پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ -
- 19 Sep 2019
19 محرم 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
به بهانه تکذیبیه هوشنگ امیراحمدی


جرس- سایت اصولگرای انتخاب یادداشتی را با عنوان «به بهانه یک تکذیبیه» به قلم هوشنگ امیراحمدی منتشر کرده است. امیراحمدی در این یادداشت شنیده های ستون نجوای جرس با عنوان "پشت پرده اقدامات قضائی دو دهه اخیر سعید مرتضوی از زبان خودش" اعتراض کرده است. لازم به ذکر است آقای امیراحمدی دبیر شورای ایرانیان آمریکائی تاکنون تکذیبیه ای به جرس ارسال نکرده است.

در شنیده های جرس گفته شده است «سعید مرتضوی با تشویق اسفندیار رحیم مشائی نواری را در باره پشت پرده اقدامات قضائیش تهیه کرده و نسخه ای از این مستند خاطرات نزد یکی از اعضای مورد اعتماد شورای ایرانیان برای استفاده در روز مبادا به امانت گذاشته شده است.» به امانت گذاشتن سی دی اعم از مستقیم و غیر مستقیم است. مشائی سی دی را در تهران به رابط خود با شورای ایرانیان داده و وی (رابط) سی دی را به طرف مورد نظر در آمریکا تحویل داده است.

در شنیده های جرس اسمی از آقای هوشنگ امیر احمدی برده نشده است. اگر شورای ایرانیان آمریکایی یک نفره و معادل نام ایشان است نام شورا بر آن نهادن خلاف واقع است و اگر اعضايی دارد آقای امیراحمدی از کجا با ضرس قاطع ادعا می کند چون بدست شخص ایشان نرسیده پس شنیده جرس تکذیب می شود؟ بعلاوه بر اساس کدام مبنای علمی آقای دکتر امیراحمدی نیت خوانی می کند؟

جرس به شنیده خود اطمینان دارد. با این همه تکذیبیه ایشان به نقل از سایت انتخاب را منتشر می کنیم. رخدادهای آینده نه چندان دور، محک خوبی برای داوری بین شنیده جرس و تکذیبیه آقای دکتر هوشنگ امیراحمدی است. بخش مرتبط از نوشته بلند امیراحمدی را در دنبال و تمام آنرا در اینجا می توانید بخوانید:


«اگرچه جرس اسم آن عضو شورا را نمی آورد، پر واضح است که بر اساس جنجالی که برخی در داخل و خارج کشور بر سر ارتباط کذائی من با آقایان مشائی و احمدی نژاد راه انداختند منظور جرس من هستم. در این ارتباط روشن نمودن بعضی حقایق برای تنویر افکار ایرانیان عزیز ضروری است.

نخست اینکه تنها نگاهی به عبارات نقل قول شده از سایت مذکور که در فوق آمده، کذب این ادعا را بدون آنکه نیازی به پرداختن به مسائل حاشیه ای باشد عریان می کند. طبق نوشتۀ جرس، نوار ادعائی در بازۀ زمانی پس از انتصاب سعید مرتضوی و بالا گرفتن جنجال علیه او تهیه شده است. به این ترتیب تهیه نوار مزبور باید حداکثر ظرف یکماه گذشته صورت گرفته باشد. از طرف دیگر در خبر ادعا می شود که "مشائی در سفر های خود به آمریکا...نسخه ای از این مستند را...نزد یکی از اعضای مورد اعتماد این شورا...به امانت گذاشته است". کذب بودن مطلق این خبر نا گفته پیداست، چرا که آقای مشائی نه در یکماه گذشته بلکه در چندین ماه گذشته هم سفری به آمریکا نداشته اند!

اما انگیزۀ درج این خبر چه بوده است؟ طبق روش شناخته شدۀ سایت جرس، یکی از اهداف آن ایجاد تنش در سیستم حکومت ایران است. این وجه قضیه و برخورد با آن بر عهدۀ شورای ایرانیان و آمریکائیان و یا شخص من نیست. هدف دیگر این نوشته درگیر کردن شورا و من در یک جریان جنجالی و ضربه زدن به شورا و من است که در جهت صلح بین ملت های ایران و آمریکا فعالیت میکنیم و جزو معدود صدا های داخل آمریکا هستیم که علیرغم فشار های سیاسی که بر ما وارد می شود بطور مستمر علیه تحریم ها موضع گیری کرده ایم. اما سئوال این است که این موضع خصومت آمیز جرس از کجا سرچشمه می گیرد؟ جریان باز می گردد به شرکت من در یک میزگرد در بی بی سی فارسی (برنامه پرگار) که بتازگی پخش گردید. موضوع این میزگرد این بود که "چه عواملی باعث بقای جمهوری اسلامی ایران شده است". در این میز گرد، طبق سنت بی بی سی، دو دیدگاه متضاد در برابر هم قرار می گرفتند.... غرض از طرح این مسئله تاکید من بر این نکته است که مخالفان حکومت ایران دانسته یا ندانسته واقعیت های انقلاب و جامعه را کتمان می کنند و در همان حال نیز به منفی بافی و انتقاد های غیرسازنده روی میآورند، و از این روست که موفق به شکل دادن هیچ نوع حرکت اصلاحاتی ماندگار نمی شوند. اعتقاد من این است که اولا رهبری ایران هم با اصلاحاتی که مبنای عدالت داشته باشد مخالف نیست (نظر شما را به اظهار نظر های ایشان در این خصوص که وضعیت عدالت در کشور مطلقا راضی کننده نیست جلب می کنم) و ثانیا این امر یعنی عدم شناخت واقعیت های جامعه ایران و ندادن انرژی مثبت به ملت در چهارچوب یک برنامه عملی و سازنده از عوامل کلیدی شکست اصلاحات در ایران بوده است.
... انتشار مقاله فوق در جرس جلوۀ ذهنیتی است که بجای در پیش گرفتن یک رویکرد منطقی، هوشمندانه و سازنده، بدلیل همان ضعف هائی که پیشتر به آن پرداخته شد، از جمله کمی دانش، ضعف منطق و منفی بافی، به سخیف ترین روش در یک گفتمان سیاسی یعنی تخریب و شانتاژ بجای نقد مستدل و آگاهانه متوسل می شود.

در خاتمه، جای تاسف است اما چاره ای جز این نبود که وکلای شورا اقدامات قانونی علیه سایت جرس را آغاز کنند. شاید که این درس عبرتی باشد که دیگر مطلبی با منطق مبتذل "شنیده های جرس حاکی است...." منتشر نگردد.»

ارسال به :