس» اصولا اسمی از کسی از جمله آقای امیراحمدی برده نشده بود. ایشان اصرار دارد که الا و لابد منظور ایشان بوده و اکنون با تحریف شنیده های جرس داستان تازه ای سرهم کرده است. امانت گذاشتن یا نگذاشتن سی دی نزد کسی در آمریکا فعل مجرمانه نیست. البته اگر سی دی حاوی نقض نهادینه حقوق بشر باشد کتمان آن صورت دیگری دارد. هر دو اظهار نظر آقای امیراحمدی در جرس منتشر شده است. تلفن و ایمیل و آدرس پستی جرس در لینک تماس با ما موجود است. متن کامل ایمیل هوشنگ امیراحمدی به جرس به شرح زیر است.


با سلام نوشتۀ شما را در مورد مطلب منتشر شده در انتخاب خواندم. حاوی نکات قابل توجهی بود. نخست از این نظر که وقتی خطای فاحش داستان ساختگی برملا شد داستان "سپردن نوار بطور امانت توسط آقای مشائی به یکی از اعضاء شورا در یکی از سفر های ایشان به امریکا" تبدیل شد به "مشائی سی دی را
در تهران به رابط خود با شورای ایرانیان داده و وی (رابط) سی دی را به طرف مورد نظر در آمریکا تحویل داده است". از کسانی که داعیه ایجاد تحولی بزرگ در ایران را دارند اینگونه برخورد های کم عمق و پر تناقض بعید است.

دوم اینکه، اشاره کرده اید به اینکه " اگر شورای ایرانیان آمریکایی یک نفره و معادل نام ایشان (یعنی امیراحمدی) است نام شورا بر آن نهادن خلاف واقع است و اگر اعضايی دارد آقای امیراحمدی از کجا با ضرس قاطع ادعا می کند چون بدست شخص ایشان نرسیده پس شنیده جرس تکذیب می شود؟". خلاف بودن این مطلب هم اظهر و من الشمس است، چرا که شورای ایرانیان و آمریکائیان بر پایه عضو گری بنا نشده است. این شورا توسط یک گروه هیئت مدیره و مسئولین اجرائی (که عمدتا امریکائی هستند) اداره می شود و برابر اطلاع من از میان آنان تنها کسی که به ایران رفت و آمد می کند من هستم، و من نیز قریب به دو سال است که به ایران نرفته ام.
در خاتمه، همانگونه که در مورد فرستادن تکذیبیه به سایت انتخاب اقدام گردیده بود این بار نیز قصد فرستادن ایمیل و ورود به جرّ و بحث با جرس را نداشتم. اما از آنجا که وکلای شورا تا کنون موفق به یافتن آدرس و یا نشانی فرد مسئول سایت جرس برای اقامه دعوا نشده اند بالاجبار وعلیرغم میل باطنی به فرستادن این ایمیل اقدام کردم. با توجه به اطمینانی که گردانندگان جرس نسبت به صحت خبر مندرج دارند قاعدتا نباید از حضور در هیچ دادگاهی هراسی به خود راه دهند. لذا کمال امتنان خواهد بود اگر حداقل نام و نشانی وکیل آن سازمان را برای پی گیری قضائی به اینجانب ارسال نمائید.

با احترام
هوشنگ امیراحمدی
رئیس شورای ایرانیان و امریکائیان
پرینستن، نیوجرسی- آمریکا
اردیبهشت 1391

ارسال به :