پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ -
- 09 Apr 2020
14 شعبان 1441 آخرین به روز رسانی : ساعت ۱۴:۱۷ به وقت ایران
جنبش راه سبز - جرس
برگزاری جشن تولد حسن زیدآبادی و علی ملیحی در زندان اوین
به گزارش منابع خبری، هفته گذشته مصادف بود با زادروز حسن اسدی زیدآبادی و علی ملیحی، دو تن از فعالان جنبش سبز، که به همین مناسبت مراسمی توسط زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین برگزار شد.

جـــرس: به گزارش منابع خبری، هفته گذشته مصادف بود با زادروز حسن اسدی زیدآبادی و علی ملیحی، دو تن از فعالان جنبش سبز، که به همین مناسبت مراسمی توسط زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین برگزار شد.


بنا به گزارش های رسیده به جرس، در این مراسم که با حضور تعداد زیادی از زندانیان سیاسی برگزار شد، برنامه هایی چون سرود خوانی، خاطره گویی و چندین برنامه ابتکاری دیگر با کمترین امکانات و محدودیت ها برگزار شد.


گفتنی است، حسن اسدی‌زیدآبادی فعال سیاسی و حقوق بشری، متولد هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۶۳، عضو شورای مرکزی سازمان ادوار تحکیم وحدت، دبیر و موسس کمیته‌ حقوق بشر سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم) و از دانش آموختگان رشته حقوق بشر دانشگاه علامه طباطبایی تهران است.


این سخنگوی کمیته‌ پیگیری بازداشت های خودسرانه در حالی هفته گذشته وارد بیست و هشتمین سال از زندگی خود شد که هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین در حال سپری کردن پنج سال محکومیت خود است.


زیدآبادی دوبار پس ازحوادث انتخابات خرداد ۸۸ بازداشت شد. بار اول در آبان ماه، که بیش از چهل روز را در بند ۲۴۰ گذرانده و پس از آن به قید کفالت آزاد شد. بار دیگر در مرداد ماه سال ۸۹ بازداشت شد و به ۵ سال حبس تعزیری محکوم گردید.


چند روز پیش عاطفه خلفی، همسر حسن اسدی زیدآبادی، به مناسبت تولد همسرش نامه ای خطاب به وی نوشته و خاطرنشان کرده بود "انگار قد علاقه و دلبستگی ما از شیشه ها و میله ها و اراده هایی که ما را از هم دور کرده، بلندتر است."

 

 

علی ملیحی، متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۲ ، روزنامه‌نگار و عضو سازمان دانش‌آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت) نیز از تاریخ ۲۰ بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان به سر می‌برد.


این فعال دانشجویی، در جریان بازداشت‌های گسترده فعالین سیاسی و مطبوعاتی بعد از انتخابات ریاست جمهوری در منزلش توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اتهام "اجتماع و تبانی علیه نظام، تبلیغ علیه نظام، شرکت درتجمعات غیرقانونی، نشر اکاذیب و توهین به رییس جمهور" به چهار سال حبس تعزیری محکوم گردید، که از زمان دستگیری بدون مرخصی در زندان بسر می‌برد.

 

 

 

 

ارسال به :